KULTURA

Země vzdálená zazní v akustické aranži

11. dubna 2018, 13:00, Roman Tyčka
Země vzdálená zazní v akustické aranži Šumperk - Jeden z nejuznávanějších českých rockových a muzikálových zpěváků Kamil Střihavka vystoupí ve čtvrtek 12. dubna v Domě kultury. Majitele nezaměnitelného hlasu uslyší fanoušci ve speciálním akustickém programu za doprovodu kapely Leaders.

 Muzikantská kariéra Kamila Střihavky je stejně tak pestrá jako úspěšná. Prosazovat se začal již od 80. let, ovšem celorepublikový věhlas si získal až rolí Ježíše v českém nastudování slavného muzikálu Andrewa Lloyd Webbera a Tima Rice Jesus Christ Superstar. V té době zároveň uspěl jako člen formace BSP, se kterou nazpíval fenomenální hit Země vzdálená.
Jako muzikálový zpěvák se Střihavka objevuje na divadelních prknech dodnes. Zazářil v muzikálech Johanka z Arku, Excalibur, Obraz Doriana Graye, Robin Hood a Pomáda.

Koncert pohladí po duši

Držitel mnoha prestižních ocenění působil také v různých a různě úspěšných rockových kapelách, jako například Motorband, BSP, No Guitars!, Woodoo Band či Supergroup.
V současnosti je frontmanem kapely Leaders, která za deset let činnosti odehrála stovky koncertů.
„Nová akustická podoba souboru si rychle získala sympatie hudebních fanoušků. Koncerty vás pohladí po duši,“ uvedla produkční DK Šumperk Michaela Horáková.

Sedmičlenný hudební doprovod

Návštěvníci šumperského koncertu se mohou těšit na hity Země vzdálená, Černá růže, Když se snáší déšť, Woo-doo! a spoustu dalších. Všechny písně zazní v akustických úpravách. Kamila Střihavku doprovodí sedm špičkových hudebníků - Štěpán Eliáš (klávesy), Petr Henych (akustické kytary), Martin Ivan (kontrabas), Patrik Sas (bicí nástroje), Markéta Podhajská (perkuse), Ondřej Klímek (saxofon, flétna) a David Babka (steel kytara).
„Díky širokému nástrojovému obsazení můžeme odehrát jemné písně plné silných příběhů, které by tradiční rockové aranžmá rozdrtilo,“ řekl Kamil Střihavka.
„Koncert bude především příjemným setkáním a zastavením se v dnešní uspěchané době. Kamil se fanouškům představí v jiné podobě – v komorní, jako vyzrálý umělec v polohách, ve kterých jej ne všichni znají," doplnila za pořadatele Michaela Horáková.
Pořad se uskuteční tento čtvrtek od sedmi hodin večer ve velkém sále Domu kultury. Vstupenky jsou k sezení a jejich cena se pohybuje od 270 do 330 korun.


Foto: archiv

Majitel nezaměnitelného hlasu Kamil Střihavka vystoupí v Šumperku se speciálním programem.


 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární český herec napsal scénář k filmu Léto s gentlemanem?

A) Jaromír Hanzlík
B) Jiří Bartoška
C) Ondřej Vetchý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební a taneční přehlídku KELTSKÝ VEČER, která se uskuteční v DK Šumperk v sobotu 16. února, vyhráli Alena Turková z Bratrušova, Ivana Tomášková ze Svébohova, Jana Koníčková z Rudy nad Moravou, Elena Hřebáčková ze Šumperka a Josef Haramia ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.