KULTURA

Zatímco přípravy na Blues Alive 2019 vrcholí, loňský ročník sbírá ceny

1. května 2019, 11:00, bav
Šumperk – V polovině dubna se v šumperském divadle konal slavnostní ceremoniál s předáváním Cen města Šumperka za rok 2018. Za své dlouholeté zásluhy v oboru kultura na něm od zástupců radnice převzal ocenění ředitel festivalu Blues Alive Vladimír Rybička.

Následně Vladimír Rybička s dramaturgem Blues Alive Ondřejem Bezrem věnovali cenu Keeping The Blues Alive Award, již festival získal letos v lednu od americké The Blues Foundation v Memphisu, městu Šumperku a Olomouckému kraji.

Ve stejnou dobu šéfredaktor polského časopisu Twój Blues Andrzej Matysik oznámil zástupcům festivalu Blues Alive informaci o vítězství ve čtenářské anketě Blues Top v kategorii Událost roku 2018 ve světě. Ti se 27. dubna zúčastnili mezinárodního festivalu Gala Blues Top v Chorzówě, kde převzali cenu za první místo. Den předtím proběhla na stejném místě vernisáž fotografické výstavy Ivana Prokopa, Tomáše Turka a Vojtěcha Turka, kteří objektivy svých fotoaparátů festival Blues Alive zachytli.

Do čtvrtice se Blues Alive stal členem České asociace festivalů. "Máme radost, že se šumperský festival ocitl v tak dobré společnosti,“ okomentoval Rybička zařazení mezi třináct dalších velkých domácích hudebních přehlídek, jako jsou například Colours of Ostrava, JazzFestBrno, Folkové prázdniny, Respect, Struny podzimu nebo United Islands of Prague.

Dvacátý čtvrtý ročník mezinárodního festivalu Blues Alive proběhne v Šumperku od 14. do 16. listopadu, jeho programové přípravy právě vrcholí. Návštěvníci se mohou těšit na bluesové legendy, současné hvězdy i objevy světové bluesové scény.
 

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Tentokrát s Týdnem na severu soutěžíme o pět volných vstupenek na hlavní den festivalu Čokoládové lázně, konaný 28. září ve Velkých Losinách. Můžete být u toho, proniknout do tajů výroby čokolády a obdivovat mistrovské kousky z ní, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Výherce oznámíme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Co je to lyofilizované ovoce?

a) ovoce sušené mrazem
b) ovoce naložené v čokoládě
c) ovoce naložené v rumu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na zbrusu novou zábavnou show skupiny SCREAMERS, kterou Zábřežská kulturní uvede ve čtvrtek 19. září vyhrávají: Jana Zetochová ze Šumperka, Marie Badalová a Jiří Vavrač ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.