Závěr sezóny orientačních cyklistů v Šumperku

20. října 2009, 00:00, rejdakce
Závěr sezóny orientačních cyklistů v Šumperku Šumperk - Česká špička v orientační cyklistice, bojující o mistrovské tituly a zároveň o cenné body v pohárové soutěži, se sešla o víkendu 10. – 11. října v Šumperku.
Na programu byl sprint, štafety (Mistrovství České republiky) a krátká trať (bodovací závod Českého poháru). Závodilo se v náročném terénu šumperského Kotle, Tulinky a Rapotínské stráně, kde se sešlo na 265 domácích i zahraničních účastníků. Počasí však organizátorům z oddílu Severka Šumperk příliš nepřálo. Vlivem vytrvalého deště výrazně vzrostla náročnost tratí a tím i očekávané výsledné časy vítězů. Nejlépe se s technickými záludnostmi sprintu vypořádala v ženské elitě Rakušanka závodící za Teslu Brno Michaela Gigon (26:29) a v mužích Jaroslav Rygl v barvách Pell´s MTBO teamu (24:37). Mapově precizní výkon na krátké trati předvedla Martina Tichovská z USK Praha (59:08). Nezaváhal ani vítěz sprintu Jarda Rygl (55:41) a s přehledem si dojel pro další prvenství.

O mistrovské medaile v závodě štafet se utkalo celkem 58 tříčlenných týmů a nejlépe dopadly v ženách členky USK Praha ve složení Míša Lacigová, Magda Seifertová a Martina Tichovská, v mužích pak suverénně A-team Bruntál – Radek Vala, Petr Jašek a finišující Luboš Tomeček.

Protože se jednalo o závěrečné závody MTBO v sezóně 2009, byly vyhlášeny celoroční výsledky Českého poháru. Nejúspěšnějšími z pořádající Severky Šumperk byli: Tomáš Staněk (2. místo v dorostencích H17), Štěpánka Staňková (vítězka juniorské kategorie D20), Marie Březinová (4. místo ve stejné kategorii), Naďa Voráčová (12. místo D21), Petr Sedláček (23. místo v mužské elitě), Jan Medlík (10. místo H21), Jiří Král (17. místo H21), Dana Březinová (4. místo D40) a Míla Medlíková (8. místo D40).