SPORT

Zkouška pekelným ohněm, lyžaře čeká legendární Kitzbühel

21. ledna 2015, 10:28, téma ZIMNÍ SPORTY, Petr Fišer
Zkouška pekelným ohněm, lyžaře čeká legendární Kitzbühel Šumperk - Starty ve Světovém poháru na jeho kontě přibývají. Po obřích slalomech v italské Alta Badii a švýcarském Adelbodenu si střihne jednu z největších možných výzev. Šumperského Adama Kotzmanna, jehož lyžařskou doménou jsou alpské disciplíny, čeká zdolávání ošidné sjezdovky v rakouském Kitzbühelu.

 Nejtěžší trať na světě – legendární Hahnenkamm – ožije slavnými závody už o víkendu. Kotzmann se tentokrát představí v superobřím slalomu a superkombinaci. Bude to pro něj zkouška pekelně rozpáleným ohněm. Celý Kitzbühel vyhlíží každoroční svátek se speciálním nadšením, pojede se totiž jubilejní 75. ročník!
Mladý reprezentant ze Šumperka neponechal nic náhodě a před odjezdem do Rakouska vylepšoval formu u nás i v zahraničí. Po závodech Českého poháru v obřím slalomu v Peci pod Sněžkou absolvoval o den později silně obsazené podniky v rakouském Radstadtu. Zbývající čas před očekávaným Hahnenkammem stráví přímo v dějišti výjimečné akce.
Kromě Kotzmanna nebude na startu chybět ani Ondřej Bank. Bombarďák z Rudy, který se natrvalo usadil v Šumperku, půjde do kitzbühelského dobrodružství s velkými ambicemi. O atraktivní příležitost se nenechá připravit ani Martin Vráblík z valašského Hrozenkova, jenž rovněž hájí barvy šumperského Ski klubu. Rakousko se tak může těšit na rekordní účast lyžařů ze známého okresního oddílu.

Adam Kotzmann bude čelit nejen extrémně kvalitní konkurenci, ale i nejtěžší sjezdovce na světě.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.