KULTURA

Žilková a Stropnický přivezou Kachnu

6. dubna 2009, 08:20, rejdakce
Žilková a Stropnický přivezou Kachnu Zábřeh - Autorem svižné komedie založené na propletenci lidských vztahů, kterou uvede 14. dubna v Zábřehu pražské Divadlo Palace, je Sir William Douglas Home. Skotský šlechtic, který navázal na to nejlepší, co anglické divadlo přineslo v oblasti tradičního humoru. Mezi jeho hry, které se setkaly s mimořádným diváckým ohlasem, patří i Kachna na pomerančích.
Luisa a Hugo se mohou chlubit patnácti lety společného života bez jediného mráčku a viditelných problémů. Může toto harmonické soužití vyvolat po čase chuť na změnu? Bohužel ano. A tak se Hugo pouští do těžkého boje se silným soupeřem: milencem své ženy. Volí rafinovanou a riskantní taktiku, jak si ji získat zpět... Tahákem představení je nepochybně výborné herecké obsazení. Martin Stropnický (Hugo) se svými ostře řezanými rysy odpovídá představě anglického suchara, ale ukrývá v sobě touhu zapeklitou situaci zvládnout. Jeho životní i herecká partnerka Veronika Žilková (Luisa), s níž se poprvé setkává na jevišti, je unuděná a nešťastná. Její život náhle prozáří setkání se skvěle situovaným, ale hlavně zábavným partnerem. Ztrácí hlavu a balí kufry. Oběma hlavním protagonistům skvěle sekundují Jan Šťastný (alt. Michal Pešek) a Agáta Hanychová, pro kterou je hra hereckým debutem (alt. Klára Jandová).
 


Komedie založená na manželském čtyřúhelníku přináší nečekané řešení situace, v níž se může ocitnout každý z nás. „Brilantní komedie plná vtipných dialogů bude pro všechny, kteří preferují kvalitní zábavu, jistě velkým lákadlem,“ říká ředitel zábřežského kulturního domu Zdeněk David. Vstupenky na představení Kachna na pomerančích lze zakoupit v infocentru a v kavárně kina v Zábřehu, mohelnické prodejně Darka a infocentru ve Štítech.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 9.4.2009 07:38
Titulek: No to je snad kachna.
Autor: zootechnik
13
172
Divaldo se koná, ale vlastně nekoná. no novinářská kchna
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).