ZPRAVODAJSTVÍ

Žena si z dovolené přivezla černého pasažéra. Do kufru jí vlezl jedovatý štír

21. listopadu 2019, 10:00, bav
Zábřeh – Kuriózní zásah do policejní statistiky si zapsali městští policisté v Zábřeze. Museli totiž odchytávat štíra, kterého si s sebou z dovolené nedobrovolně přivezla jedna z obyvatelek tamního paneláku.

 „Zprávu jsme přijali pomocí tísňové linky. Štíra našli policisté v bytě na podlaze. Po odchycení jsme ho předali do rukou zkušeného chovatele,“ dodal k případu podrobnosti velitel městské policie Václav Doubrava.

„Jedná se o druh, který pro lidi fatálně nebezpečný není. Jedem usmrcuje pouze zvířata,“ zhodnotil nový přírůstek do svého terária chovatel David Hons s tím, že přesné určení druhu a rodu nalezeného štíra bude vědět až po konzultaci s kolegy zoology. V panelovém domě by podle něj štír dlouho nepřežil. Kromě tepla by mu chyběla hlavně jeho exotická strava.

„Doporučuji před odjezdem z exotické dovolené všechny věci důkladně protřepat. Jen tak se můžeme vyvarovat nepříjemného překvapení při vybalování kufrů,“
radí zábřežský chovatel.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Pokračujerme v soutěžní vánoční nabídce. Dnes hrajeme o volné vstupenky na koncert legendární skupiny Olympic a koncert Tomáše Kočko s orchestrem. Volňásky získáte, pokud pošlete správnou odpověď a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Odpovědi je potřeba posílat pod číslem i písmenem otázky!

Soutěžní otázka č. 1: ( sk. Olympic, 13. 12., 19.00, Dům kultury Šumperk, 2 vstupenky)
Jaký byl původní název skupiny Olympic?
1a) Kašpárek
1b) Karkulka
1c) Krteček


Otázka č. 2: (Tomáš Kočko & orchestr, 19.12., 19.00, KKC Rapotín, 2x2 vstupenky)
Jaké hudební prvky se mísí ve tvorbě Tomáše Kočka?
2a) rocku, folku a jazzu
2b) bluegrassu, hip hopu, diska
2c) metalu. rapu, reggae

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ:

Pro některý z 11 originálních dárků k filmu Ledové království 2 do šumperského kina OKO zamíří: S. Sittová, Zábřeh; Z. Galiszová, Bludov; B. Smrčková, Postřelmov; D. Jílková, Vikýřovice; J. Kupčíková, Libina; J. Kouřilová, Hrabenov a H. Hudosová, L. Čermáková, J. Růžičková, L. Zachová, J. Haramia ze Šumperka. Blahopřejeme!

Tři volné vstupenky na diashow s cestovatelem J. Kolbabou, konanou v KD Zábřeh 5. prosince, vyhrávají: Z. Trhalová ze Zábřeha, A. Sadilová z Dlouhomilova a P. Brachtlová z Libiny. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně KD.