ZPRÁVY

Železniční muzeum letos otvírá naposledy

3. října 2012, 00:00, ar
Okres – Unikátem, který láká návštěvníky ze všech koutů Olomouckého kraje, je Hanácké železniční muzeum. Právě v sobotu 6. října se v tomto roce otvírá naposledy, při této příležitosti proto nabídne speciální program. Expozice se znovu zpřístupní až příští rok.

„Československá obec legionářská zde bude prezentovat svůj záměr postavit historický legiovlak. Přibližně ve čtrnáct hodin přijede do muzea několik desítek historických automobilů a motocyklů, které budou k vidění celé odpoledne,“ láká na netradiční sobotní výlet mluvčí Českých drah Kateřina Šubová. Olomoucká železniční deponie nabízí příznivcům kolejových vozidel i starých časů několik unikátních parních lokomotiv, které jsou v současné době v majetku muzea v Lužné u Rakovníka. Zraky návštěvníků přitahuje například parní Krémák nebo elektrická Bobina. „Další parní lokomotiva s názvem Rosnička není momentálně v provozu, čeká na rozsáhlou renovaci lokomotivního kotle. Na opravu byla vypsána veřejná sbírka,“ dodává Šubová.

Železniční muzeum v Olomouci přivítalo první návštěvníky teprve letos v létě. Expozice byla zpřístupněna jen sedmkrát, a to pouze ve vybrané termíny. Rozšíření provozní doby muzea zváží České dráhy právě s ohledem na počet návštěvníků, kteří letos do Olomouce za železniční historií přijeli. Muzeum sídlí v Táborské ulici, zájemci se k němu dostanou podchodem přímo z hlavního nádraží.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 4.10.2012 07:45
Titulek: .
Autor: Miroslav1
74
101
Na tuto akci se chystám, snad se zase povedou pěné fotky! Jen mi mírně kazí pozitivní očekávání to, že bohužel bezpáteřníci ze slavné obce dezertérské se nakonec budou této akce účastnit.
Reagovat