KULTURA

Závěr sezony ozdobí Bartoška s Heřmánkem

1. června 2010, 00:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
Závěr sezony ozdobí Bartoška s Heřmánkem Zábřeh - Nejslavnější představení pražského divadla Bez zábradlí Jakub a jeho pán, které uvede Zábřežská kulturní v pondělí 7. června od 20 hodin, je již téměř vyprodáno.
Na hru Milana Kundery s Karlem Heřmánkem a Jiřím Bartoškou v hlavních rolích zbývají v prodeji poslední vstupenky. Jakub a jeho pán je příběhem o jednom putování, zradě, o hledání cesty a hlavně o jednom velkém přátelství. Dějovou linku tvoří vyprávění o milostném dovádění, milostných intrikách, nevěře i falešném přátelství. Humorné rozjímání nad vlastním textem hry přechází do filozofických otázek. Hra nepostrádá šarm a vtip, hýří obhroublými výrazy a tomu všemu vévodí výkony hereckých bardů Karla Heřmánka a Jiřího Bartošky, kteří svým hereckým umem dodávají hře na vysoké kvalitě. S nimi září na jevišti Veronika Freimanová, Dana Morávková, Kateřina Janečková a pánové Zdeněk Žák, Josefa Carda, Martin Kubačák a Petr Pospíchal.
 

V inscenaci Jakub a jeho pán se Bartoška s Heřmánkem objevili již před pětatřiceti lety jako mladíci v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, před čtvrt stoletím v pražském Gongu a nyní ji opět hrají pod režijní taktovkou Ivana Rajmonta v divadle Bez zábradlí. „Pravda, Jakub ani jeho pán neomládli. Sluhu sužuje kuřácký kašel a ve slavné scéně, ve které pánovi nahrazuje koně, má co nést. To ale nic neubírá na výkonech,“ poznamenal k nezapomenutelným scénám v podání hlavních protagonistů divadelní kritik Jiří P. Kříž.

„Věříme, že jsme na závěr sezony připravili hru, která diváky opravdu nadchne, podobně jako se to podařilo loni v červnu v případě představení Bratři Karamazovi,“ říká ředitel Zábřežské kulturní Zdeněk David. Vstupenky na představení Jakub a jeho pán lze zakoupit v informačních centrech v Zábřehu a ve Štítech, prodejně Darka v Mohelnici a šumperském City Rockers.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli. Pořad uvede Dům kultury Šumperk v úterý 25. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Kdo režíroval inscenaci Magická hodina?

A) Petr Zelenka
B) Vilma Cibulková
C) Aleš Cibulka

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na galakoncert operní divy EVY URBANOVÉ, která zazpívá v doprovodu Moravského klavírního tria ve velkém sále zábřežského kulturáku v neděli 23. září, vyhráli Jiří Pospíšil z Hostic, Eva Chovancová z Rapotína a Petr Nevěřil ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kulturního domu v Zábřeze.