ZPRAVODAJSTVÍ

Žháři daroval soud svobodu

4. dubna 2017, 08:00, Jaroslav Kropáč
Mohelnice - Jednatřicetiletý Lukáš Nekola z Mohelnice dostal u Krajského soudu v Olomouci pětiletou podmínku za to, že v roce 2014 zapálil ve městě dům se dvěma spícími lidmi. Původně mu za trestný čin pokus o ublížení na zdraví a poškození cizího majetku hrozilo až dvanáct let vězení. Verdikt soudu proto obžalovaný vyslechl s úlevou.

 „Od spáchání jeho činu uběhlo už dva a půl roku, pan Nekola tvrdí, že se již polepšil,“ uvedl při čtení rozsudku soudce Vladimír Hendrych. Po činu se žhář přihlásil policii a na lavici obžalovaných projevil lítost. „Strašně toho lituju,“ řekl soudci Nekola.
Soud vzal v úvahu i to, že se Nekola k takovému chování nikdy dříve neuchýlil, přestože byl za drobnější prohřešky stíhán. Senát nakonec vyměřil vyučenému elektrikáři a otci dvou dětí tříletý trest odnětí svobody s pětiletou podmínkou. Odklad výkonu trestu na pět let je vůbec nejdelší lhůta, kterou může soud uložit.

Jednal prý ve zkratu

Lidem v domě, který Nekola podpálil, se podařilo oheň uhasit předtím, než se plameny stačily rozšířit. Podle obžaloby hrozilo, že pokud by požár včas neuhasili, mohl je ve spánku otrávit jedovatý kouř. Žhář na svou obhajobu uvedl, že jednal ve zkratu, když ho jeden z obyvatel podpáleného domu den předtím okradl v okamžiku, kdy mu Nekola přinesl jídlo.
Státní zástupkyně si ponechala lhůtu na odvolání, Nekola se podle svých slov odvolávat nebude.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 4.4.2017 08:55
Titulek: Testovací balonek
Autor: Aleš
131
172
na občanskou statečnost občanů. Zkoušíme co vydržíte.
Reagovat
Datum: 4.4.2017 13:24
Titulek: Je to amatér.
Autor: Petr
129
101
Je to malá ryba, pokud někoho nezavřou za PMŠ, tak takovéto amatéry pyromany nemá cenu ani honit k soudu. P.F.
Reagovat
Datum: 6.4.2017 08:09
Titulek: Podivné
Autor: BB
101
152
Za cikánku dostanou 22 let na tvrdo a za podpálení domu s lidmi podmínku? Kde to žijeme???
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.