ZPRÁVY

Zloději se znovu snaží obrat důvěřivé seniory

2. října 2012, 19:10, téma Z POLICEJNÍ LINKY, mošo
Okres – Zejména starší lidé by si opět měli začít dávat pozor na podvodníky, kteří se z nich pod různou záminkou a různými způsoby snaží vymámit peníze. Policie opět zaznamenala případ, kdy se skupina lstivých zlodějů snažila obrat pár seniorů. Naštěstí jim jejich plán nevyšel.

Trojice podvodníků se v pondělí pokusila vetřít do rodinného domku v Bludově, kde bydlí sedmdesátiletá žena se svým o čtyři roky starším manželem. Otevřeli si branku, vešli na zahradu a když našli vstupní dveře otevřené, jeden z nich vešel až do chodby domu. Když narazil na jeho obyvatele, snažil se odvést jejich pozornost a vyptával se na domy v okolí, které by mohly být na prodej. Další dva pachatelé se okamžitě snažili dostat na toaletu. Manželský pár se nenechal jejich počínáním zmást a všechny tři vykázal ze svého pozemku.

Podvodníci přijeli k domku šedým autem značky Opel Vectra. Jednalo se o dva muže a jednu ženu. Policisté tento případ šetří jako porušování domovní svobody a důrazně varují ostatní seniory, aby si dávali na podobné nezvané návštěvy pozor, nenechávali odemčené dveře a prověřovali, komu otevřou a koho si pustí dovnitř.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 4.10.2012 11:24
Titulek: zavřít
Autor: certvico
82
133
Bych ty důchodce, kterým za celoživotní práci možná něco zbylo zavřel za rasovou nesnášenlivost, protože se nechtěli nechat dobrovolně okrást od těch, kteří na práci z přesvědčení nechytnou a chytnout ani nemusí, protože si nadpoměry žijí v ČR.
Reagovat
Datum: 9.10.2012 11:48
Titulek: ...zavřít
Autor: WW
50
To je, doufám, ironie?? :o/
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).