ZPRAVODAJSTVÍ

Závod veteránů ozdobí formule ze 70. let

10. května 2017, 10:00, Roman Tyčka
Závod veteránů ozdobí formule ze 70. let Zábřeh - Pod názvem Velká cena Eskymo Welzla se uskuteční v sobotu 13. května na Masarykově náměstí v Zábřeze výstava a soutěž automobilových a motocyklových veteránů. Tentokrát pořadatelé pozvali majitele vozů vyrobených do roku 1985.

 Soutěžní kategorie jsou vypsány pro automobily a motocykly starší třiceti let, vozidla vyrobená do roku 1945 a pro kategorii dámskou, kde řídí a soutěžní úkoly plní žena.
„Akce se bude rozbíhat již od 8 hodin, kdy začíná prezence účastníků. Ti nemusejí posílat přihlášky, ale měli by se dostavit nejpozději do půl desáté. Výstava není určena pro vojenská vozidla, výjimku mají ta do roku výroby 1945,“ připomíná Jolana Šilarová z pořádajícího 1. dámského klubu historických vozidel.

Cena pro nejstarší

O půl jedenácté startuje závod, během něhož automobiloví dědečci absolvují trasu vedoucí okolím Zábřeha. Na ní čekají posádky samoobslužné i průjezdní kontroly, v cíli na Masarykově náměstí budou soutěžící očekáváni do půl třetí. Nejlepší závodníci obdrží zajímavé ceny, speciální ocenění získá nejvzdálenější účastník, nejstarší posádka, ale také nejstarší divák.
„Po celou dobu výstavy autoveteránů, ale i po startu závodu až do vyhlášení výsledků kolem 15. hodiny bude na náměstí připraven program a také možnost občerstvení,“ připomněl za pořadatele Zdeněk David. Doprovodný program dopolední části srazu obstarají mažoretky či taneční skupina, po poledni country skupina Slza.
„Lákadlem akce se jistě stane účast historické formule ze 70. let stejně jako unikátní automobil Maurer Union ze zábřežské střední školy automobilní. Návštěvníci se mohou těšit také na expozici historické zemědělské motorové techniky,“ dodal Zdeněk David.


Foto: archiv

Velká cena Eskymo Welzla se v Zábřeze uskuteční už počtrnácté.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 10.5.2017 14:02
Titulek: jak se věci mají
Autor: aNONYM
12
Pořadatelé slušně ovládají umění propagace. Napsat „formule ze 70. let“ zní velmi lákavě. Kdo pamatuje krasavce ze závodů Grand Prix formule 1 z té doby, jistě silně zasliní. Problém je, že na akci neuvidíte furmuli 1, ale formuli 3, navíc ze sezóny 1988, což, tuším, sedmdesátá léta zrovna nejsou.
Reagovat
Datum: 12.5.2017 07:11
Titulek: Maurer Union
Autor: Mirča
a na něm sedícího a culícího se Johna,toto je také nezapomenutelná atrakce.A co se týče místa konání na Masarykově náměstí by bylo snad příhodnější napsat na Masarykově parkovišti.
Reagovat
Datum: 15.5.2017 11:31
Titulek: ...
Autor: aNONYM
Tak co? Byla tam ta formula?
Reagovat

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na třetí díl animované komedie JÁ, PADOUCH, kterou šumperské kino OKO promítá celý měsíc od 25. června až do 26. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje největší světový padouch?

a) Grrr
b) Glum
c) Gru

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na zahajovací koncert KLÁŠTERNÍCH HUDEBNÍCH SLAVNOSTÍ, který se uskuteční v neděli 2. července v klášterním kostele v Šumperku, vyhráli Marcela Haramiová ze Šumperka, Radomír Pátík ze Šumperka a Josefa Růžičková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.