SPORT

Zimní plavci PK Zábřeh opět na stupních vítězů – Mistři České republiky

13. října 2011, 22:24, téma PLAVÁNÍ, rejdakce
Zimní plavci PK Zábřeh opět na stupních vítězů – Mistři České republiky Zábřeh - První říjnovou neděli byla na řece Punkvě zahájena další sezóna Českého poháru v zimním plavání. Zahajovacího podniku ve vodě o teplotě 8 °C se účastnilo celkem 180 plavců z Česka, Slovenska a Polska.
 
Druhým podnikem Českého poháru byl dvoudenní závod ve Slavkově u Brna minulý víkend na 50m venkovním bazénu. Slavkovský Duatlon se skládá ze dvou závodů, z nichž ten první je „Mistrovství České republiky v zimním plavání – plavecký způsob prsa.“

Zábřežští plavci podali výborné výkony a ze Slavkova si odvezli tři tituly mistrů republiky. Mistrem ČR v mužích se stal Milan Štencl, mistryní ČR v ženách Denisa Haltmarová a mistryní ČR v kategorii dorostu se stala Veronika Krejčí – všichni PK Zábřeh. V kategorii MČR Masters B na trati 750 m se veterán Bohuš Molek umístil na celkovém 7. místě. Nováčkem ve studené vodě byl Jiří Krejčí, který statečně bojoval na trati 500 m. Takto vypadalo sobotní galapředstavení zábřežských plavců.

V neděli pokračovala soutěž závodem Českého poháru v zimním plavání na trati 750, 500 a 250 m. Součet časů z obou soutěžních dnů určil vítěze dvoudenních závodů – Duatlonu.

A jaké tedy byly celkové výsledky dvoudenního klání nejlepších českých zimních plavců?
Celkovým vítězem Duatlonu v mužích se stal Milan Štencl, celkovou vítězkou v ženách se stala Denisa Haltmarová a vítězem kategorie dorostenek se stala Veronika Krejčí. Bohuš Molek i v součtu obou závodů udržel 7. místo.

Zimní plavci PK Zábřeh, kteří se rozrostli o další aktivní členy, na letošní sezónu mají nemalé cíle. Zvažujeme možnost účasti na mistrovství světa v zimním plavání v Lotyšsku, připravujeme se na mistrovství světa v dálkovém plavání v létě 2012, které se koná v Itálii, a někteří naši plavci dostali nabídku účastnit se plavby přes Kanál La Manche v r. 2012. Cíle a odvaha zábřežským plavcům skutečně nechybí a tvrdého tréninku se nebojí.


Účastnit se závodů MS nebo plavby přes Kanál La Manche je však finančně náročné a bez sponzorů se neobejde.
 
zleva Veronika Krejčí (r. 97) , Milan Štencl (r. 76) , Denisa Haltmarová (r. 93)

Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).