SPORT

ZÁVOD TÝDNE: Vikýřovická 12 má grády, je stále populárnější

10. ledna 2018, 18:00, Petr Fišer
ZÁVOD TÝDNE: Vikýřovická 12 má grády, je stále populárnější Vikýřovice - Z reproduktorů duněla hudba a u prezentačního stolku se střídal jeden závodník za druhým. V restauraci U Jirsáka se hromadily usměvavé tváře, které se rozhodly využít poslední šanci v roce k tomu, aby se postavily na startovní čáru. Silvestrovská „párty“ pro pár nadšenců se rychle mění ve velkou běžeckou akci pro širokou veřejnost.

 S podporou obce se stále populárnější Vikýřovická 12 dočkala třetího pokračování. Přestože venku nepanovaly zrovna ideální podmínky, zájem o ni projevilo přes 140 běžců. Z rozmarů počasí si hlavu příliš nedělali, všeobecná pohoda se dala krájet na každém kroku.
Startovní výstřel zazněl úderem jedenácté hodiny dopolední a na trať dlouhou bezmála dvanáct kilometrů se vydali zástupci nejrůznějších výkonnostních kategorií. Od ostřílených pardálů až po méně zkušené jedince, kteří s běžeckým sportem teprve začínají. Museli se vypořádat nejen s početným polem soupeřů a zdatnějších konkurentů, ale i s náročností okruhu, který přes noc pokryl mokrý sníh.
I tak padl nový traťový rekord. Vytvořil ho Jan Kostecký, jenž se v cílovém prostoru objevil za 41 minut a 56 vteřin. Atlet z Tělovýchovné jednoty Šumperk dokázal obhájit titul z minulého roku a mohl se radovat ze druhého prvenství za sebou.
Nejrychlejší ženou byla Eva Filipiová ze stejného oddílu. Oba si odnesli finanční prémii darovanou firmou UNNO Universal. „I když nám počasí moc nepřálo, závod se opět vydařil. Jsme za to moc rádi. Tím, kolik se u nás sešlo účastníků, jsme se zařadili mezi největší běžecké podniky v regionu. Bylo to pro nás příjemné překvapení,“ pochvaloval si Pavel Směšný. „Zároveň nás to zavazuje a motivuje, abychom se v dalším roce posunuli zase o úroveň výš,“ řekl po vyhlášení výsledků ředitel Vikýřovické 12.

ABSOLUTNÍ POŘADÍ

1. Jan Kostecký (TJ Šumperk) 41:56, 2. Štěpán Kuriš 42:36, 3. Martin Timko (oba Sašova parta) 43:38, 4. Vojtěch Bednarský (TNF bike team) 44:25, 5. Mikuláš Bernard 44:52, 6. Marek Procházka (oba TJ Šumperk) 45:10, 7. David Jílek (TRI-MAX.cz) 45:22, 8. Jakub Hofta (Sašova parta) 46:03, 9. Petr Kacar (Brothers) 46:41, 10. Tomáš Kechrt (PRIME sport expert) 47:02, 11. Michal Vogel (Šumperk) 47:12, 12. Lukáš Papula 48:00, 13. Eva Filipiová (TJ Šumperk) 48:38, 14. Vojtěch Břecina (Two boys team) 48:42, 15. Zdeněk Rajnošek (KVS Šumperk) 48:47.


Foto: Pavel Adámek

Na startu se sešlo 141 dobře naladěných běžců. Početné zastoupení měly i ženské kategorie.

 Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na animovanou komedii ASTERIX A TAJEMSTVÍ KOUZELNÉHO LEKTVARU, kterou promítá šumperské kino Oko v pátek 4. ledna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo střeží recept na výrobu kouzelného nápoje v galské vesničce?

A) Magistrix
B) Lektvarik
C) Panoramix

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince, vyhráli Pavel Kubíček z Bohuslavic a Ladislav Ondráček ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v den akce přímo u vstupu.