SPORT

ZÁVOD VÍKENDU: Zase chceme výš, hlásí bratři Hrochové. Zmáknou domácí test v Mohelnických lomech?

5. dubna 2017, 16:00, Petr Fišer
ZÁVOD VÍKENDU: Zase chceme výš, hlásí bratři Hrochové. Zmáknou domácí test v Mohelnických lomech? Mohelnice - Představují jeden z nejpádnějších důvodů, proč se v sobotu vypravit do areálu v Mohelnických lomech. Mezinárodní mistrovství v sidecarcrossu stojí na prahu nové sezóny a bratři Pavel a Martin Hrochové u toho nebudou chybět. A protože si nekladou žádné malé cíle, diváci se mají na co těšit. Sehraní mladíci hodlají prohánět absolutní republikovou elitu.

 Patří pod hlavičku pořádajícího Automotoklubu, zároveň jsou součástí ambiciózního Promotorsport Teamu. Prostředí, v němž se o víkendu všechno odehraje, znají jako svoje boty. „Je to naše domácí trať. V přípravě se ji pokaždé snažíme důkladně najet a maximálně natrénovat. Mohla by to být naše výhoda. Stejně jako super atmosféra a podpora fanoušků. Věříme, že nás poženou dopředu,“ těšil se na sobotní svátek Pavel Hroch.
Zápolení nedaleko Křemačova rozhodně nepatří do kategorie snadných závodů. Právě naopak. Náročné dvojskoky a spousta nevyzpytatelných zatáček, vychytávek a nástrah z něj dělají obtížnou seriálovou zastávku. Sourozenci z Postřelmůvku budou v národním šampionátu navazovat na konečné páté místo z minulého roku. „Letos chceme výš. Zatím nám ještě chybí více zkušeností, což platí hlavně o závodech mistrovství světa. Rychlost, úroveň a celková kvalita je tam úplně o něčem jiném,“ uvědomoval si starší z bratrské dvojice.
Pavel a Martin spolu tráví hodně času. I když si občas vjedou do vlasů, závodnická „ponorka“ u nich nehrozí. „Na motorce se vždycky shodneme. Spolupráce nám klape bez problémů,“ usmíval se prvně jmenovaný.
Populární „Hrošáci“ jsou považovaní za talentovaný tandem s velkou a zářivou budoucností. A to i přes obrovskou čáru přes rozpočet, kterou jim v roce 2014 udělal prokletý podnik v Březové. „Byla to naše první sezóna v mistrovství republiky. Při jednom sjezdu jsme sice skočili pěkně, jenže to k naší smůle nevydržel motor. Potom, co se rozletěl na všechny strany, jsme přepadli přes zadní kolo. Brácha hlavou přímo na zem, navíc na něm přistála letící sajda. Měl rozdrcené hrudní obratle a celý rok musel vynechat,“ popisoval Pavel Hroch. „Návrat nebyl jednoduchý, začátek je po takovém karambolu vždycky těžký. V hlavě to určitě máte a bojíte se, aby se vám něco podobného nepřihodilo znovu. Teď už je to za námi. Všechno zvládáme v pohodě,“ ujišťoval dvacetiletý člen posádky, jenž plní roli řidiče.
Bývalého motokrosaře naplňuje soupeření na speciálním tříkolovém stroji daleko víc než ryze individuální disciplína. „Už jen kvůli tomu, že můžeme jezdit oba současně a najednou. Po všech stránkách je to sice náročnější, a to především s ohledem na finance a přípravu, mně osobně ale připadají sajdy daleko zajímavější,“ svěřoval se jeden z vybraných účastníků zimního soustředění širšího kádru české reprezentace. Společně se svým o dva roky mladším bráchou plánuje útok na medailové posty a pódiová umístění. „Taky chceme absolvovat pět závodů světového šampionátu. V dalších letech bychom v něm rádi jezdili co možná nejlíp. Pravidelně se kvalifikovali do finálových jízd, drželi krok se špičkou a sbírali body,“ nastínil s odvážným výhledem Pavel Hroch.
K tomu, aby mohlo dojít k naplnění nemalých ambicí, se perspektivní dvojice neobejde bez přízně sponzorů. „Za jejich podporu jsme hrozně vděční. Bez nich by to nešlo, jednoduše bychom to neutáhli. Moc jim děkujeme,“ vzkazoval správně zapálený sportovec, jenž během dne pracuje v rodinné firmě. „V podstatě většinu toho, co vyděláme, vrážíme zpátky do sidecarcrossu. Víceméně makáme proto, abychom mohli jezdit tak často, jak máme v plánu,“ prozradil bez vytáček.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.