ZPRAVODAJSTVÍ

Zloděj se ukryl ve studni. Málem se utopil

25. června 2019, 14:00, jak
Nový Malín – Vskutku originální úkryt vymyslel v pátek 14. června zloděj, který se vloupal do rodinného domku v Novém Malíně. Před jeho obyvateli se totiž snažil schovat ve studni. Pod hladinou ale nevydržel dlouho a nakonec se musel vynořit.

„Pachatel vnikl do domu v době, kdy měli jeho obyvatelé na zahradě oslavu. Zloděje objevil muž, který se šel přesvědčit, zda děti uložené do postele skutečně spí,“ uvedla mluvčí šumperské policie Jiřina Vybíhalová.

Zoufalému zloději nezbylo nic jiného, než skočit do studny ve sklepě a počkat, až majitel domu odejde. Ten se však k odchodu neměl a „hastrman“ se proto musel s posledním zbytkem kyslíku v plicích vynořit. Sotva nabral dech, pokusil se s čvachtajícími botami místo činu rychle opustit a nebýt silných paží vlastníka domu, patrně by se mu to povedlo.

„Přivolaní policisté muži naměřili bezmála dvě promile alkoholu v dechu. Nyní mu hrozí až tři roky vězení,“ dodala Vybíhalová.

Zbytek noci strávil zloděj v policejní cele, kde měl dostatek času na zpytování svědomí a usušení promáčených svršků.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Tentokrát s Týdnem na severu soutěžíme o pět volných vstupenek na hlavní den festivalu Čokoládové lázně, konaný 28. září ve Velkých Losinách. Můžete být u toho, proniknout do tajů výroby čokolády a obdivovat mistrovské kousky z ní, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Výherce oznámíme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Co je to lyofilizované ovoce?

a) ovoce sušené mrazem
b) ovoce naložené v čokoládě
c) ovoce naložené v rumu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na zbrusu novou zábavnou show skupiny SCREAMERS, kterou Zábřežská kulturní uvede ve čtvrtek 19. září vyhrávají: Jana Zetochová ze Šumperka, Marie Badalová a Jiří Vavrač ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.