ZPRÁVY

Zavalené dělníky vyprostili hasiči, policie hledá viníka

8. dubna 2014, 05:00, jak
Zavalené dělníky vyprostili hasiči, policie hledá viníka Mohelnice - Zaživa pohřbený zůstal na několik minut dělník, který minulou středu pracoval ve sklepě domu v Kostelní ulici v Mohelnici. Zavalil jej sesuv půdy, dalšího muže zemina zasypala částečně. Oba řemeslníci skončili v nemocnici, policie teď hledá viníka, který nezajištěním výkopu vážný úraz způsobil.

 „Na místo jako první přijeli dobrovolní hasiči z Mohelnice. Ti nejprve vyprostili zcela zavaleného muže, profesionální jednotka ze Zábřehu pak vyprostila dalšího pracovníka, kterého zemina zasypala jen částečně,“ uvedla mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková. Vážně zraněného dělníka přepravil do špitálu vrtulník. „Vnímám to jako velmi nešťastnou událost. Každopádně musím vyvrátit spekulace, že šlo o dům v majetku města. Radnice tuto nemovitost prodala zhruba před dvěma lety,“ uvedla starostka města Jana Zwyrtek Hamplová.

Kdo je viníkem?

Událostí se už začala zabývat mohelnická policie. „V současné době případ šetříme pro podezření z trestného činu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti, kterého se dopustil doposud neznámý pachatel, když řádně nezabezpečil místo výkopových prací a tím hrubě porušil zákony o bezpečnosti práce,“ uvedl mluvčí okresní policie Josef Bednařík. K podobnému případu došlo před několika lety v centru Šumperka. Při rekonstrukci domu se tam zřítily schody, zdivo naštěstí nikoho nezranilo. Hasiči však museli spěšně celý objekt evakuovat, hrozilo totiž jeho zřícení.


Foto: HZS Olomouckého kraje

Fotografie výkopu těsně poté, co z něj hasiči vyprostili zavalené dělníky.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).