KULTURA

Závěr sezony ozdobí Bartoška s Heřmánkem

1. června 2010, 00:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
Závěr sezony ozdobí Bartoška s Heřmánkem Zábřeh - Nejslavnější představení pražského divadla Bez zábradlí Jakub a jeho pán, které uvede Zábřežská kulturní v pondělí 7. června od 20 hodin, je již téměř vyprodáno.
Na hru Milana Kundery s Karlem Heřmánkem a Jiřím Bartoškou v hlavních rolích zbývají v prodeji poslední vstupenky. Jakub a jeho pán je příběhem o jednom putování, zradě, o hledání cesty a hlavně o jednom velkém přátelství. Dějovou linku tvoří vyprávění o milostném dovádění, milostných intrikách, nevěře i falešném přátelství. Humorné rozjímání nad vlastním textem hry přechází do filozofických otázek. Hra nepostrádá šarm a vtip, hýří obhroublými výrazy a tomu všemu vévodí výkony hereckých bardů Karla Heřmánka a Jiřího Bartošky, kteří svým hereckým umem dodávají hře na vysoké kvalitě. S nimi září na jevišti Veronika Freimanová, Dana Morávková, Kateřina Janečková a pánové Zdeněk Žák, Josefa Carda, Martin Kubačák a Petr Pospíchal.
 

V inscenaci Jakub a jeho pán se Bartoška s Heřmánkem objevili již před pětatřiceti lety jako mladíci v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, před čtvrt stoletím v pražském Gongu a nyní ji opět hrají pod režijní taktovkou Ivana Rajmonta v divadle Bez zábradlí. „Pravda, Jakub ani jeho pán neomládli. Sluhu sužuje kuřácký kašel a ve slavné scéně, ve které pánovi nahrazuje koně, má co nést. To ale nic neubírá na výkonech,“ poznamenal k nezapomenutelným scénám v podání hlavních protagonistů divadelní kritik Jiří P. Kříž.

„Věříme, že jsme na závěr sezony připravili hru, která diváky opravdu nadchne, podobně jako se to podařilo loni v červnu v případě představení Bratři Karamazovi,“ říká ředitel Zábřežské kulturní Zdeněk David. Vstupenky na představení Jakub a jeho pán lze zakoupit v informačních centrech v Zábřehu a ve Štítech, prodejně Darka v Mohelnici a šumperském City Rockers.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární český herec napsal scénář k filmu Léto s gentlemanem?

A) Jaromír Hanzlík
B) Jiří Bartoška
C) Ondřej Vetchý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební a taneční přehlídku KELTSKÝ VEČER, která se uskuteční v DK Šumperk v sobotu 16. února, vyhráli Alena Turková z Bratrušova, Ivana Tomášková ze Svébohova, Jana Koníčková z Rudy nad Moravou, Elena Hřebáčková ze Šumperka a Josef Haramia ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.