SPORT

Zimní plavci ze Zábřehu zahájili úspěšně novou sezonu

30. listopadu 2013, 23:00, téma PLAVÁNÍ, redakce, BoMo
Zimní plavci ze Zábřehu zahájili úspěšně novou sezonu ČR, Zábřeh - Zimní plavci ze Zábřeha se již od podzimu připravovali na nastávající sezónu Českého Poháru v zimním plavání 2013-14. V jejich týmu se již zabydleli mladí „bazénoví“ plavci, kteří svými výsledky na závodech překvapují i zkušené matadory z celé republiky.

Roman Křupka, Veronika Krejčí i zkušená Denisa Haltmarová si na prvních několika závodech vybudovali v průběžných žebříčcích výborné pozice směřující nejen k účasti na mistrovství republiky ČR, které se bude plavat v únoru 2014 v Brně, ale velké šance mají všichni tři na umístění na stupních vítězů v celkovém bodování Českého poháru zimních plavců. Tento seriál 26 závodů byl zahájen tradiční plavbou jeskynní říčkou Punkva, poté plavci zamířili na závody do Jičína, Jihlavy, Přerova, Čehovic a do Plzně. Na všech těchto závodech se umístili vždy někteří z plavců ze Zábřehu na stupních vítězů. Z Přerova a Plzně si dokonce odvezli 4 medailová umístění. Z posledního závodu v Plzni se Milan Štencl vrátil se zlatou medailí, Roman Křupka a Veronika Krejčí se stříbrnou a Denisa Haltmarová s medailí bronzovou.

Roman Křupka ve své první závodní sezoně mezi dospělými proměnil dosud každý start v podiové umístění a je tak velkým příslibem pro úspěchy zábřežského plavání i do budoucna.

Nesmíme zapomenout ani na nové tváře, které v uplynulé sezóně vyzkoušely na vlastní kůži co znamená „trpět“ když tělo mrzne v ledoých vodách. Poctivým a pravidelným tréninkem se z nich stali platní členové týmu. Pochvalu za „práci pro tým“ zaslouží Zuzka Králíková, která se již několikrát probojovala i na stupně vítězů, tak i Bob Hvižď, který je pro tým neocenitelnou podporou pravidelnou účastí na všech závodech.

Ale i „staří a osvědčení matadoři“ jako jsou Milan Štencl, Česťa Kubalík nebo Bob Molek pravidelně obsazují TOP pozice a přispívají tak velkým bodovým přídělem do soutěže družstev. Po první čtvrtině závodů českého poháru se Plavecký klub Zábřeh drží na šesté příčce hned za Plzní, která disponuje dvojnásobným počtem závodníků ve srovnání s naším klubem. A je tak jasným důkazem, že i malý klub z města jako je Zábřeh může v České republice patřit ke špičce. Držíme jim i nadále palce a těšíme se zejména na závod Českého poháru, který plavci ze Zábřehu budou v letošním ročníku poprvé pořádat, a to 8. března 2014 na přehradě v Dolním Bušínově.


Foto: archiv zimní plavci Zábřeh


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.