ZPRÁVY

Zastupitelé nakrmili obří škebli

30. června 2015, 14:00, jak
Šumperk - V šumperských Smetanových sadech bude stát altánek podle návrhu architekta Jiřího Valerta, takzvaná „mušle“ nebo též „škeble“. Zastupitelstvo města tak rozhodlo na svém posledním zasedání. Alternativní projekt stavby se nepodařilo prosadit, přitom právě toto řešení doporučila zastupitelům rada města. Zajímavá je nejen budoucí podoba altánku, ale také jeho cena. Ta má být do dvou miliónů korun.

 „Pokud přijmeme toto usnesení, pak budeme stavět dva altánky na sobě,“ komentoval průběh projednávání stavby altánku starosta města Zdeněk Brož. Jednání skutečně provázely nečekané zmatky. Zastupitelé si mohli vybrat ze dvou architektonických studií. Mimo Valertovu „mušli“ byly ve hře také betonové kruhy architekta Königa. Další zastupitelé například navrhli současný altánek ve Smetanových sadech vůbec nebourat a místo toho jej zrekonstruovat. Jiní naopak požadovali nic neschvalovat a vypsat novou architektonickou studii.
Nakonec zastupitelé po hodinové diskuzi schválili altánek v podobě mušle.

Nákladná investice

Ačkoli se má nový altánek sestávat z jednoduché železobetonové konstrukce, jeho odhadovaná cena je přibližně dva milióny korun. Náklady na demolici současného altánu pak představují částku zhruba dvě stě tisíc korun. „Myslím, že kdyby se ty peníze na demolici daly do opravy současného altánku, tak by mohl být zlatej a mít pozlacený i zábradlí,“ nechal se slyšet zastupitel Jiří Gonda.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 2.7.2015 06:16
Titulek: Je to jedno
Autor: Stanislava
77
V těchto absurdních případech rozdoduje jen to, kdo komu kolik řevede na účet...
Reagovat

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.