KULTURA

Žilková a Stropnický přivezou Kachnu

6. dubna 2009, 08:20, rejdakce
Žilková a Stropnický přivezou Kachnu Zábřeh - Autorem svižné komedie založené na propletenci lidských vztahů, kterou uvede 14. dubna v Zábřehu pražské Divadlo Palace, je Sir William Douglas Home. Skotský šlechtic, který navázal na to nejlepší, co anglické divadlo přineslo v oblasti tradičního humoru. Mezi jeho hry, které se setkaly s mimořádným diváckým ohlasem, patří i Kachna na pomerančích.
Luisa a Hugo se mohou chlubit patnácti lety společného života bez jediného mráčku a viditelných problémů. Může toto harmonické soužití vyvolat po čase chuť na změnu? Bohužel ano. A tak se Hugo pouští do těžkého boje se silným soupeřem: milencem své ženy. Volí rafinovanou a riskantní taktiku, jak si ji získat zpět... Tahákem představení je nepochybně výborné herecké obsazení. Martin Stropnický (Hugo) se svými ostře řezanými rysy odpovídá představě anglického suchara, ale ukrývá v sobě touhu zapeklitou situaci zvládnout. Jeho životní i herecká partnerka Veronika Žilková (Luisa), s níž se poprvé setkává na jevišti, je unuděná a nešťastná. Její život náhle prozáří setkání se skvěle situovaným, ale hlavně zábavným partnerem. Ztrácí hlavu a balí kufry. Oběma hlavním protagonistům skvěle sekundují Jan Šťastný (alt. Michal Pešek) a Agáta Hanychová, pro kterou je hra hereckým debutem (alt. Klára Jandová).
 


Komedie založená na manželském čtyřúhelníku přináší nečekané řešení situace, v níž se může ocitnout každý z nás. „Brilantní komedie plná vtipných dialogů bude pro všechny, kteří preferují kvalitní zábavu, jistě velkým lákadlem,“ říká ředitel zábřežského kulturního domu Zdeněk David. Vstupenky na představení Kachna na pomerančích lze zakoupit v infocentru a v kavárně kina v Zábřehu, mohelnické prodejně Darka a infocentru ve Štítech.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 9.4.2009 07:38
Titulek: No to je snad kachna.
Autor: zootechnik
15
172
Divaldo se koná, ale vlastně nekoná. no novinářská kchna
Reagovat

NA DIVADLO ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na představení zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo hraje v šumperské inscenaci Ďábel proti bohu postavu Bobliga?

A) Petr Král
B) Petr Komínek
C) Petr

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 20. prosince, vyhráli Jiří Motyka z Hrabenova, Katina Korbarová z Rapotína a Iva Mikešková z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko Šumperk.