ZPRAVODAJSTVÍ

Zloději ukradli včelí úly i vzácné mince

25. dubna 2017, 13:00, Jaroslav Kropáč
Sobotín, Zábřeh - Hned dva neobvyklé případy řeší v těchto dnech policie na Šumpersku. Vyšetřovatelé se snaží zjistit, kdo ukradl včelí úly v Sobotíně a kam zmizely vzácné sběratelské mince ze Zábřeha.

 „Pachatel ukradl ze Sobotína celkem 19 úlů i se včelstvy. Ke krádeži došlo v době od 12. do 20. dubna,“ uvedla mluvčí policie Ivana Paroulková. Hodnotu odcizených úlů vyčíslil včelař na téměř šedesát tisíc korun. Nejde přitom o první takový případ, který se v minulosti na severu okresu odehrál.
Podle včelařů je po včelstvech velká poptávka, po zimě totiž mnozí chovatelé o včely kvůli nemocem přišli. „Podobné krádeže probíhají velmi organizovaně a profesionálně. Některé úly se odváží rovnou do Polska k překupníkům,“ uvedl jeden ze šumperských včelařů Karel Tomeček.
Včelaři se proti krádežím snaží bránit. Někteří si do úlů vypalují vlastní cejchy, ostatní mezi plásty medu ukrývají GPS senzory, které dokážou odcizená včelstva lokalizovat.
Muž přišel o sbírku
Zatím neupřesněné množství mincí ukradl zloděj sběrateli v Zábřeze. Do jeho bytu se vloupal v době od 19. do 20. dubna. „Pachatel se dovnitř dostal poté, co se mu podařilo otevřít okno v přízemí domu. Následně celý dům prohledal a kromě mincí z něj odcizil jeden tisíc korun v hotovosti,“ uvedla Paroulková. Stejně jako v prvním případě i tento kriminalisté prošetřují kvůli spáchání trestného činu krádež.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).