SPORT

Žlutomodří jdou na věc, čeká je první mistrovské střetnutí. V sobotu vyrazí do Hranic

13. března 2019, 13:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Žlutomodří jdou na věc, čeká je první mistrovské střetnutí. V sobotu vyrazí do Hranic Šumperk – Jde se na věc! Jako první se vydají na soutěžní frontu fotbalisté Šumperka. Úvodní divizní utkání je čeká už v sobotu, kdy se představí na nevyzpytatelné půdě všehoschopného konkurenta. „Do Hranic pojedeme s tím, že chceme bodovat,“ ujišťoval za celé mužstvo trenér Bohdan Hecl.

 Žlutomodří si před sobotním obědem střihli náročnou generálku. V deštivém počasí je důkladně prověřil třetiligový Rýmařov. „Jsem rád, že jsme prospěšný duel se silným protivníkem mohli odehrát na přírodní trávě. V přípravě jsme s ní neměli žádnou zkušenost, a to zápasovou, ani tréninkovou. A protože předpokládám, že se v Hranicích bude hrát na hlavním hřišti, bylo to ku prospěchu věci,“ řekl Hecl. „Zpětně mě mrzí, že jsme kvůli marodce nemohli podstoupit konfrontace s Uničovem a Blanskem, což jsou podobně kvalitní mančafty. To, že jsme dostali facku týden před startem jarních odvet není příjemné. Na druhou stranu, kdybychom ji schytali v mistráku, bylo by to daleko horší. Rýmařov byl lepší a vyhrál zaslouženě,“ uznal po porážce 1:4 hlavní kormidelník šumperské posádky.

Domácí se dostali ke gólovému slovu pouze jednou. Ve druhém poločase snižoval na rozdíl jediné branky Miroslav Podhorný. „V utkání jsme měli slušné pasáže hry, kdy se nám dařilo kombinovat a vytvářet dobré šance. Co mi vadilo ze všeho nejvíc, byl počet fatálních chyb. Vyrobili jsme jich velké množství. Doufám, že se z nich kluci poučí a takové přehmaty se jim stávat nebudou. Zápas mi odkryl slabiny, na jejichž odstranění musíme zapracovat. Mimo jiné nám vázne organizace. Až moc dlouho nám trvá, než přepneme a vrátíme se z útoku do obrany. Pozičními nedostatky otevíráme dálnice a umožňujeme druhé straně podnikat jednoduché brejky,“ pokáral své svěřence Hecl.
V nejbližších dnech by se na Tyršově stadiónu mohly objevit dvě nové tváře. „Skrz nejrůznější automatismy není doplnění na poslední chvíli ideální, ale pořád cítím, že je potřeba naše mužstvo posílit. Hned na úvod nás nemine těžká výzva. Hranický kádr je pospolu delší dobu, a i když přišel o jednoho z nejlepších hráčů Vavříka, v přípravě se mu dařilo herně i výsledkově. Nebude to tam vůbec jednoduché,“ uvědomoval si lodivod Šumperka. „Na domácí porážku 2:5 nejde zapomenout. Nebyli jsme dostatečně koncentrovaní a Vavřík nás zničil prakticky sám. Ačkoliv Hranice na konci podzimu trochu vadly, kvalita jim nechybí. V sestavě mají spoustu šikovných fotbalistů. I tak chceme bodovat a dobře zvládnutým zápasem se odrazit k lepším zítřkům,“ prohlásil Hecl.

PROGRAM ŠUMPERKA


SOBOTA 19. LEDNA: Sigma Olomouc U19 – Šumperk 4:1 (Hegner). PÁTEK 1. ÚNORA: Jeseník – Šumperk 2:3 (Podhorný, Nimrichtr, Ševčík). SOBOTA 9. ÚNORA: Mohelnice – Šumperk 0:4 (Nízký, P. Dostál, Malínek, Z. Horák). SOBOTA 16. ÚNORA: Šumperk – Šternberk 7:1 (Rozsíval 2, Bernard, Nízký, Pauler, Malínek, P. Dostál). PÁTEK 1. BŘEZNA: Šumperk – Rapotín 7:0. SOBOTA 9. BŘEZNA: Šumperk – Rýmařov 1:4 (Podhorný). SOBOTA 16. BŘEZNA: 15.00 Hranice – Šumperk (divize). NEDĚLE 24. BŘEZNA: 15.00 Šumperk – Nový Jičín (první domácí utkání).


Foto: Petr Fišer

Mužstvo Šumperka doznalo několika změn. Mezi nové tváře patří záložník ze Sigmy Olomouc David Nízký.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem na severu o dvě vstupenky na koncert ojedinělého hudebníka, textaře a poety Karla Plíhala, který šumperský Dům kultury uvede 12. září. Posluchače čeká komorní atmosféra a hravá jemná poetika inteligentně humorných, často vyzrále sebeironických textů nebo krátkých veršovánek doplňujících jednotlivé písničky. Můžete být u toho, pokud budete mít kapku příslovečného štěstíčka a zapojíte se do soutěže. Kdo půjde na koncert zadarmo, zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:
Na albu kterého interpreta se Karel Plíhal nepodílel?
a)  Bratři Ebenové
b)  Jaromír Nohavica
c)  Karel Kryl

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volnou dvojvstupenku na promítání filmu Bohemian Rhapsody, který pořadatelé uvedou v rámci Kina pod hvězdami v amfiteátku na Masarykově náměstí v Zábřeze ve čtvrtek 22. srpna, vyhrávají: Vladislava Janciková ze Sudkova a Vendula Kubelková z Postřelmova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.