ZPRÁVY

Zastupitelé nakrmili obří škebli

30. června 2015, 14:00, jak
Šumperk - V šumperských Smetanových sadech bude stát altánek podle návrhu architekta Jiřího Valerta, takzvaná „mušle“ nebo též „škeble“. Zastupitelstvo města tak rozhodlo na svém posledním zasedání. Alternativní projekt stavby se nepodařilo prosadit, přitom právě toto řešení doporučila zastupitelům rada města. Zajímavá je nejen budoucí podoba altánku, ale také jeho cena. Ta má být do dvou miliónů korun.

 „Pokud přijmeme toto usnesení, pak budeme stavět dva altánky na sobě,“ komentoval průběh projednávání stavby altánku starosta města Zdeněk Brož. Jednání skutečně provázely nečekané zmatky. Zastupitelé si mohli vybrat ze dvou architektonických studií. Mimo Valertovu „mušli“ byly ve hře také betonové kruhy architekta Königa. Další zastupitelé například navrhli současný altánek ve Smetanových sadech vůbec nebourat a místo toho jej zrekonstruovat. Jiní naopak požadovali nic neschvalovat a vypsat novou architektonickou studii.
Nakonec zastupitelé po hodinové diskuzi schválili altánek v podobě mušle.

Nákladná investice

Ačkoli se má nový altánek sestávat z jednoduché železobetonové konstrukce, jeho odhadovaná cena je přibližně dva milióny korun. Náklady na demolici současného altánu pak představují částku zhruba dvě stě tisíc korun. „Myslím, že kdyby se ty peníze na demolici daly do opravy současného altánku, tak by mohl být zlatej a mít pozlacený i zábradlí,“ nechal se slyšet zastupitel Jiří Gonda.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 2.7.2015 06:16
Titulek: Je to jedno
Autor: Stanislava
81
V těchto absurdních případech rozdoduje jen to, kdo komu kolik řevede na účet...
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).