ZPRÁVY

Zloděj do obchodu proskočil střechou

8. října 2013, 04:20, téma Z POLICEJNÍ LINKY, Jaroslav Kropáč
Zloděj do obchodu proskočil střechou Šumperk - Oči pro pláč zbyly majiteli prodejny tabáku v šumperské prodejně Albert. V noci z pondělí 30. září na úterý 1. října se totiž do obchodu vloupal zloděj a odnesl si kořist za statisíce korun. Dovnitř proskočil střechou, stejně jako další pachatel, který tentýž kaskadérský kousek předvedl před dvěma roky.

„Škoda po návštěvě zloděje byla vyčíslena na necelých 620 tisíc korun. 15 tisíc připadá na poškození stropu, zbytek na kořist,“ uvedla mluvčí krajské policie Marie Štrbáková. Z obchodu si pachatel odnesl množství tabákových výrobků, výherní losy a například dobíjecí kupony k mobilním telefonů. Zřejmě největší radost měl z nalezeného trezoru, v jehož útrobách se nacházel nemalý finanční obnos. Hodnotu poškozeného zařízení dosud majitel prodejny nevyčíslil, zřejmě se bude jednat o částku v řádech desetitisíců korun. „V případě dopadení hrozí pachateli trest odnětí svobody v rozmezí dvou až osmi let,“ dodává Štrbáková.

Historie se opakuje

Téměř stejný případ se v tomtéž supermarketu odehrál už před dvěma roky, kdy zloděj proskočil střechou do sousední prodejny klenotnictví. Z regálů sebral šperky v hodnotě několika set tisíc korun. Pachatele se však po sedmi dnech podařilo policistům vypátrat. „Jednalo se o šestatřicetiletého muže ze Šumperska. Policii se u něj podařilo zajistit přes devadesát procent ukradeného zboží,“ vzpomíná na kuriózní případ mluvčí šumperské policie Josef Bednařík. Jako motiv činu uvedl zloděj těžkou ekonomickou situaci.


Foto: hap
Šumperský Albert navštěvují zloději nejčastěji stropem.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 10.10.2013 16:13
Titulek: Bez titulku
Autor: Akim
97
153
Jen dodám, že lidi nemají peníze a bude hůř.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.