Závod ve sportovní gymnastice o Zlatý štít - Memoriál M. Bernatíka

9. února 2011, 21:18, téma GYMNASTIKA, rejdakce
Závod ve sportovní gymnastice o Zlatý štít - Memoriál M. Bernatíka Ostrava / Šumperk - Mimo závodní sezónu uspořádali činovníci klubu TJ VOKD Ostrava Poruba závod XXXVI. ročník o Zlatý štít - Memoriál M. Bernatíka. Ačkoliv gymnastky mají začátkem února ještě přípravné období, sjelo se do Ostravy poměrně široké a kvalitní startovní pole. Gymnastický klub Šumperk měl zastoupení ve všech kategoriích s výjimkou žen. Závod byl dvojbojem na bradlech a kladině.

Hned v kategorii začínajících žákyň jsme měli medailový úspěch zásluhou Agáty Kněžkové, která získala stříbrnou medaili, Nikola Urbanová obsadila místo 8.

Rovněž stříbro - tentokrát mezi mladšími žákyněmi - získala za své pěkně předvedené obtížné sestavy Adéla Měrková, její sestra Vendula se nevyvarovala chyb a obsadila nepopulární 4. místo, Veronika Veselá v téže kategorii skončila na místě 12.

Velmi silná konkurence se sešla v kategorii starších žákyň. O to cennější je vítězství Marie Nevrklové před závodnicemi z Prostějova a Vítkovic. Výborné výkony předvedly i Tereza Vařeková (6. místo) a Bára Fricová (7. místo).

Další medaile jsme se dočkali v kategorii juniorek, kde zásluhou Viktorie Haráskové putovalo do Šumperka třetí stříbro.

Závodnice Gymnastického klubu Šumperk jsou žákyněmi sportovních tříd na ZŠ Sluneční, které výborně doplňují jejich přípravu v oddíle.

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

K jaké písni nenapsal text Michal Horáček?

A) Dívám se, dívám
B) Levandulová
C) Lásko, voníš deštěm

Vstupenku na galakoncert našeho nejznámějšího tenoristy ŠTEFANA MARGITY, který zazpívá v sobotu 23. září v kulturním domě v Zábřeze, vyhráli Marcela Krmíčková ze Sudkova, Martina Kubešová ze Šumperka a Zdenka Zapletalová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).