SPORT

ZBYTEČNÉ HOKEJOVÉ DRAMA: Draci se museli strachovat

7. listopadu 2018, 18:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
ZBYTEČNÉ HOKEJOVÉ DRAMA: Draci se museli strachovat Šumperk – Vedli 6:1 a sebevědomého protivníka měli na lopatě. I tak se o cenné vítězství museli strachovat. Hokejisté Šumperka ve výtečně rozehraném střetnutí připustili zbytečné drama a moc nescházelo, aby v závěru inkasovali posedmé. Definitivně je uklidnil až osmý gól docílený do prázdné brány.

ŠUMPERK – HAVL. BROD
8:6 (3:1, 3:1, 2:4)
DRUHÁ LIGA


Na sobotní utkání asi hned tak nezapomene. Pro útočníka Havlíčkova Brodu Matěje Blinku skončilo předčasně v čase 2:30. Po nevybíravém zákroku na Tomáše Sedláka do horní části těla vyfasoval v danou chvíli nejtvrdší možný trest – pět minut a navrch vydlážděnou cestu do kabiny.
Mimo hlavní zápasovou scénu musel nehorázně trpět. Draci, kteří od druhé minuty prohrávali, zadělali v dlouhé přesilovce na obrat a dvojnásobného účastníka baráže o první ligu z posledních dvou let knokautovali třemi přesnými zásahy. Výstavní byl Drtilův příklep bez přípravy, Čuříkův zvedák pod víko i souhra mezi Hrochem, Ďuračem a Vorobjevem.
Nově složená druhá formace byla při chuti. Dmitrij Vorobjev dlouhou kličkou do forhendové strany vyhnal gólmana Nováka na střídačku a ve 23. minutě to bylo už 4:1. A když po propadu Rebelů na útočné polovině připravil báječnou střeleckou pozici pro Ivana Ďurače, rekordní šumperská návštěva se mohla utleskat. Zvlášť když zanedlouho poté zapadl do sítě i dalekonosný pozdrav od zadáka Sedláka.
Zdálo se, že není co řešit. Trestná lavice Havlíčkova Brodu prakticky nevychladla a v jednom případě hostila dokonce tři hříšníky najednou. Draci se ale pod dojmem překvapivě velkého náskoku nevyvarovali chyb a za individuální přehmaty Gewieseho a Kristína nekompromisně zaplatili. Jejich gólový trhák se zničehonic smrskl na tři trefy do černého.
Zpátky na správnou vlnu je nevrátilo ani další využití početní výhody. Mezi tři tyče zapadl Sedlákův plachťák od modré čáry. Rebel se nevzdal a začal riskovat s odvoláváním brankáře. Nejprve snížil dorážející Voříšek, po něm tečující Chlubna a v následující přesilové hře šokoval solidně zaplněné hlediště obránce Kulhánek = 7:6!
V době, kdy to hosté znovu zkoušeli v šesti, utnul jejich obživlé bodové naděje novic Ďurač. Černou gumu dopravil do opuštěné svatyně 26 sekund před třetí sirénou. „Spokojený můžu být jen s tím, že jsme vyhráli. Jinak s ničím,“ hudroval těsně po závěrečném gongu trenér žlutomodrých Jozef Zavadil. „Pětačtyřicet minut hrajeme dobře a potom si všechnu předchozí dřinu a úsilí takhle pokazíme. A je mi jedno, že gólman nemá svůj den. Vyhraný zápas nemůžeme dokončit takovým způsobem. Bylo to vynikající utkání s vynikajícím soupeřem, ale i tak. Tohle se nám prostě nesmí stávat. Na úterním tréninku se sejdeme minimálně o hodinu dřív a všechno si na tabuli a videu důkladně rozebereme,“ ujišťoval kouč Draků.
Za pozitivní považoval vydařenou premiéru Ivana Ďurače. Mladý útočník z Mladé Boleslavi se uvedl čtyřmi kanadskými body. „Proto jsme ho sem brali,“ rozesmál se lodivod ze Slovenska, kterého uspokojil i výkon nového beka Jakuba Vaňka. „Vytrhl nám trn z paty. Naskočit rovnou do takového zápasu, když předtím hrajete krajský přebor, není snadné. Zvládl to velmi dobře a chválabohu za to.“
Pláška a spol. čekají v následujících týdnech tři venkovní duely za sebou. Doma se znovu představí až 21. listopadu proti Opavě. „Jestli chceme útočit na první místo, je potřeba přivézt alespoň šest bodů,“ uvědomoval si Zavadil.

BRANKY: 2. Voříšek (Milfait) – 0:1, 5. Drtil (Plášek, M. Haloda) – 1:1, 8. Čuřík (Romančík) – 2:1, 14. Vorobjev (Ďurač, Hroch) – 3:1, 23. Vorobjev (Ďurač, Hroch) – 4:1, 32. Ďurač (Vorobjev) – 5:1, 34. Sedlák (Drtil, Čuřík) – 6:1, 39. Milfait (Voříšek) – 6:2, 43. Ludvík – 6:3, 47. Sedlák (Plášek, Romančík) – 7:3, 55. Voříšek (Milfait) – 7:4, 57. Chlubna (Šmíd) – 7:5, 59. Kulhánek (Třetina) – 7:6, 60. Ďurač – 8:6. Vyloučení 9:11, využití 4:3, v oslabení 0:1, střely na branku 43:31, 1200 diváků.

DRACI ŠUMPERK: Kristín – Drtil, Sedlák, Gewiese, Řezáč, M. Haloda, Vaněk – Plášek, Čuřík, Romančík – Ďurač, Hroch, Vorobjev – Ostřanský, Pokorný, Antonov.

DALŠÍ PROGRAM: PONDĚLÍ 12. LISTOPADU: 18.00 Hodonín – Šumperk. STŘEDA 14. LISTOPADU: 18.00 Orlová – Šumperk. SOBOTA 17. LISTOPADU: 17.00 Moravské Budějovice – Šumperk. STŘEDA 21. LISTOPADU: 18.00 Šumperk – Opava.


Foto: Petr Fišer

Draci vytasili z rukávu další dvě nové tváře, jednou z nich byl obránce Jakub Vaněk (v modrém). Nelehké druholigové výzvy se v sobotním večeru nezalekl.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Tentokrát s Týdnem na severu soutěžíme o pět volných vstupenek na hlavní den festivalu Čokoládové lázně, konaný 28. září ve Velkých Losinách. Můžete být u toho, proniknout do tajů výroby čokolády a obdivovat mistrovské kousky z ní, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Výherce oznámíme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Co je to lyofilizované ovoce?

a) ovoce sušené mrazem
b) ovoce naložené v čokoládě
c) ovoce naložené v rumu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na zbrusu novou zábavnou show skupiny SCREAMERS, kterou Zábřežská kulturní uvede ve čtvrtek 19. září vyhrávají: Jana Zetochová ze Šumperka, Marie Badalová a Jiří Vavrač ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.