ZPRÁVY

Zloději opakovaně okrádají nevidomé ze Šumperska

19. května 2014, 19:05, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Nepříjemné překvapení čekalo minulý týden na klienty Sjednocené organizace slabozrakých a nevidomých (SONS). Jejich sbírkové pokladničky na nádraží v Šumperku si totiž všiml zloděj a ukradl z ní blíže neurčenou finanční hotovost. Nejde o první útok zákeřného chmatáka.

 „Je to pro nás velmi zarážející zpráva. Peníze z těchto sbírkových pokladniček jdou přímo do šumperské okresní organizace, kde za ně pokrýváme nutné výdaje na zajištění různých našich aktivit. Je to velmi citelná rána,“ reagovala na zprávu o vykradení další kasičky Renata Jandrtová ze šumperského SONSu. Zmiňovaná pokladnička má tvar černého psa a na nádraží byla umístěna u vstupních dveří.

Pachatelé v nedohlednu

Šance na dopadení pachatele není zřejmě nijak vysoká. Policii se zatím nepodařilo vypátrat ani zloděje, kteří sbírkové pokladničky SONSu v Šumperku a Zábřehu vykradli už na konci minulého roku. Rozhodující roli proto mohou sehrát lidé, kteří zloděje při činu zahlédli. Informaci o pachateli pak mohou předat na kterékoli policejní služebně nebo lince 158. „V případě dopadení hrozí pachateli obvinění ze spáchání přečinu krádež,” uvedla mluvčí policie Marie Štrbáková.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.