ZPRÁVY

Železniční muzeum letos otvírá naposledy

3. října 2012, 00:00, ar
Okres – Unikátem, který láká návštěvníky ze všech koutů Olomouckého kraje, je Hanácké železniční muzeum. Právě v sobotu 6. října se v tomto roce otvírá naposledy, při této příležitosti proto nabídne speciální program. Expozice se znovu zpřístupní až příští rok.

„Československá obec legionářská zde bude prezentovat svůj záměr postavit historický legiovlak. Přibližně ve čtrnáct hodin přijede do muzea několik desítek historických automobilů a motocyklů, které budou k vidění celé odpoledne,“ láká na netradiční sobotní výlet mluvčí Českých drah Kateřina Šubová. Olomoucká železniční deponie nabízí příznivcům kolejových vozidel i starých časů několik unikátních parních lokomotiv, které jsou v současné době v majetku muzea v Lužné u Rakovníka. Zraky návštěvníků přitahuje například parní Krémák nebo elektrická Bobina. „Další parní lokomotiva s názvem Rosnička není momentálně v provozu, čeká na rozsáhlou renovaci lokomotivního kotle. Na opravu byla vypsána veřejná sbírka,“ dodává Šubová.

Železniční muzeum v Olomouci přivítalo první návštěvníky teprve letos v létě. Expozice byla zpřístupněna jen sedmkrát, a to pouze ve vybrané termíny. Rozšíření provozní doby muzea zváží České dráhy právě s ohledem na počet návštěvníků, kteří letos do Olomouce za železniční historií přijeli. Muzeum sídlí v Táborské ulici, zájemci se k němu dostanou podchodem přímo z hlavního nádraží.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 4.10.2012 07:45
Titulek: .
Autor: Miroslav1
74
Na tuto akci se chystám, snad se zase povedou pěné fotky! Jen mi mírně kazí pozitivní očekávání to, že bohužel bezpáteřníci ze slavné obce dezertérské se nakonec budou této akce účastnit.
Reagovat

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

K jaké písni nenapsal text Michal Horáček?

A) Dívám se, dívám
B) Levandulová
C) Lásko, voníš deštěm

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na galakoncert našeho nejznámějšího tenoristy ŠTEFANA MARGITY, který zazpívá v sobotu 23. září v kulturním domě v Zábřeze, vyhráli Marcela Krmíčková ze Sudkova, Martina Kubešová ze Šumperka a Zdenka Zapletalová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).