SPORT

Zasloužená výhra hostí

12. listopadu 2007, 06:52, www.hokejsumperk2003
Zasloužená výhra hostí Šumperk - Šumperští hokejisté jdou stále od prohry k prohře. Ani v dalším utkání, kdy Draci hostili na svém ledě Chomutov, se domácí příznivci nedočkali vítězství. Chomutov se dostal hned v úvodu do vedení, Šumperk dokázal díky Anotovičovi srovnat, poté ještě Kovář upravil stav zápasu na 2:2, ovšem hosté dvěma slepenými góly rozhodli o výsledku utkání. Za domácí navíc neproměnil trestné střílení Piluša.
20.kolo, 10.11.2007 17:00
 
HOKEJ ŠUMPERK 2003 2
 
KLH Chomutov 4

Podrobnosti:
Třetiny: 1:1, 1:3, 0:0.
Branky a nahrávky: 11. Antonovič (Špelda, Galvas), 24. Kovář (Kloz) - 2. Jeslínek (Havlůj, Šíp), 23. Boušek (Charousek), 32. Boušek (Charousek, Hašek), 33. Havlůj (Jeslínek). Rozhodčí: Kočí - Barteček, Koliba. Vyloučení: 9:13. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000. Střely na branku: 34:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4.
 
Šumperk: Hylák - Špelda, Galvas, Sloboda, Ondráček, Kloz, Hajas, Šindler, Kaltenbock - P. Horčička, Meluzín, Bařica - Kovář, Piluša, Ambruz - Antonovič, Matějka, Brunec - Ohnutek, Stejskal, Lazorišák
 
Chomutov: L. Horčička - Bombic, Malinský, Révay, Trefný, Kolda, Chatrnúch, Březina, Ťupa - Jíra, Kostourek, Polodna - Jeslínek, Šíp, Havlůj - Mikšovic, Heinisch, Tauš - Boušek, Charousek, Hašek
Komentář zápasu:
Daniel Koller

Hned na začátku první třetiny v druhé minutě se z gólu radovali Chomutovští, kdy po střele Havlůje doráží za Hylákovy záda Michal Jeslínek - 0:1. I domácí vyzkoušeli pozornost chomutovské jedničky Horčičky, ale ten byl připraven a se střelou Ambruze neměl problém. V páté minutě si šel za katr sednout hráč hostí – Josef Révay za napadení. V přesilové hře ohrozil branku hostí Sloboda střelou od modré, ale Horčička byl na místě včas. V osmé minutě vyloučen domácí Matějka a nabídl tak hostům přesilovou hru 5 na 4. Chomutovští ale nedokázali Hyláka překonat, díky dobře bránícím hráčům Šumperka. V jedenácté minutě netrefil domácí Ambruz po přesné přihrávce odkrytou branku. V čase 10:50 se do úniku dostal Radim Antonovič, který překonal Horčičku a srovnal tak stav utkání na 1:1. V patnácté minutě zachraňuje Hyláka branková konstrukce, kdy Mikšovic trefuje tyčku šumperské branky. Šumperk si ke konci třetiny zahrál opět v oslabení, ale náporu hostí odolal. Ve dvacáté minutě jel sám na chomutovskou branku Brunec, ale proměnit nedokázal a tak stav zůstal po první třetině vyrovnaný – 1:1.

Ze začátku druhé části hry byli aktivnější domácí, ale z gólu se radovali opět hosté. Po Charouskově přihrávce protlačil kotouč za záda Hyláka Ladislav Boušek a poslal svůj tým opět do vedení - 1:2. Ve 24.minutě nabídl domácím přesilovou hru Havlůj. Ti ji zužitkovali hned z první střely. Po střele Kloze dorazil do odkryté branky Robin Kovář a začalo se hrát opět znovu - 2:2. Hra se přesunula do středního pásma ledové plochy. Šumperští se dostali opět před Horčičku, nyní ale nedal domácím šanci a všechny střely zlikvidoval. V čase 31:24 se do vedení dostal opět chomutovský tým. Po přihrávce Charouska tvrdou střelou vymetl pavučinu Hylákovy branky Ladislav Boušek - 2:3. Na další branku se nemuselo čekat dlouho, minutu a pět sekund poté se trefil další chomutovský hráč. Po přihrávce Jeslínka překonal Hyláka Aleš Havlůj a upravil skóre zápasu na 2:4. Po těchto dvou rychlých gólech si trenér domácího týmu vyžádal oddechový čas. Ve 35.minutě jsou po sobě vyloučeni Havlůj s Koldou a Šumperk si zahrál přesilovku 5 na 3, kterou ale nevyužil. Hra se opět přelévala ze strany na stranu, ale bez větších šancí na obou stranách. 42 sekund před koncem vyloučen domácí Kloz za hákování a Šumperk tak začal třetí třetinu ve čtyřech.

Třetí třetina začala v duchu vyloučení. Byli vyloučeni čtyři hráči v průběhu dvou minut, ale ani jeden z týmů nedokázal výhody využít. Šumperští bez úspěchu atakují chomutovskou branku. V čase 47:08 vyloučen chomutovský bek Josef Révay za hákování a bylo nařízeno trestné střílení, kterého se ujmul Piluša, ale díky dobrým reflexům gólmana hostí neskončilo brankou. Následovala další série vyloučení respektive přesilových her, které ani jeden z týmů nedokázal proměnit v gólový úspěch. Třetina se v klidu dohrála za světla pochodní šumperských fanoušků, Chomutov potvrdil roli favorita a zvítězil 2:4.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).