KULTURA

Zlatá lyra zahajuje další desítku

23. března 2011, 13:01, sumperk.cz
Šumperk - Po loňském jubilejním čtyřicátém ročníku vstupuje letos nesoutěžní přehlídka dětských sborů regionu Zlatá lyra do páté desítky let svého trvání. Tento festival se stal významným kulturním fenoménem nikoli snad pouze svou dlouhověkostí, ale především významem pro dětské sbory v oblasti Šumperska.
V sobotu 2. dubna se tedy pojedenačtyřicáté sejdou i sjedou do šumperského klášterního kostela vyznavači sborového kumštu, aby v krásném prostředí na čtyřech koncertech předvedli to nejlepší ze svého repertoáru, potěšili své blízké i veřejnost a načerpali podněty ke svému dalšímu usilování.
Letošní Zlatou lyru hodlá svou účastí obohatit devatenáct sborů, v nichž vystoupí téměř 550 malých pěvců. První dva koncerty patří dětem mateřských škol. Přivítáme Veselé děti ze Šumperka,  Pomněnky z Mohelnice, Pampelišky a Zvoneček ze Zábřehu i loštické Sedmikrásky.

Patrony prvních dvou koncertů jsou Růžové děti a Barevné děti ŠDS, které jsou pod hlavičkou Domu dětí a mládeže Vila Doris garantem celého festivalu. Třetího koncertu se ujímají sbory převážně mladších dětí, aby pak čtvrtým koncertem celá přehlídka vyvrcholila vystoupeními těch nejzkušenějších.

Budeme tedy poslouchat zábřežský Slavíček, Ptáčata Šumperk, Dubínek Dubicko, Klubíčko
Loučná, Pomněnku Šumperk a Sluníčka Mohelnice. Poslední série vystoupení přivede na jeviště Ariettu Mohelnice, Větrník Loštice, Slavík Zábřeh, Loučňáček Loučná.

Také třetí a čtvrtý koncert mají své patrony, jsou jimi Plameňáci a Motýli pořádajícího sboru. Podobně jako všechny předchozí ročníky Zlaté lyry i ten letošní bude sledovat porota složená ze znalců sborového zpěvu, aby pak v rozborových seminářích byla se svými postřehy k dispozici sbormistrům zúčastněných sborů. Letos pozvání přijali Jaroslava Macková, její nástupkyně Miloslava Fousková, odborná pracovnice NIPOS ARTAMA Praha, a také Josef Baierl, sbormistr sušického dětského sboru.

Kdy tohle všechno?
Sobota 2. dubna, klášterní kostel
  •   9:00 první koncert
  • 10:45 druhý koncert
  • 13:00 třetí koncert
  • 15:30 čtvrtý koncert


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.