SPORT

Závěr sezóny orientačních cyklistů v Šumperku

20. října 2009, 00:00, rejdakce
Závěr sezóny orientačních cyklistů v Šumperku Šumperk - Česká špička v orientační cyklistice, bojující o mistrovské tituly a zároveň o cenné body v pohárové soutěži, se sešla o víkendu 10. – 11. října v Šumperku.
Na programu byl sprint, štafety (Mistrovství České republiky) a krátká trať (bodovací závod Českého poháru). Závodilo se v náročném terénu šumperského Kotle, Tulinky a Rapotínské stráně, kde se sešlo na 265 domácích i zahraničních účastníků. Počasí však organizátorům z oddílu Severka Šumperk příliš nepřálo. Vlivem vytrvalého deště výrazně vzrostla náročnost tratí a tím i očekávané výsledné časy vítězů. Nejlépe se s technickými záludnostmi sprintu vypořádala v ženské elitě Rakušanka závodící za Teslu Brno Michaela Gigon (26:29) a v mužích Jaroslav Rygl v barvách Pell´s MTBO teamu (24:37). Mapově precizní výkon na krátké trati předvedla Martina Tichovská z USK Praha (59:08). Nezaváhal ani vítěz sprintu Jarda Rygl (55:41) a s přehledem si dojel pro další prvenství.
 

O mistrovské medaile v závodě štafet se utkalo celkem 58 tříčlenných týmů a nejlépe dopadly v ženách členky USK Praha ve složení Míša Lacigová, Magda Seifertová a Martina Tichovská, v mužích pak suverénně A-team Bruntál – Radek Vala, Petr Jašek a finišující Luboš Tomeček.

Protože se jednalo o závěrečné závody MTBO v sezóně 2009, byly vyhlášeny celoroční výsledky Českého poháru. Nejúspěšnějšími z pořádající Severky Šumperk byli: Tomáš Staněk (2. místo v dorostencích H17), Štěpánka Staňková (vítězka juniorské kategorie D20), Marie Březinová (4. místo ve stejné kategorii), Naďa Voráčová (12. místo D21), Petr Sedláček (23. místo v mužské elitě), Jan Medlík (10. místo H21), Jiří Král (17. místo H21), Dana Březinová (4. místo D40) a Míla Medlíková (8. místo D40).Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).