ZPRÁVY

Zastupitelé podali trestní oznámení

24. února 2015, 14:38, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Skupina pěti šumperských zastupitelů podala trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli kauze hotel Sport. Jde v ní o více než šest miliónů korun, které bývalý nájemce hotelu dluží městu. Opozice radnici vyčítá, že neudělala vše pro to, aby akumulaci pohledávky a rostoucí škodě zabránila. Hotel vlastní společnost PMŠ, kde je město jediným akcionářem. Případem se zabývá olomoucká policie.

 „Radě města jsem poslal konkrétní otázky, kde jsem se dotazoval, kdo je za škodu zodpovědný a jaké kroky byly učiněny k eliminaci škod. Odpovědi byly bohužel dosti obecné a vyhýbavé. Kdyby byly konkrétní, jak jsem požadoval, trestní oznámení by nebylo nutné podávat,“ vysvětluje opoziční zastupitel Tomáš Menšík.
Vedení města podle starosty Zdeňka Brože považuje celou věc za zbytečně zdramatizovanou a údajně jde o snahu některých lidí zviditelnit se. Odpovědi na dotazy opozičních zastupitelů prý byly dostatečné. „Musím přiznat, že práci některých zastupitelů jsem si představoval jinak. Zviditelnit se tvrdou prací je však mnohem těžší než podáváním žalob,“ uvedl Brož.

Nedůvěra v policii?


Kauzou hotelu Sport se překvapivě nebude zabývat šumperská policie, nýbrž vyšetřovatelé z Olomouce. Opoziční zastupitelé totiž předali trestní oznámení právě mužům zákona do krajské metropole, chtějí tak prý vyloučit možnou zaujatost šumperských policistů. „Dalším důvodem, proč jsme oznámení podali na kraj, je fakt, že v tomto případě byla patrně způsobena škoda většího rozsahu, takže vyšetřování náleží vyšší policejní instanci,“ nechal se slyšet Menšík.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 25.2.2015 18:48
Titulek: Tvrdá práce
Autor: Tom
218
227
Tvrdá práce patrně může být chápána jako 8let přehlížení pohledávky .Ano chápu, i taková může být představa koalice o práci opozice.
Reagovat
Datum: 2.3.2015 11:27
Titulek: Re: Tvrdá práce
Autor: já...
252
172
Video ze zasedání zastupitelstva jsem zatím shlédla jen zběžně. Zírala jsem, jak pan Blažek s paní Dvořákovou působili na Brože jako červený hadr na býka. Tedy to se Brož fakt zviditelnil když tvrdil, že opravdu nikdy neřekl, že ho vůbec nezajímá, kdo podal trestní oznámení v kauze hotelu Sport. Ale asi pár minut předtím tak na otázku paní Dvořákové odpověděl. Všichni si to můžeme na videu zkontrolovat. Je dobře, že v zastupitelstvu máme jak Paní Dvořákovou, tak pana Blažka. A při dalším videu ze zasedání by mohl Brož uvést přesnější čas, kdy ho pan Blažek častuje nočními maily. /Tedy to je ubohost vysmívat se veřejně, kdy dostává, a od koho, maily./
Reagovat
Datum: 2.3.2015 18:30
Titulek: Re: Tvrdá práce
Autor: Anonym
241
167
KDE JE VIDEO, KDE, KDE, PROSÍM?
Reagovat
Datum: 2.3.2015 18:47
Titulek: VIDEO
Autor: JUKKKAMM
233
156
Reagovat
Datum: 26.2.2015 12:20
Titulek: Bez titulku
Autor: Milovník starých pořádků
232
170
Někdo nám, řediteli města, chce koukat pod ruky? Tak to ne, na to tady nejsme zvyklí. Nic mu neřekneme a ještě ho smeteme. Urazíme, ponížíme. Tady se nic rozkrývat nebude. Otevřená radnice? No něco jsme my, ředitel, museli těm ovečkám slíbit...Je po volbách, takže na sliby zapomeňte a starejte se o svoje. My se o SVOJE v těch našim městských organizacích postaráme. Do teď vám to nevadilo. Takže dál zůstávejte v nevědomosti a nechte nás vládnout tak, jak jsme se rozhodli my a jak jsme zvyklí. 6 miliónů sem, 6 miliónů tam... koho to zajímá?
Reagovat
Datum: 27.2.2015 21:21
Titulek: Trestní oznámení
Autor: laďa
202
190
Myslím, že bylo na čase rozhýbat stojaté vody. Věřím, že pan Šperlich určitě už náplast na své milionové křeslo našel. Nedokážu pochopit otázky, kdo za to může. Podniky měta Šumperka mají doposud zastoupení v lidech, kteří nedělali nic, než snad jen mlčeli a žrali. Konec konců nervozita pana Brože na posledním veřejném zasedání dávala na jevo, jak je z toho předseda představenstva pěkně vykolejený. Dokonce se uchýlil i ke řvaní na svoji opozici. No prostě to byl opravdu ubohý výstup. Myslím, že k tomu výkonu chběl jen potlesk hostů, byl tam jen tichý smích nás návštěvníků. Předpokládám, když v návrhu auditu chyběl požadavek personálního auditu, že snad bude i doplněn.
Reagovat
Datum: 16.9.2015 18:31
Titulek: Re: Trestní oznámení
Autor: X
136
132
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.