ZPRÁVY

Zastupitel naštval Babiše

25. srpna 2015, 06:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Plán šumperského zastupitele Tomáše Menšíka (ANO) omezit ve městě hazard tím, že se v Šumperku vybuduje radnicí kontrolované kasino, narazil u jeho spolustraníků. Nápad opozičního politika prý nadzvedl ze židle i šéfa strany Andreje Babiše. Menšík teď má co vysvětlovat, a pokud se mu jeho názor nepovede obhájit, hrozí mu vyloučení ze strany.

 „Pan Menšík bude muset svůj postup vysvětlit a zdůvodnit, proč šel proti našemu usnesení, že budeme předkládat a projednávat takto zásadní věci společně. Jsme poměrně mladá strana, takže s řešením podobných situací nemáme moc zkušeností. Pokud ale pan Menšík svoje kroky neobhájí, je ve hře i to, že mu bude odebráno členství, “ řekl Týdnu šéf šumperské buňky ANO 2011 Martin Janíček. Jak dále uvedl, centralizovat hazard do jednoho místa je proti jednotnému názoru strany, která chce s hernami bojovat jinak.
Zřízením městem ovládaného kasina se zastupitelé v Šumperku zabývali před prázdninami, Menšíkův návrh ale odmítli.

Trvá na svém


Tomáš Menšík byl informací o tom, že mu hrozí vyloučení ze strany, zaskočen. „Považuji to za nepochopení celé situace. Postoj pana Janíčka je nekonstruktivní,“ řekl redakci. Vizi centralizovat hazard do jednoho místa v Šumperku nadále považuje za správnou. „Heren by nepochybně ubylo, zmizely by z centra města. Myslím, že o to nám jde a rozhodně to není nic proti postoji ANO,“ tvrdí Menšík. Jeho vyloučením nebo setrváním v hnutí se mají šumperští „anaři“ zabývat v září.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 25.8.2015 09:07
Titulek: Co na to Babiš?
Autor: Anonym
649
104
Andrej Babiš se musí divit, komu všemu jeho celostátní úspěch otevřel dveře k moci. Na lokální úrovni reprezentuje ANO výběr z hroznů. V Šumperku se mezi sebou hádá blbý a blbější. Jste si jistý pane Babiši, že Ano, bude líp?
Reagovat
Datum: 26.8.2015 09:36
Titulek: Re: Co na to Babiš?
Autor: jimy
109
668
Babiš se divit nemusí, protože jeho nápady jsou podobné, hrabe si bezohledně jen pod sebe .........................
Reagovat
Datum: 25.8.2015 13:11
Titulek: Menšík půjde do proregionu
Autor: Matěj
655
126
Mezi ty dva exoty zapadne. Ale i Šumperské ANO je fakt výkvět. Ještěže tu kravinu s kasínem Kohajda v zastupitelstvu zastavil.
Reagovat
Datum: 25.8.2015 17:33
Titulek: Re: Menšík půjde do proregionu
Autor: Zastavil ?
92
655
Pan Kohajda něco zastavil? Asi tomu nerozumí. Jinak sám zatím nic kloudného nenavrhl, pouze opíjí zastupitele zákony a paragrafy.
Reagovat
Datum: 26.8.2015 10:38
Titulek: Re: Menšík půjde do proregionu
Autor: Jana N.
614
115
Tak pan Kohajda připravil a v zastupitelstvu navrhl třeba zveřejňování městských smluv. A už to funguje
http://www.sumperk.cz/cs/sprava-mesta/dokumenty/smlouvy.html
Takže nějaký výsledky určitě má. Na rozdíl od těch kecalů.
Reagovat
Datum: 26.8.2015 22:14
Titulek: Re: Menšík půjde do proregionu
Autor: Lhář Koh
583
156
A to vážně věříte , že je to jeho nápad ? Já vím, že není.
Reagovat
Datum: 25.8.2015 18:04
Titulek: Pan Menšík hlasoval PRO ÚPLNÝ ZÁKAZ hazardu v Šumperku!
Autor: Nelži, lháři!
597
Lidovec Kohajda akorát žvatlá, že je proti hazardu, ale reálně KOHAJDA HLASOVAL PROTI ZÁKAZU HAZARDU V ŠUMPERKU na zastupitelstvu 18. 6. 2015. Spolu s ničitelem šumperského divadla Petrem Králem (ČSSD, do roku 1989 člen KSČ), Kohajda a Král jsou tedy jediní dva zastupitelé, kteří nestoudně hlasovali PROTI, zatímco pan Menšík hlasoval PRO zákaz hazardu. Zastupitelstvo Šumperka hlasovalo o tomto usnesení: "Zastupitelstvo města ukládá Radě města připravit vyhlášku na úplný zákaz hazardu na území města Šumperka." Hlasování: pro 7 zastupitelů, proti 2 zastupitelé (Kohajda, Král), zdrželo se 14 zastupitelů, omluveno 4 zastupitelé. Usnesení nebylo schváleno.

https://www.facebook.com/proregion/photos/pcb.465339493635183/465338356968630/?type=1&theater
Reagovat
Datum: 25.8.2015 14:00
Titulek: opravdu humorné
Autor: Alenka v říši divů
663
Pan Janíček je ten, kdo rozvrací šumperskou buňku ANO od samého začátku. Své 3 kolegy (kteří drží celou dobu pevně pospolu) podrazil hned v počátcích, kdy si zajímavým způsobem vysloužil trafiky v dozorčích radách VHZ a PMŠ. Od té doby hraje pan Janíček zcela jinou hru, ve které jde o šumperskou veřejnost až v poslední řadě. Kdo panu Janíčkovi aktuálně maže, za toho kope. Většího podrazáka těžko pohledat. Pan Babiš by se podle mě spíš hodně divil, co tady pan Janíček šíří za pomoci Týdne na severu za bludy. Co takhle se zeptat přímo jeho? V Šumperku má ANO 4 zastupitele, z nichž 3 se shodnou ve většině případů na všem. Pan Janíček stojí mimo, jelikož si vybral vlastní cestu, jak šplhat nahoru. Na každé prasátko se ale vaří voda ...
Reagovat
Datum: 25.8.2015 14:40
Titulek: Menšík je moc aktivní
Autor: Mates
663
a to je jeho problém. V Šumperku nebylo zvykem , že by někdo poukazoval na to co je špatně, nebo co by se dalo dělat lépe.Bylo zvykem kývat a souhlasit. Janíček má úkol. "Aňáky" zvládnout, aby do řízení města moc nekecali, asi mu to moc nejde.
Reagovat
Datum: 25.8.2015 15:22
Titulek: Bez titulku
Autor: Klára
103
648
Jestli má být ten pan Menšík záchrana pro Šumperk, tak Bůh s námi. Je to všehoschopný tlučhuba víc nic
Reagovat
Datum: 25.8.2015 15:32
Titulek: REJ hledá senzaci a ono je to jinak
Autor: x
596
Reagovat
Datum: 25.8.2015 16:37
Titulek: Re: REJ hledá senzaci a ono je to jinak
Autor: Petr
84
617
No jasně, je to možná úplně jinak. Někdo z nich by zřejmě rád provozoval jedinou hernu v Šumperku, všechny ostatní herny by pod zástěrkou boje proti hazardu zakázali a peníze by se jen valily. Byli pro ten návrh mimo ANO i Kocourková, Dvořáková a Blažek z Pro Region. A když se jim to kvůli odporu KDU nepovedlo, dávají od toho teď "jako" ruce pryč.
Reagovat
Datum: 25.8.2015 17:31
Titulek: Re: REJ hledá senzaci a ono je to jinak
Autor: Otazník
614
Prosím o jméno. Kdo že by měl být ten jedinec ?
Reagovat
Datum: 25.8.2015 17:36
Titulek: Re: REJ hledá senzaci a ono je to jinak
Autor: Konspirátor
631
:) Senzace ... Tak Pro Region už má tři zastupitele? Parta správňáků roste jak houby po dešti, co? ;) Nechce se mi věřit, že by někdo z bojovníků proti hazardu chtěl provozovat kasíno, ale jako konspiranční teorie to může být jedna z verzí (ačkoliv s pravděpodobností nula-nula-nic). Vzhledem k tomu, že se tady bavíme o opozičních zastupitelích, je velmi nepravděpodobné, že by radnice ovládaná koalicí Brože, KDU-ČSL a ČSSD nechala vyhrát ve VŘ na provozovatele kasína zrovna někoho ze jmenovaných opozičníků ...
Reagovat
Datum: 25.8.2015 17:03
Titulek: ANO bude líp
Autor: Hitchcock
630
Mě především překvapuje, jak se podnikatel-majitel pneuservisu z Libivé bez stavebního vzdělání a bez VŠ vzdělání Jiří Vykydal (nezvolen za ANO Mohelnice, dříve kandidoval za KDU-ČSL Mohelnice) stal od března manažerem projektu rekonstrukce kanalizací Horní Pomoraví 2 za 1,6 miliardy korun. Nevíme o něm takřka vůbec nic, nic o sobě nesdělil. Jeho syn Petr Vykydal (ANO Mohelnice) se po loňských volbách stal členem finančního výboru v Mohelnici. Pane Vykydale, jste v příbuzenském vztahu k bývalému poslanci KDU-ČSL a šumperskému zastupiteli KDU-ČSL a TOP 09 Ivo Vykydalovi (* 1. října 1964 Šumperk), od 2007 náměstek ministra dopravy Aleše Řebíčka, od 2010 dosud tajemník Státního fondu dopravní infrastruktury, nebo nejste? https://www.facebook.com/jiri.vykydal.94?fref=photo
Nový předseda dozorčí rady Vodohospodářských zařízení Šumperk Martin Janíček (ANO Šumperk) si dává zprostředkovávat schůzky ve státní instituci Státní fond životního prostředí přes poslance ANO? https://www.facebook.com/anosumperk

ANO, tohle je Šumperk
23 červenec v 10:29 ·

Ani včerejší extrémní teploty nás nezastavily od úspěšného jednání s ředitelem SFŽP v Praze Ing. Valdmanem k projektu Horní Pomoraví II. Za společnost VHZ a.s děkuji našemu poslanci Ladislavu Oklešťkovi za zprostředkování tohoto setkání.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.