KULTURA

Zlatá lyra zahajuje další desítku

23. března 2011, 13:01, sumperk.cz
Šumperk - Po loňském jubilejním čtyřicátém ročníku vstupuje letos nesoutěžní přehlídka dětských sborů regionu Zlatá lyra do páté desítky let svého trvání. Tento festival se stal významným kulturním fenoménem nikoli snad pouze svou dlouhověkostí, ale především významem pro dětské sbory v oblasti Šumperska.
V sobotu 2. dubna se tedy pojedenačtyřicáté sejdou i sjedou do šumperského klášterního kostela vyznavači sborového kumštu, aby v krásném prostředí na čtyřech koncertech předvedli to nejlepší ze svého repertoáru, potěšili své blízké i veřejnost a načerpali podněty ke svému dalšímu usilování.
Letošní Zlatou lyru hodlá svou účastí obohatit devatenáct sborů, v nichž vystoupí téměř 550 malých pěvců. První dva koncerty patří dětem mateřských škol. Přivítáme Veselé děti ze Šumperka,  Pomněnky z Mohelnice, Pampelišky a Zvoneček ze Zábřehu i loštické Sedmikrásky.

Patrony prvních dvou koncertů jsou Růžové děti a Barevné děti ŠDS, které jsou pod hlavičkou Domu dětí a mládeže Vila Doris garantem celého festivalu. Třetího koncertu se ujímají sbory převážně mladších dětí, aby pak čtvrtým koncertem celá přehlídka vyvrcholila vystoupeními těch nejzkušenějších.

Budeme tedy poslouchat zábřežský Slavíček, Ptáčata Šumperk, Dubínek Dubicko, Klubíčko
Loučná, Pomněnku Šumperk a Sluníčka Mohelnice. Poslední série vystoupení přivede na jeviště Ariettu Mohelnice, Větrník Loštice, Slavík Zábřeh, Loučňáček Loučná.

Také třetí a čtvrtý koncert mají své patrony, jsou jimi Plameňáci a Motýli pořádajícího sboru. Podobně jako všechny předchozí ročníky Zlaté lyry i ten letošní bude sledovat porota složená ze znalců sborového zpěvu, aby pak v rozborových seminářích byla se svými postřehy k dispozici sbormistrům zúčastněných sborů. Letos pozvání přijali Jaroslava Macková, její nástupkyně Miloslava Fousková, odborná pracovnice NIPOS ARTAMA Praha, a také Josef Baierl, sbormistr sušického dětského sboru.

Kdy tohle všechno?
Sobota 2. dubna, klášterní kostel
  •   9:00 první koncert
  • 10:45 druhý koncert
  • 13:00 třetí koncert
  • 15:30 čtvrtý koncert


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2 permanentky na ŠUMPERSKÝ MAJÁLES, který se uskuteční ve dnech 11. a 12. května a zahrají na něm kapely PSH, O5 A RADEČEK, JAKUB DĚKAN BAND a další. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na majáles zadarmo.


Soutěžní otázka:

Co znamená zkratka PSH?

A) Pózeři stříkaj hoboje
B) Po smrti hlad
C) Peneři strýčka Homeboye

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na autorské čtení spisovatele, překladatele a publicisty MIROSLAVA MACKA, které se uskuteční v úterý 24. dubna v G klubu Domu kultury Šumperk, vyhráli Marie Karafiátová ze Zábřeha, Marcela Musilová ze Šumperka, Jana Holinková z Bludova, Václav Pěček z Loučné nad Desnou a Petr Tkadlec ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po - pá, 14 – 18 hodin).