ZPRÁVY

Zloději okradli nevidomé

6. ledna 2014, 16:02, Jaroslav Kropáč
Okres - Odporného zločinu se na konci minulého roku dopustili zloději, kteří okradli zrakově postižené spoluobčany ze Šumperska. Zaměřili se na jejich sbírkové pokladničky, kam lidé přispívají na podporu činnosti Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých (SONS).

Pachatelé se v průběhu prosince pokusili vloupat hned to tří sbírkových pokladen. V některých případech byli úspěšní, jindy naštěstí ostrouhali. Peníze zloději ukradli z pokladničky v Temenici 11. prosince, už druhý den vypáčili maketu vodícího psa, kterou má Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých na nádraží v Zábřehu. Stejně si počínali na vlakáči v Šumperku, kde ale úspěšní nebyli. „Je velice smutné, že tito lidé nenechají ani v období Vánoc na pokoji dobročinnou sbírku, která pomáhá nevidomým a slabozrakým,“ lituje lidského hyenismu Soňa Bezděková ze šumperského SONSu. Jak zároveň dodala, ukradené peníze chtěla organizace použít například na výukové kurzy sebeobsluhy zrakově postižených.

 

Policie šetří, pachatelé unikají

Šumperský SONS přišel kvůli zlodějům o tisíce korun. Vykradení pokladniček proto jeho pracovníci ohlásili policii, která na případech intenzivně pracuje. „Výše škody se vyšplhala na několik tisíc korun, pachateli hrozí obvinění z trestného činu krádeže vloupáním,“ uvedl mluvčí šumperské policie Josef Bednařík. K dopadení ničemů mohou přispět i lidé, kteří si podezřelého pohybu osob u sbírkových pokladniček všimli. Svědectví můžou předat na telefonní lince 158 a osobně na kterékoli policejní služebně.
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 6.1.2014 18:50
Titulek: To je přece neviditelná ruka trhu.
Autor: Muklik
39
Smyslem života je získat peníze za každou cenu-to nás učí tržní hospodářství-špinavé peníze neexistují.
Reagovat
Datum: 9.1.2014 10:28
Titulek: Re: To je přece neviditelná ruka trhu.
Autor: Jarda
41
125
To jen dokazuje, že tržní hospodářství existovalo i za feudalismu, dokonce i v prvotně pospolné společnosti.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).