Zasloužená výhra hostí

Zasloužená výhra hostí Šumperk - Šumperští hokejisté jdou stále od prohry k prohře. Ani v dalším utkání, kdy Draci hostili na svém ledě Chomutov, se domácí příznivci nedočkali vítězství. Chomutov se dostal hned v úvodu do vedení, Šumperk dokázal díky Anotovičovi srovnat, poté ještě Kovář upravil stav zápasu na 2:2, ovšem hosté dvěma slepenými góly rozhodli o výsledku utkání. Za domácí navíc neproměnil trestné střílení Piluša.
20.kolo, 10.11.2007 17:00

HOKEJ ŠUMPERK 2003 2

KLH Chomutov 4

Podrobnosti:
Třetiny: 1:1, 1:3, 0:0.
Branky a nahrávky: 11. Antonovič (Špelda, Galvas), 24. Kovář (Kloz) - 2. Jeslínek (Havlůj, Šíp), 23. Boušek (Charousek), 32. Boušek (Charousek, Hašek), 33. Havlůj (Jeslínek). Rozhodčí: Kočí - Barteček, Koliba. Vyloučení: 9:13. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000. Střely na branku: 34:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4.

Šumperk: Hylák - Špelda, Galvas, Sloboda, Ondráček, Kloz, Hajas, Šindler, Kaltenbock - P. Horčička, Meluzín, Bařica - Kovář, Piluša, Ambruz - Antonovič, Matějka, Brunec - Ohnutek, Stejskal, Lazorišák

Chomutov: L. Horčička - Bombic, Malinský, Révay, Trefný, Kolda, Chatrnúch, Březina, Ťupa - Jíra, Kostourek, Polodna - Jeslínek, Šíp, Havlůj - Mikšovic, Heinisch, Tauš - Boušek, Charousek, Hašek
Komentář zápasu:
Daniel Koller

Hned na začátku první třetiny v druhé minutě se z gólu radovali Chomutovští, kdy po střele Havlůje doráží za Hylákovy záda Michal Jeslínek - 0:1. I domácí vyzkoušeli pozornost chomutovské jedničky Horčičky, ale ten byl připraven a se střelou Ambruze neměl problém. V páté minutě si šel za katr sednout hráč hostí – Josef Révay za napadení. V přesilové hře ohrozil branku hostí Sloboda střelou od modré, ale Horčička byl na místě včas. V osmé minutě vyloučen domácí Matějka a nabídl tak hostům přesilovou hru 5 na 4. Chomutovští ale nedokázali Hyláka překonat, díky dobře bránícím hráčům Šumperka. V jedenácté minutě netrefil domácí Ambruz po přesné přihrávce odkrytou branku. V čase 10:50 se do úniku dostal Radim Antonovič, který překonal Horčičku a srovnal tak stav utkání na 1:1. V patnácté minutě zachraňuje Hyláka branková konstrukce, kdy Mikšovic trefuje tyčku šumperské branky. Šumperk si ke konci třetiny zahrál opět v oslabení, ale náporu hostí odolal. Ve dvacáté minutě jel sám na chomutovskou branku Brunec, ale proměnit nedokázal a tak stav zůstal po první třetině vyrovnaný – 1:1.

Ze začátku druhé části hry byli aktivnější domácí, ale z gólu se radovali opět hosté. Po Charouskově přihrávce protlačil kotouč za záda Hyláka Ladislav Boušek a poslal svůj tým opět do vedení - 1:2. Ve 24.minutě nabídl domácím přesilovou hru Havlůj. Ti ji zužitkovali hned z první střely. Po střele Kloze dorazil do odkryté branky Robin Kovář a začalo se hrát opět znovu - 2:2. Hra se přesunula do středního pásma ledové plochy. Šumperští se dostali opět před Horčičku, nyní ale nedal domácím šanci a všechny střely zlikvidoval. V čase 31:24 se do vedení dostal opět chomutovský tým. Po přihrávce Charouska tvrdou střelou vymetl pavučinu Hylákovy branky Ladislav Boušek - 2:3. Na další branku se nemuselo čekat dlouho, minutu a pět sekund poté se trefil další chomutovský hráč. Po přihrávce Jeslínka překonal Hyláka Aleš Havlůj a upravil skóre zápasu na 2:4. Po těchto dvou rychlých gólech si trenér domácího týmu vyžádal oddechový čas. Ve 35.minutě jsou po sobě vyloučeni Havlůj s Koldou a Šumperk si zahrál přesilovku 5 na 3, kterou ale nevyužil. Hra se opět přelévala ze strany na stranu, ale bez větších šancí na obou stranách. 42 sekund před koncem vyloučen domácí Kloz za hákování a Šumperk tak začal třetí třetinu ve čtyřech.

Třetí třetina začala v duchu vyloučení. Byli vyloučeni čtyři hráči v průběhu dvou minut, ale ani jeden z týmů nedokázal výhody využít. Šumperští bez úspěchu atakují chomutovskou branku. V čase 47:08 vyloučen chomutovský bek Josef Révay za hákování a bylo nařízeno trestné střílení, kterého se ujmul Piluša, ale díky dobrým reflexům gólmana hostí neskončilo brankou. Následovala další série vyloučení respektive přesilových her, které ani jeden z týmů nedokázal proměnit v gólový úspěch. Třetina se v klidu dohrála za světla pochodní šumperských fanoušků, Chomutov potvrdil roli favorita a zvítězil 2:4.

NA DYMYTRY ZADARMO

Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).