ZPRAVODAJSTVÍ

Zloděj se ukryl ve studni. Málem se utopil

25. června 2019, 14:00, jak
Nový Malín – Vskutku originální úkryt vymyslel v pátek 14. června zloděj, který se vloupal do rodinného domku v Novém Malíně. Před jeho obyvateli se totiž snažil schovat ve studni. Pod hladinou ale nevydržel dlouho a nakonec se musel vynořit.

„Pachatel vnikl do domu v době, kdy měli jeho obyvatelé na zahradě oslavu. Zloděje objevil muž, který se šel přesvědčit, zda děti uložené do postele skutečně spí,“ uvedla mluvčí šumperské policie Jiřina Vybíhalová.

Zoufalému zloději nezbylo nic jiného, než skočit do studny ve sklepě a počkat, až majitel domu odejde. Ten se však k odchodu neměl a „hastrman“ se proto musel s posledním zbytkem kyslíku v plicích vynořit. Sotva nabral dech, pokusil se s čvachtajícími botami místo činu rychle opustit a nebýt silných paží vlastníka domu, patrně by se mu to povedlo.

„Přivolaní policisté muži naměřili bezmála dvě promile alkoholu v dechu. Nyní mu hrozí až tři roky vězení,“ dodala Vybíhalová.

Zbytek noci strávil zloděj v policejní cele, kde měl dostatek času na zpytování svědomí a usušení promáčených svršků.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o dvě volné vstupenky do Šumperského muzea, kde 25. července proběhne Prázdninový den. Malé návštěvníky čekají vědomostní a dovednostní úkoly při dobrodružné cestě za pokladem ve Velké prázdninové herně. V rámci výstavy Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme také zjistí, jak šikovnými pomocníky v kuchyni jsou, a sami si vyzkoušejí, jaké to je být kuchařem. Společně nahlédneme pod pokličku nejenom české, ale také evropské kuchyně. Kdo chce čelit kulinářským výzvám a k tomu se skvěle bavit nesmí chybět. Můžete být se svými dětmi u toho, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

V jakém duchu se ponese letošní Prázdninový den v Muzeu Šumperk?
A. Historickém
B. Kulinářském
C. Elegantním

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné dvojvstupenky na koncert pokračujících Klášterních hudebních slavností, konaný 11. července v Rapotíně vyhráli: O. Dvořák z Velkých Losin, J. Holínová z Bludova, J. Haramia a J. Růžičková ze Šumperka. Blahopřejeme! Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.

Volné dvojvstupenky na závěrečný koncert v Šumperku, konaný 26. července v Klášterním kostele vyhráli: Jitka Klaclová, Marcela Haramiová a Martin Kulhaj ze Šumperka. Blahopřejeme! O výhru se přihlaste při vstupu do kostela.