ZPRAVODAJSTVÍ

Zloději ukradli včelí úly i vzácné mince

25. dubna 2017, 13:00, Jaroslav Kropáč
Sobotín, Zábřeh - Hned dva neobvyklé případy řeší v těchto dnech policie na Šumpersku. Vyšetřovatelé se snaží zjistit, kdo ukradl včelí úly v Sobotíně a kam zmizely vzácné sběratelské mince ze Zábřeha.

 „Pachatel ukradl ze Sobotína celkem 19 úlů i se včelstvy. Ke krádeži došlo v době od 12. do 20. dubna,“ uvedla mluvčí policie Ivana Paroulková. Hodnotu odcizených úlů vyčíslil včelař na téměř šedesát tisíc korun. Nejde přitom o první takový případ, který se v minulosti na severu okresu odehrál.
Podle včelařů je po včelstvech velká poptávka, po zimě totiž mnozí chovatelé o včely kvůli nemocem přišli. „Podobné krádeže probíhají velmi organizovaně a profesionálně. Některé úly se odváží rovnou do Polska k překupníkům,“ uvedl jeden ze šumperských včelařů Karel Tomeček.
Včelaři se proti krádežím snaží bránit. Někteří si do úlů vypalují vlastní cejchy, ostatní mezi plásty medu ukrývají GPS senzory, které dokážou odcizená včelstva lokalizovat.
Muž přišel o sbírku
Zatím neupřesněné množství mincí ukradl zloděj sběrateli v Zábřeze. Do jeho bytu se vloupal v době od 19. do 20. dubna. „Pachatel se dovnitř dostal poté, co se mu podařilo otevřít okno v přízemí domu. Následně celý dům prohledal a kromě mincí z něj odcizil jeden tisíc korun v hotovosti,“ uvedla Paroulková. Stejně jako v prvním případě i tento kriminalisté prošetřují kvůli spáchání trestného činu krádež.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.