SPORT

Ženské rozhodčí vařily bramboračku, ve finále více šmakovala Šumperku

30. října 2013, 05:39, téma HÁZENÁ, Petr Fišer
Ženské rozhodčí vařily bramboračku, ve finále více šmakovala Šumperku Šumperk - Nejočekávanější utkání víkendového programu druhé házenkářské ligy se proměnilo v hodně podivnou bramboračku. Nepřesnými výroky na obě strany ji nechtěně vařily ženské rozhodčí. "Je pravda, že ke zvýšené nervozitě přispívaly velkou měrou. Často kompenzovaly, nebylo to ono," souhlasil s názorem většiny hrající trenér Šumperka Tomáš Laštůvka.

Hostující mužstvo? V první řadě obrovská zkušenost. Tomáš Heinz strávil dlouhé roky v Karviné, jeho současný spoluhráč Kubis stále nastupuje i za extraligové Brno a v neděli osmigólový pivot Kubík působil například v Kostelci na Hané. A v podobném duchu by se dalo pokračovat. Parta ostřílených matadorů nevyhrála loňský ročník náhodou, dokonce uspěla i v baráži o vyšší soutěž. Do první ligy se ale nakonec nepřihlásila. "Všichni jsou to výborní házenkáři, mají toho spoustu za sebou. Zároveň ale platí i to, že se nechají lehce vytočit. Kolikrát naprosto zbytečně. Dnešní utkání toho bylo vzácným důkazem. Rozhádají se mezi sebou a přestanou se soustředit na hru," upozorňoval Laštůvka.

V neděli dopoledne to bylo dlouho vyrovnané. Každá strana promrhala tříbrankové vedení, v 17. minutě druhé půle svítil na světelném ukazateli nerozhodný stav 16:16. Klíčový zlom nastal vzápětí, domácí bojovníci zadělali na vítězství čtyřmi góly za sebou. "Narazily na sebe dva týmy, které jsou si svým složením velmi podobné. Prim hrají starší hráči. Za dva body jsem moc rád," neskrýval velkou pozápasovou spokojenost Tomáš Laštůvka. Se svým víkendovým souborem povolil obávanému soupeři pouhých devatenáct zásahů. A to se zrovna nečekalo. Byl to pevný základ pozdějšího úspěchu.

ŠUMPERK - KARVINÁ 24:19 (10:9)

TJ ŠUMPERK: Cimfl, Ošťádal - Vobořil 7, Laštůvka 5, Petrtýl 4, Korec 3, Hejný 3, Marek 1, P. Nimmerrichter 1, Kučera, Bartl. Brankový vývoj - 2:5, 9:8, 15:12, 16:16, 20:16.


DALŠÍ PROGRAM

7. KOLO - 9. listopadu: Ostrava - Šumperk. 8. KOLO - 17. listopadu: 10.30 Šumperk - Napajedla. 9. KOLO - 23. listopadu: Hranice B - Šumperk. 10. KOLO - 1. prosince: 10.30 Šumperk - Trnávka. 11. KOLO - 8. prosince: 17.00 Zubří B - Šumperk.


Foto: Petr Fišer
Tomáš Laštůvka (vpravo) převzal roli hrajícího trenéra po vedle sedícím Petru Dopitovi.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.