ZPRAVODAJSTVÍ

Zkažené maso se prodávalo také v Šumperku

19. března 2019, 11:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Aféra se závadným polským masem sice šumperský region přímo nezasáhla, přesto i zde mohou lidé nekvalitní hovězí nakoupit. Zapáchající svíčkovou zákazníkům nabízel jeden ze šumperských supermarketů.

„Maso bylo původem z Irska a po rozbalení příšerně páchlo. Protože už to byla druhá taková koupě, kterou jsem v supermarketu v Šumperku udělal, rozhodl jsem se zboží vrátit. Místo peněz nazpět mi vedoucí prodejny nabídla slevový kupón, což jsem odmítl,“ svěřil se Týdnu na severu Petr Termer z Velkých Losin.

Případ zkaženého masa ze Šumperka už dostala na stůl potravinářská inspekce, která má podobné události na starosti.

Řezníci pod kontrolou

Dodávky masa jsou v posledních týdnech v Česku pod přísnou kontrolou. Hovězí se salmonelou bylo objeveno například v Olomouci. „Veškeré polské maso teď musí povinně procházet testy na salmonelu. Vyšetření si musí zajistit jeho dodavatelé,“ uvedl ředitel Státní veterinární správy Zbyněk Semerád.

Úřady kromě nekvalitního masa objevily řadu dalších pochybení, kdy prodejci klamali spotřebitele například o původu masa. V Praze dokonce veterinární správa objevila celou nelegální bourárnu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 19.3.2019 15:28
Titulek: Skažené maso
Autor: Termer
18
Upřesnění nebyla to svíčková ale přední hovězí a bylo to v Hypernově.
Reagovat
Datum: 29.3.2019 19:09
Titulek: Re: Skažené maso
Autor: fandasever
To není problém Polského masa, to je problém nákupčích v těch super a hyper marketech oni chtějí maso za 40 Kč/kg aby jej mohli v akci prodávat za 80 Kč/kg, prostě za ty peníze můžete koupit maso akorát v kafilerii
Reagovat
Datum: 19.3.2019 21:01
Titulek: a kde je to lepší ?
Autor: JJ
10
zkažené maso jsem koupil i v Lidlu a dvakrát v Bille.Jakékoli balené maso v marketech je na hranici trvanlivosti...a občas za ní.... ale kde teda koupit kvalitní maso ? babo raď....
Reagovat
Datum: 20.3.2019 18:49
Titulek: Re: a kde je to lepší ?
Autor: Anonym
19
Nejlepší je mít svého řezníka, doporučuji řeznictví v Šumperku na hlavní třídě v podchodu - p. Skála (maso vždy čerstvé, je to poctivé řeznictví)
Reagovat
Datum: 21.3.2019 11:35
Titulek: Re: a kde je to lepší ?
Autor: vlado
opět meleš blbosti a nevíš nic
Reagovat
Datum: 23.3.2019 11:33
Titulek: Re: a kde je to lepší ?
Autor: Jaana
10
Také tam chodím nakupovat maso a zatím jsem spokojená. Maso vozí z Újezdu u Uničova a kdysi jsem tam měla strejdu a to byl vyhlášený Pan řezník. Tak doufám, že jedou v jeho tradicích...
Reagovat
Datum: 20.3.2019 07:01
Titulek: Bez titulku
Autor: Termer
17
Nebylo balené, bylo na váhu...
Reagovat
Datum: 20.3.2019 18:59
Titulek: Bez titulku
Autor: Lucie
15
HYPERALBERT MA NEJHORSI MASO A CELKOVE UZENINY TAM FUJ FUJ
Reagovat
Datum: 21.3.2019 18:53
Titulek: maso v Bile
Autor: laďa
Zde prodávají maso taky na hranici únosnosti a nebo těsně za ní. Stačí tam zajít už v pátek a nebo i v neděli. Chápu, že pracovníci hygieny raději chodí tam, kde je co vypít.
Reagovat
Datum: 22.3.2019 19:24
Titulek: Jj, měli jste se držet prezidenta Beneše nebo komunistů
Autor: Travolta
Kolaborování se zloději a Němčoury se vám moc nevyplatilo, co, amorální Češi?
Teď v plechové boudě - německém supermarketu nakupujete shnilé, zelené maso od Al Čapóna Babiše. ještě že máte alespoň ty socialistické paneláky.
Reagovat
Datum: 23.3.2019 16:31
Titulek: František Kučera ze Šumperka, Strana soukromníků ČR
Autor: Kučera vs. Babiš
10
Já dnes všem říkám: "Politika není něco, co si koupíte nebo vytěsníte a je klid. Politika je všude kolem vás a ovlivňuje váš každodenní život, vaše podnikání, zaměstnání, váš kulturní a společenský život. Prostě vše, čím každý den procházíte."

Pořad Máte slovo v České televizi:
František KUČERA, živnostník ze Šumperka, Strana soukromníků ČR:
"Ano. Ano. Ano. Výborně. Tak jo. Výborně. A jezdíte tam, v tý neprůstřelný limuzíně vás tam vozej. No, to je jasný. Dobře. Tak já vám jenom řeknu... Výborně. Já chodím za nima taky. Takže prosím vás, já vám řeknu jenom tak, v okrese Šumperk díky tomu, že jste udělali EET na vesnicích, kde na vesnicích, kde žijou z ruky do huby, podotýkám, tak na těhletěch vesnicích zkrachovalo 27 hospod. A já jsem si na ty hospody šel, pane Babiši, sáhnout. To znamená, že jsem si vzal za kliku a šel jsem se podívat, jestli tam..."
Andrej BABIŠ, ministr financí, 1. místopředseda vlády /ANO/:
"Já taky."
František KUČERA, živnostník ze Šumperka, Strana soukromníků ČR:
"Ne. Vy jste se šel podívat, jestli někdo přerušil..."
Andrej BABIŠ, ministr financí, 1. místopředseda vlády /ANO/:
"Ne. Já jsem byl ve Vysoký nad Labem."
František KUČERA, živnostník ze Šumperka, Strana soukromníků ČR:
"Vy jste byl ve Vysoký nad Labem ale já dojdu k věci. Z těch 27..."
Andrej BABIŠ, ministr financí, 1. místopředseda vlády /ANO/:
"Ale já jsem těch hospod navštívil víc než vy."
František KUČERA, živnostník ze Šumperka, Strana soukromníků ČR:
"Z těch 27 hospod bylo 17 hospod obecních a nazvu obecních proto, protože to byly obecní hospody, které měly samozřejmě nájemce. Řeknu asi tímhletím způsobem, tito nájemci jsou většinou nebo byli většinou lidé, kteří byli těsně před důchodovým věkem anebo samozřejmě nějaký rok v důchodu, protože na tyto vesnice se nehrnou žádní podnikatelé, kteří by tam chtěli prosím vás jako dělat miliony. A já jenom vysvětlím jednu věc, co nastalo. Z těhletěch 27 provozoven odešlo fyzicky 70 lidí, kteří nejsou zaměstnatelní nikde. Protože... Nejsou nikde. Samozřejmě vy nám řeknete, že můžou jít k těm montovnám, můžou se z nich stát ovečky, bečet a normálně bouchat u lisu. Opravdu to tak není. Ještě jednu věc..."
Alena SCHILLEROVÁ, náměstkyně ministra financí /ANO/:
"Já bych velice ráda zareagovala, protože vy tady pracujete s nějakými čísly, které prostě nejsou ověřitelné. Nejsou ověřitelné. Dejte nám seznam. My se na to podíváme."
František KUČERA, živnostník ze Šumperka, Strana soukromníků ČR
"Ne, tam už nemusíte jezdit. Tam je zavřeno."
Andrej BABIŠ, ministr financí, 1. místopředseda vlády /ANO/
"Plno podnikatelů skončilo, protože nechtěli ukázat ten nárůst tržeb a začali znovu jako s.r.o."
František KUČERA, živnostník ze Šumperka, Strana soukromníků ČR:
"Tyhle nezačali, pane Babiši. Tyhle nezačali. Normálně lžete. Tyhlety hospody zavřeli a už je nikdo neotevře."
https://www.ceskatelevize.cz/porady/10175540660-mate-slovo-s-m-jilkovou/217411030520004/
Reagovat
Datum: 29.3.2019 19:07
Titulek: Re: František Kučera ze Šumperka, Strana soukromníků ČR
Autor: fandasever
Tak třeba hospoda Pod Trámky přestala brát karty, berou jan hotovost, přestal jsem tam chodit, pivo v Šumperku už stojí 28 a více Kč, přestal jsem taky chodit, to není o EET, to je o nenažranosti hospodských
Reagovat
Datum: 23.3.2019 16:42
Titulek: Potravinová soběstačnost ČR je jen 50 %
Autor: Anonym
Bude polské máslo 39,90 Kč / 250 g v akci v Lídlu, pospěšte si. :-P

ODS & KDU-ČSL v 90. letech: Zemědělství nepotřebujeme, nepotřebujeme zemědělská družstva a státní statky, všechno si dovezeme.
Velkozloděj státního chemického a potravinářského průmyslu Andrej Babiš & ČSSD: Zemědělství nepotřebujeme, potřebujeme řepku a dovážet sajrajt.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Do kin míří film Yesterday. Víte jaké to je, když jste jediný člověk na světě, který zná písničky The Beatles? Dvě legendy britského filmu, oscarový režisér Danny Boyle a scenárista legendárních komedií Richard Curtis, spojili síly a natočili originální a hravou komedii o muzice a lásce. Šunmerské kino OKO ho promítne ve čtvrtek 27. června. Tři z vás mohou být u toho, když správně odpoví na soutěžní otázku a budou mít kapku štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Jaký film nenatočil režisér Danny Boyle?
a) Milionář z chatrče
b) Trainspotting
c) Jobs

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Tři volné vstupenky na divadelní představení Manželství v kostce, které uvede zábřežský kulturní dům v pátek 21. června od 19 hodin zcela netradičně v kině RETRO, vyhrávají: Květa Dvořáková z Velkých Losin, Petra Brachtlová z Libiny a Bronislava Nečesaná z Mohelnice. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně Kulturního domu.