ZPRÁVY

Zemřel promítač Miloslav Vařeka

11. dubna 2014, 07:46, Ondřej Polák
Zemřel promítač Miloslav Vařeka Šumperk - Minulý čtvrtek 10. dubna přišlo šumperské kino Oko o svou legendu. V osmdesáti letech zemřel promítač Miloslav Vařeka, který u kinematografie pracoval od roku 1955!

 „Zažil ještě kino Saxinger, kde po válce trhal vstupenky. Byl u přechodu na 70 mm film a pak jako první v Šumperku v roce 2010 promítal z digitálního projektoru. Pracoval s filmařskými osobnostmi Jiřím Krejčíkem či Otakarem Vávrou, kteří oceňovali jeho mistrovskou promítací práci,“ připomenul ředitel kina Kamil Navrátil. „Životní příběh pana Vařeky se bohužel nedá vepsat do žádných slov. Vydalo by to na velkofilm, kterému už bohužel skončily závěrečné titulky. Báječný muž zemřel doma v bytě v budově kina, v blízkosti rodiny a blízko milovaných promítaček,“ dodal Navrátil.


Foto: Ondřej Polák

Miloslav Vařeka pracoval s filmařskými osobnostmi Jiřím Krejčíkem či Otakarem Vávrou, kteří oceňovali jeho mistrovskou promítací práci.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

CD FLEKSIBLE ZADARMO


Hrajte s REJEM o debutové album skupiny FLEKSIBLE, které muzikanti pokřtí tento týden ve středu před šumperským divadlem. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jméno šťastlivce, který získá podepsané CD zadarmo.

Soutěžní otázka:

Podle čeho vznikl název kapely Fleksible?

A) podle hudebního stylu ze 70. let
B) podle příjmení zpěváka Radka Fleka
C) podle slavné písně Deep Purple

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na YOUSHOW s DenisemTV, Pjayem a Naty, která se uskuteční v KD Zábřeh v sobotu 16. prosince, vyhráli Filip Drozd ze Šumperka, Vendula Chlupová z Libiny, Josef Haramia ze Šumperka a Radek Vevoda z Chromče.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).