SPORT

Zimní plavci PK Zábřeh opět na stupních vítězů – Mistři České republiky

13. října 2011, 22:24, téma PLAVÁNÍ, rejdakce
Zimní plavci PK Zábřeh opět na stupních vítězů – Mistři České republiky Zábřeh - První říjnovou neděli byla na řece Punkvě zahájena další sezóna Českého poháru v zimním plavání. Zahajovacího podniku ve vodě o teplotě 8 °C se účastnilo celkem 180 plavců z Česka, Slovenska a Polska.
 
Druhým podnikem Českého poháru byl dvoudenní závod ve Slavkově u Brna minulý víkend na 50m venkovním bazénu. Slavkovský Duatlon se skládá ze dvou závodů, z nichž ten první je „Mistrovství České republiky v zimním plavání – plavecký způsob prsa.“

Zábřežští plavci podali výborné výkony a ze Slavkova si odvezli tři tituly mistrů republiky. Mistrem ČR v mužích se stal Milan Štencl, mistryní ČR v ženách Denisa Haltmarová a mistryní ČR v kategorii dorostu se stala Veronika Krejčí – všichni PK Zábřeh. V kategorii MČR Masters B na trati 750 m se veterán Bohuš Molek umístil na celkovém 7. místě. Nováčkem ve studené vodě byl Jiří Krejčí, který statečně bojoval na trati 500 m. Takto vypadalo sobotní galapředstavení zábřežských plavců.

V neděli pokračovala soutěž závodem Českého poháru v zimním plavání na trati 750, 500 a 250 m. Součet časů z obou soutěžních dnů určil vítěze dvoudenních závodů – Duatlonu.

A jaké tedy byly celkové výsledky dvoudenního klání nejlepších českých zimních plavců?
Celkovým vítězem Duatlonu v mužích se stal Milan Štencl, celkovou vítězkou v ženách se stala Denisa Haltmarová a vítězem kategorie dorostenek se stala Veronika Krejčí. Bohuš Molek i v součtu obou závodů udržel 7. místo.

Zimní plavci PK Zábřeh, kteří se rozrostli o další aktivní členy, na letošní sezónu mají nemalé cíle. Zvažujeme možnost účasti na mistrovství světa v zimním plavání v Lotyšsku, připravujeme se na mistrovství světa v dálkovém plavání v létě 2012, které se koná v Itálii, a někteří naši plavci dostali nabídku účastnit se plavby přes Kanál La Manche v r. 2012. Cíle a odvaha zábřežským plavcům skutečně nechybí a tvrdého tréninku se nebojí.


Účastnit se závodů MS nebo plavby přes Kanál La Manche je však finančně náročné a bez sponzorů se neobejde.
 
zleva Veronika Krejčí (r. 97) , Milan Štencl (r. 76) , Denisa Haltmarová (r. 93)

Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.