SPORT

Závody do vrchu se vrací po pětadvaceti letech do Bušína

4. července 2012, 08:15, redakce
Bušín – Příznivci motoristického sportu se mohou začít těšti – závody do vrchu se po pětadvaceti letech vrací do Bušína. Tradice pořádání závodu sahá do roku 1974. Od té doby tratí projeli i slavní závodníci.

„Organizátoři z MMotorsport získali veškerá potřebná povolení včetně souhlasu zastupitelů naší obce a již tento víkend nás čeká obnovená premiéra automobilových závodů do vrchu Hambalky 2012. Dobrovolní hasiči připravili na sobotní večer v rámci doprovodného programu diskokarneval v místním areálu Na Kořínku. Návštěvníci tak budou mít o zábavu postaráno i mimo hlavní program,“ uvedla členka obecního zastupitelstva v Bušíně Renata Baslerová.


Z historie závodu do vrchu v Bušíně – Hambálka

Píše se datum 24. 8.1986. Nad Bušínem je slyšet zvuk závodního motoru, na dlouhou dobu naposledy. Bohatá historie Bušínského kopce Hambalky se začala psát v roce 1974. Září bylo po celou dobu tradičním termínem pro konání závodu do vrchu. Jeho počátek o kousek dál, do Hanušovic. Tam se pod záštitou tehdejšího Zetoru Hanušovice konala rallye, předchůdce rallye Jeseníky. Při komplikacích s povolením pro konání závodu pak samotná dopravní policie navrhla, aby se přesunul nad Bušín na kopec Hambalky. Pod záštitou státního podniku Olšanské papírny tak vznikla mnohaletá tradice. První závody do vrchu byly oblastní soutěží, později Mistrovstvím ČSR a na své poslední tři ročníky se objevily v seriálu závodů Mistrovství ČSSR.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 8.7.2012 18:18
Titulek: Obnovená tradice ?
Autor: Divák
42
Při závodech v sobotu došlo ke zhruba 2 hodinovému spoždění závodu,oproti plánovanému časovému rozvrhu,při závodu samotném ke zbytečným časovým prodlevám.To se ale při dalších ročnících/pokud budou /jistě zlepší.Udivila mě katastrofální návštěvnost,kterou si tento závod nezasloužil.Organizátoři podcenili propagaci,plakáty na tuto akci nebyly po okolí nikde vidět.!!!Tak snad příště !?
Reagovat
Datum: 8.7.2012 22:48
Titulek: Re: Obnovená tradice ?
Autor: abcd
50
A kdo by se prosímvás na takovýto "závod" měl přijít dívat???
Reagovat
Datum: 9.7.2012 16:04
Titulek: Re: Obnovená tradice ?
Autor: aNONYM
87
No přece fandové motorismu, co je na tom k nepochopení???
Reagovat
Datum: 9.7.2012 20:40
Titulek: Re: Obnovená tradice ?
Autor: LH
53
Podívat by se přišly ale ta nulová propagace . . . . . . .
Reagovat

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

K jaké písni nenapsal text Michal Horáček?

A) Dívám se, dívám
B) Levandulová
C) Lásko, voníš deštěm

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na galakoncert našeho nejznámějšího tenoristy ŠTEFANA MARGITY, který zazpívá v sobotu 23. září v kulturním domě v Zábřeze, vyhráli Marcela Krmíčková ze Sudkova, Martina Kubešová ze Šumperka a Zdenka Zapletalová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).