ZPRÁVY

Zloději zaútočili na policisty

20. listopadu 2012, 11:29, téma Z POLICEJNÍ LINKY, mošo
Hraběšice – Honičku jako v amerických akčních filmech zažili o víkendu šumperští policisté, když pronásledovali zloděje, ujíždějícího v autě. Situace však byla vážná a vyústila v tragédii – zločinec zemřel a policisté byli ohroženi na zdraví.
Vše začalo signálem, který dostal na svůj mobilní telefon majitel chaty v Hraběšicích, který značil, že se do objektu někdo vloupal. Policisté proto přijeli k chatě, před níž byla zaparkována dodávka a škodovka. Muži zákona namířili na zloděje střelné zbraně a vyzvali je, aby vypnuli motor a vystoupili z aut. Oba řidiči se však rozhodli z místa ujet a najeli na policisty, přičemž jednoho z nich odhodili na krajnici. Nedbali varovných výstřelů, řidiči dodávky, který vyrazil jako první, se podařilo uprchnout.
Policisté pak pronásledovali sedmadvacetiletého řidiče škodovky, který ujížděl přes Skřítek směrem na Rýmařov. Opět nedbal výstřelů z pistole ani varovného nápisu „stop“ a velmi riskantní jízdou ohrožoval sebe i své pronásledovatele. Po šestatřiceti kilometrech zběsilé jízdy se mu jeho počínání vymstilo. V obci Janovice havaroval a vážnému zranění na místě podlehl. Jeho devětadvacetiletý komplic byl zadržen ještě v Hraběšicích.
Oba muži pochází z Opavy a do chaty se jim podařilo vniknout bez pomoci násilí. Ukradli vanu s vířivkou, elektrický gril, kulečník, chladicí box na víno, dvě televize, krbová kamna, části sauny, dvanáct elektrických přímotopů, sklokeramickou desku a postele. Celkem tak způsobili škodu zhruba za 210 tisíc korun.
Neznámý řidič dodávky a devětadvacetiletý muž jsou podezřelí z trestného činu násilí proti úřední osobě. V současné době je celý případ stále v šetření policie a Generální inspekce bezpečnostních sborů.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 20.11.2012 13:54
Titulek: ..
Autor: Šederer
142
125
Mám respekt k práci policie.
Reagovat
Datum: 20.11.2012 17:18
Titulek: Tak trochu naši Policii nechápu....
Autor: Kakamil
88
103
Proč policisté nestříleli po kolech vozidla...?
Na co vlastně tu Matru či Tetru mají......pro nezasvěcené,to jsou radiostanice za 50.000 Kč/kus.
Proč nechali ujet dodávku z Hraběšic(vedou tam jen dvě cesty!)...?Odpovím si sám....pánů policistů je tady asi málo.Ale počkejte až se stane něco "většího".
Proč z Rýmařova nevyjela "jiná" Policie a neuzavřela cestu...?
Reagovat
Datum: 20.11.2012 18:38
Titulek: Re: Tak trochu naši Policii nechápu....
Autor: Stella
195
V článku jsou sice vypsána podstatná fakta, ale důležité detaily chybí a leccos je i zkreslené. Zde najdete odpovědi na Vaše otázky:
http://www.novinky.cz/vase-zpravy/olomoucky-kraj/sumperk/590-13704-pri-automobilove-honicce-zemrel-jeden-ze-zlodeju.html
Zjistíte, že leccos bylo trochu jinak, než je popsáno na "Reji".
Reagovat
Datum: 20.11.2012 21:14
Titulek: Re: Tak trochu naši Policii nechápu....
Autor: Nechci slevu zadarmo
131
100
KakáMilouši, ty jsi zase chytrej jak rááádio (i se skrbkem pokopě).
Proč jste nevyjeli (se Skrbkem v poklopu) se svým tankem a nezatarasili cestu? Co?!
Nebo rovnou nevypálili z kanónu jak Aurora, co?!
Reagovat
Datum: 22.11.2012 22:58
Titulek: Bať, bať
Autor: Jiří Skrbek
91
tak by to mělo vypadať. Já vpředu v poklopu, oni za mnou u kotvy vyčuhují z otvoru, zove se poklopec. Tak jak čučijó už léta páně na timto portáli, jako správný
Reagovat
Datum: 21.11.2012 12:46
Titulek: Re: Tak trochu naši Policii nechápu....
Autor: karel
169
125
mám stejný názor, jsou neschopní
Reagovat
Datum: 21.11.2012 20:11
Titulek: Re: Tak trochu naši Policii nechápu....
Autor: Stella
139
108
Pokud umíte číst, tak si přečtěte mnou vložený článek z novinek.cz a zjistíte, že kupodivu jim naproti z Rýmařova vyjeli. To je překvapení, že?..........
Nesuďte, když nevíte a nechápete.
Reagovat
Datum: 21.11.2012 21:54
Titulek: Ať měřím,jak měřím....
Autor: Kakamil
151
ale furt mně vychází jen 23km z Hraběšic a z Rýmařova 5km.Dle autora článku,který uvádí neúplné informace to všechno dokola pěkně "smrdí".Doktore Vrbo...na prošetření je tady Generální inspekce bezpečnostních sborů.Pokuď někdo střílí a netrefí,tak musí více trénovat!A za to je platíme....?To si můžeme najmout agenturu s polovičníma "důchodcama".
Reagovat
Datum: 22.11.2012 10:04
Titulek: Re: Ať měřím,jak měřím....
Autor: Nechci slevu zadarmo
125
Já bych, KakáMilouši, navrhoval Tvého s. Majora Skrbka s rááádiama! Agent takového kalibru by to všechno rozstřílel, řádně po soudružsku nahlásil na Státní Tajnou Bezbečnost a řádně uvědoměle vomeldoval po všech nástěnkách a CB, PMR, CML, KGB, GRU a byl by klid!

http://www.youtube.com/watch?v=ViBX8jZvocM&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=5NL131-iixY

.
Reagovat
Datum: 22.11.2012 12:00
Titulek: Re: Tak trochu naši Policii nechápu....
Autor: Smyl Flek z Nohavic
126
146
Stejně ale moc nechápu, jak a kam se jim mohla ztratit ta dodávka. A že zrovna ta. Za chlápkem ve škodovce se honijou a dodávku plnou majetku prostě nechají odjet? To muselo majitele dost potěšit. Jeden by řekl, že když už přistihnu zloděje přímo při krádeži, zavolám na něj policii a ta stihne včas přijet, tak že už mám vyhráno. Ale ono ne. Oni napřed nechají klidně odjet auto plný mýho majetku a pak se budou honit za prázdným autem. No to mě vytrhne.
Copak by to byl takovej problém, než tam začali hulákat a varovně vystřelovat, natáhnout na odjezdovou cestu takovej ten pás s hřebíkama? A bylo by vymalováno. Že si to pletu s americkýma poldama a naši nic takovýho nemají? Hm... A proč ne? To by určitě nemuselo stát miliardy a v takovýchto případech je to k nezaplacení.
Reagovat
Datum: 22.11.2012 12:43
Titulek: Detail a drobnosti
Autor: sytý hladovému nevěří
118
121
byl to buržoust - žádná škoda - "Přijde den" a brzy budou osoleni všichni hamižníci:
"...Ukradli vanu s vířivkou, elektrický gril, kulečník, chladicí box na víno, dvě televize, krbová kamna, části sauny, dvanáct elektrických přímotopů, sklokeramickou desku a postele..."
Reagovat
Datum: 22.11.2012 17:42
Titulek: Re: Detail a drobnosti
Autor: aNONYM
111
104
nebyl to buržoust, akorát všechno neprochlastal a neprohulil :-)
Reagovat
Datum: 22.11.2012 18:14
Titulek: Re: Detail a drobnosti
Autor: sytý hladovému nevěří
117
106
to určitě :-)), určitě poctivě pracující občan má na chatě (!!!) určitě: vanu s vířivkou, elektrický gril, kulečník, chladicí box na víno, dvě televize, saunu, dvanáct elektrických přímotopů, sklokeramickou desku...

Lepší život pro obyčejné lidi, horší život pro neobyčejné lidi!
Máme stejné žaludky, mějme stejné platy!
Revoluce je lokomotivou dějin, závist je motorem revoluce!
Kapitalisti nám rádi prodají provaz, na němž je pak oběsíme! (V.I.Lenin)
Reagovat
Datum: 22.11.2012 22:26
Titulek: Re: Detail a drobnosti
Autor: aNONYM
112
116
Já jsem si na kulečník ušetřil za necelý rok, a to jsem nevydělával bůhví kolik nad průměrem. Prostě mi věř - když prachy neprochlastáš a neprohulíš, tohle šechno můžeš mít za pár let.
Reagovat
Datum: 23.11.2012 00:24
Titulek: Re: Detail a drobnosti
Autor: sytý hladovému nevěří
126
114
Bída z lidí lotry činí a vlky z lesů žene hlad...

http://sumpersky.denik.cz/zpravy_region/v-jeseniku-zakladaji-potravinou-banku-20121122.html

Jen se posmívej náfuko, však brzy zakroutíme buržoustům pytlíkem!
Reagovat
Datum: 23.11.2012 08:49
Titulek: Re: Detail a drobnosti
Autor: aNONYM
127
Zakruťte, ale jsem zvědavej, kdo pak bude dělat na vaše dávky. Zhebnete hladem.
Reagovat
Datum: 23.11.2012 09:22
Titulek: Re: Detail a drobnosti
Autor: sytý hladovému nevěří
114
102
No tak podívejte se, pane aNONYMe s malým a. Vy máte prostě životní smůlu. Kdybyste měl IQ alespoň na úrovni našeho průměrného voliče, tak byste nepsal takové osloviny.
Jenže Vy se posmíváte chudobě, posmíváte se nám proletářům.
Vy jste buržoust, pravičák typu Kalouska, budoucí bývalý člověk.
Opravdu, po našem volebním vítězství se s pravičáky mazlit nebudeme, obzvlášť s těmi, kdo se nezařadí, nezapojí do našeho radostného budování.

Současný vykořisťovatelský režim platí všelijaké ty po.rané, v teple kanceláře sedící intelikenty mnohem lépe než třeba kopáče, který se dře v bahně a prachu výkopů. To my samozřejmě opět naprosto změníme.
My se po likvidaci vykořisťování člověka člověkem vrátíme do radostných let mládí a budování, do těch 41 let, během nichž jsme úpadkovou a periodickými krizemi zmítanou buržoasní republiku změnili na jeden z nejvyspělejších socialistických států.

Kdo asi víc zadlužil Česko - my pokrokoví, levicově založení lidé, nebo chamtiví pravičáci? No jistě, vážení čtenáři a voliči - to je otázka pro koně :-))) Vždyť je přece každému jasné, že pod vládou pravice směřuje každý stát k bankrotu. Každý bez výjimky.
Na druhou stranu - je možné, že tuto prostou pravdu neznají naši mladí. Naši mladí, kteří neprošli kvalitním bezplatným socialistickým školstvím, kteří nikdy neslyšeli o periodické, neustále se prohlubující krizi kapitalismu a demokracie. Takže důležitá informace pro naše mladé a nevzdělané : ČSSR nemělo prakticky žádné dluhy (stačí si prostudovat hospodářské výsledky, obsažené v závěrech jednotlivých sjezdů Strany, resp. podívat se na jednotlivé pětileté plány rozvoje našeho socialistického hospodářství).
Zato kapitalistická a demokratická ČR je zadlužená až po uši. Proč ? Protože :
1) v kapitalismu je hospodářství chaotické a nevýkonné;
2) vykořisťovatelé nechtějí platit přiměřené (>80%) daně.
Vykořisťovatelé chtějí dál ožebračovat proletariát, chtějí dál užívat svého neoprávněně nabytého bohatství, dál si stavět vily a rodinné domky, kupovat nové byty, auta, oděvy, elektroniku, deodoranty. Vykořisťovatelé chtějí mít plné krámy masa, chtějí jezdit (létat !!) na dovolenou do zahraničí. HNUS ! To se musí změnit ! A my to změníme !!!

Mimochodem, pane aNONYMe s malým a - žádný strach z pravicových lží o tzv. nedostatku peněz na důchody. Zaprvé plánovité socialistické hospodářství je vždy mnohem úspěšnější než chaotický kapitalismus a demokracie, zadruhé díky propopulačním opatřením naší lidové vlády (porodné, přídavky na děti, pětiletá mateřská dovolená, pastelkovné, bačkůrkovné atd. apod.) vzroste porodnost natolik, že budoucí důchodci zase nebudou vědět, za co svoje penze utratit. Takže je zase, jako za krásných časů rozvinutého socialismu, budou dávat svým dětem. A tančit, tančit se bude všude!

Ut desint vires, tamen est laudanda voluntas!

Ach jo. Pane aNONYMe, Vy se ještě dlouho budete muset učit. Naštěstí pro Vás se již kvapem přibližuje doba, kdy se všichni budeme učit za pochodu, za pochodu po cestě ke šťastným zítřkům!

Pravidelná četba Rudého práva plně nahrazuje všeobecné středoškolské vzdělání!

Věřím, že ad Calendas Graecas se budete chtít setkati se zástupci vítězného proletariátu. Leč dura necessitas - prohnilý Západ sestupuje do říše Hádovy. Adversum stimulum calces je nové heslo kdysi hrdých zemí. Jediná otázka zbývá: nad rozvalinami kterých metropolí Occidentu zavlaje naše vlajka rudá, nad kterými Prorokova zelená.

A teď už hybaj zpátky do výkopu, ať je za Tebou vidět nějaká čestná práce!
Reagovat
Datum: 23.11.2012 11:16
Titulek: Re: Detail a drobnosti
Autor: Templ
128
135
Pokud nejsou vlci, tak na koně, pánové.
Reagovat
Datum: 23.11.2012 11:17
Titulek: Re: Detail a drobnosti
Autor: aNONYM
127
108
Nemůžete po mně chtít, abych to celé přečetl. Ale při „skokovém“ čtení jsem zahlédl cosi o výkonech ekonomiky ČSSR za vlády komárů. V roce 1948 byl HDP na hlavu v ČSR vyšší než v Rakousku. V roce 1989 byl téměř poloviční oproti Rakousku. To krásně ukazuje, jak to soudruzi vedli ve státě, kde měl práci každý ale nedělal skoro nikdo.
A mlaťte kebulí o zem, nic na tom nezměníte. To jsou prostě fakta. Komunisti to prostě vedli do pr....
A když vám kapitalismus nesedí, můžete svobodně, aniž by vás někdo střelil do zad, jak to uměli komouši, odjet na Kubu nebo do KLDR a užívat si vymožeností socialismu. Tam byste se ale rychle probral a ještě byste brečel za zlým kapitalismem, když jste v nové šusťákovce z tržnice vezl vozík žrádla z Lídlu.
Reagovat
Datum: 23.11.2012 13:43
Titulek: Re: Detail a drobnosti
Autor: sytý hladovému nevěří
136
103
KAPITALISMUS JE HORŠÍ NEŽ MOR !!!

Vždyť antisocialisté chtějí lživou propagandou, cíleným vymýváním mozků zastřít děsivou skutečnost, kterou každý dennodenně vidí! Kapitalismus zbídačil celý náš národ, vyjma horních deseti tisíc!
Každému sociálně cítícímu člověku, který k nám přijede z nějaké země rozvinutého socialismu, se svírá srdce i pěsti při pohledu na dlouhé řady hubených a smutných mužů před Úřady práce. Na proletářské ženy, prohrabávající smetiště, kam popelářský vůz vysypal náklad z popelnic ze čtvrti boháčů. Na žebrající děti, pokryté boláky. Na haldy chcípajících bezdomovců, válejících se bez pomoci po škarpách.
Na nuzně oblečené dívenky se smutnýma očima, nabízející tlustým buržujům to nejcennější, své panenství, výměnou za hrst bankovek, které jejich rodině umožní přežít dalších pár dní...
Ano, to je kapitalismus, který všichni známe. My starší, kteří pamatujeme krásné dny socialismu, radostné budování, šťastný smích dětí, my víme, jak se naše vlast změní, až vyhrajeme volby, až smeteme kapitalismus a demokracii, až opět nastolíme spravedlivý společenský řád!

Pod citlivým vedením prezidenta Klause dospívá vší náš lid ke správnému názoru, že EU je mnohem horší než RVHP. Že NATO je horší než Varšavská smlouva, to vší náš lid ví už dávno.
Takže zanedlouho, až se krize naplno projeví, až už nebude u koho žebrat, se vší náš lid vrátí k tradičním hodnotám. Socialismus opět zvítězí, vyženeme vykořisťovatele a buržuje, a pak už se bude tančit všude!

Volte návrat socialismu se všemi jeho výdobytky !
Reagovat
Datum: 23.11.2012 14:56
Titulek: Re: Detail a drobnosti
Autor: aNONYM
216
108
No tak až teda nebudeš mít kde žebrat, tak se stav, nejsem zas takovej nelida a něco ti podstrčím.
Reagovat
Datum: 21.11.2012 20:35
Titulek: Re: Tak trochu naši Policii nechápu....
Autor: JUDr. Josef Vrba
142
S "křížkem po funuse" se Vám to pane "Kakamile" pěkně hodnotí. Vaše hodnocení "od zeleného stolu" a realita v praxi jsou však, pane, naprosto odlišné věci. Asi jste se minul povoláním. Nechtěl by jste nastoupit rovnou k inspekci?
Reagovat
Datum: 22.11.2012 08:08
Titulek: Bez titulku
Autor: dominik
157
122
Policisté vyvolali agresi neprofesionální přístup! Chce to potrestání. kdyby si počkali a polapali jednoho po druhém bylo by to rozumější a mín nebezpečné.Co čekali že se lekonou slova policie, jaká fraška. Se divím že jim nepomohli to vyčorovat po tom co slyší člověk jak je policie zkorumpovaná hm.
Reagovat
Datum: 22.11.2012 11:57
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: RUDÁNCI
142
Tak to čučím. At si každý uvědomí, že může být okraden jako ti z toho domu. Celý život na něco šetříš a pak Ti to nějaký hajzl ukradne. Aź ho zavřou, stejně vyleze a udělá to samé. Tak co je lepší? Co to jer za rodinu, že má takové potomky? Chtělo by to policajty z Ameriky, Ti by tu udělali pořádek!!!
Reagovat
Datum: 22.11.2012 16:52
Titulek: Bez titulku
Autor: Jarka
123
Jako hlavní problém bych uvedla to, že článek z Reje je absolutně vytržený z reality, jeho pisatel si nedal žádnou práci, protože nepopisuje fakta tak, jak se seběhly. Z toho pak tato diskuze naprosto o ničem. Koho patří zkritizovat za špatnou práci nejsou policisté, ale novinář z Reje.
Reagovat
Datum: 30.11.2012 21:29
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Anonym
110
100
Máte pravdu.
Reagovat
Datum: 30.11.2012 22:48
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Smyl Flek z Nohavic
109
114
Takže není pravda, že kolem stojících policistů projela dodávka plná nakradených věcí a někde jim zmizela?
Nesnažím se hloupě provokovat, jen se normálně ptám. Já ty fakta neznám, takhle jsem to slyšel v televizních novinách a opravdu rád bych znal ta skutečná fakta...
Reagovat
Datum: 29.11.2012 18:09
Titulek: kdo chce kam...
Autor: miki
107
kdo krade musí s tím počítat...o jednoho šmejda míň který by užíral v krymu z mých daní
Reagovat