SPORT

Závod ve sportovní gymnastice o Zlatý štít - Memoriál M. Bernatíka

9. února 2011, 21:18, téma GYMNASTIKA, rejdakce
Závod ve sportovní gymnastice o Zlatý štít - Memoriál M. Bernatíka Ostrava / Šumperk - Mimo závodní sezónu uspořádali činovníci klubu TJ VOKD Ostrava Poruba závod XXXVI. ročník o Zlatý štít - Memoriál M. Bernatíka. Ačkoliv gymnastky mají začátkem února ještě přípravné období, sjelo se do Ostravy poměrně široké a kvalitní startovní pole. Gymnastický klub Šumperk měl zastoupení ve všech kategoriích s výjimkou žen. Závod byl dvojbojem na bradlech a kladině.

Hned v kategorii začínajících žákyň jsme měli medailový úspěch zásluhou Agáty Kněžkové, která získala stříbrnou medaili, Nikola Urbanová obsadila místo 8.


 
Rovněž stříbro - tentokrát mezi mladšími žákyněmi - získala za své pěkně předvedené obtížné sestavy Adéla Měrková, její sestra Vendula se nevyvarovala chyb a obsadila nepopulární 4. místo, Veronika Veselá v téže kategorii skončila na místě 12.


Velmi silná konkurence se sešla v kategorii starších žákyň. O to cennější je vítězství Marie Nevrklové před závodnicemi z Prostějova a Vítkovic. Výborné výkony předvedly i Tereza Vařeková (6. místo) a Bára Fricová (7. místo).


Další medaile jsme se dočkali v kategorii juniorek, kde zásluhou Viktorie Haráskové putovalo do Šumperka třetí stříbro.


 

Závodnice Gymnastického klubu Šumperk jsou žákyněmi sportovních tříd na ZŠ Sluneční, které výborně doplňují jejich přípravu v oddíle.


 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).