SPORT

Zase Roman Kuba! Napínavé derby rozřešil pozdním gólovým zásahem

18. září 2018, 20:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Zase Roman Kuba! Napínavé derby rozřešil pozdním gólovým zásahem Mohelnice – V Mohelnici se po delší době sešla na fotbalovém utkání slušnější divácká návštěva. Co viděla? Dramatické derby se Zábřehem, které mělo grády. Nepostrádalo gólové momenty, napínavou zápletku, jedno vyloučení ani pozdní rozřešení. V 83. minutě zlomil nerozhodný stav domácí hrdina Roman Kuba.

 MOHELNICE - ZÁBŘEH
2:1 (1:0)
KRAJSKÝ PŘEBOR


Domácí mužstvo se v prvním poločase tlačilo před branku soupeře o něco častěji a s větší vervou. Gólman Toman musel zasahovat při hlavičce Maráka, po následném rohovém kopu mu ochotně píchla jedna z tyčí. Při střele Kožely z dobré pozice se obešel bez zákroku, protože se o malý kousek nevlezla do prostoru brankového zařízení.
Mohelnice s prvním gólovým úderem otálela do 27. minuty. Srdýnko se šikovně zbavil obránce, přiťukl balón pod sebe na malé vápno a tam se lehce prosadil Jan Marák.
Zábřeh nemohl mít z průběhu úvodní části žádnou radost. Ve ztrátě byl mimo jiné z toho důvodu, že pohrdl miliónovou příležitostí ke skórování. Otevřela se před ním poté, co byl pronikající útočník Hymr zpacifikován za cenu penaltového faulu. Sám se chopil střelecké exekuce, která se mu ale vůbec nepovedla. Strážce Hora si s jeho slabým provedením poradil a zneškodnit se mu podařilo i dorážku dobíhajícího Ratiborského.
Sulko se s nepříznivým stavem nespokojilo a po přestávce přitlačilo na pilu. Převzalo iniciativu, dostalo svého soupeře pod tlak a v 65. minutě vyrovnalo. Po dobré kombinaci mezi Žandou, Rattayem a Hymrem odčinil zaváhání ze zahajovacího dějství posledně jmenovaný. Po stříleném centru se natahoval společně s obráncem a nejspíš se jednalo o polovlastní gól.
Mohelnická strana si dobře uvědomovala, že pokud znovu nepřidá na ofenzivních otáčkách, prestižní duel může ztratit. Toman se musel mít na pozoru při hlavičce Kuby a dalekonosném projektilu Šmída. V obou případech obstál bez poskvrny.
To samé však neplatilo o 83. minutě. Marák narýsoval přesnou kolmici, Kuba si zaběhl za obrannou vozbu protivníka a ránou k bližší tyči zajistil svým barvám tříbodový zisk. V probíhajícím ročníku to nebylo ani zdaleka poprvé. „Jsme moc rádi, že naše výsledky i předváděné výkony neunikají pozornosti příznivců, kterých chodí čím dál víc. Oba mančafty chtěly strhnout vítězství na svoji stranu. V náš prospěch mluvila větší efektivita, proto jsme vyhráli zaslouženě,“ prohlásil hrající kouč a kapitán týmu Roman Kuba.
„Bylo to typické derby. Prestižní, vyhecované, plné napětí. Hrál se v něm vyrovnaný fotbal dobré kvality. Mohelnici jsme po přestávce zatlačili a hodně potrápili. Plány nám nabouralo vyloučení Lukáše Oklešťka ze 79. minuty po přísně udělené druhé žluté kartě. V deseti jsme neuhlídali střed pole a tvrdě za to zaplatili. I když se vracíme s prázdnou, kluci zaslouží pochvalu za snahu, bojovnost a nasazení,“ vzkazoval do kabiny trenér Zábřeha Jaroslav Rolinek.

BRANKY

27. J. Marák, 83. R. Kuba – 65. Hymr. Diváci: 268.

MOHELNICE

Hora – A. Heidenreich, Knýř, Hlaváč, L. Havlíček – Srdýnko, Fišara, R. Kuba, Nantl – J. Marák, Kožela. Střídali: 64. Vokoun, 76. Šmíd, 87. Klimeš, 89. Najman, 90. Večeř.

ZÁBŘEH

Toman – Čulík, Lepka, M. Laštůvka, Schwab – Ratiborský, Okleštěk, Rattay, R. Žák, Michal Sitta – Hymr. Střídali: 51. Žanda, 70. Kret, 85. Maistryzsin.Foto: Petr Fišer

S Janem Fišarou je v Mohelnici daleko veseleji. Konstruktivní záložník se vrátil na zelené trávníky po nepříjemném zranění.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 19.9.2018 10:02
Titulek: Opět Appl
Autor: Ferry
20
Průměrný zápas s množstvím nepřesných přihrávek.Na závěr celkem vyrovnaného utkání
opět exceloval debilní Appl,který podle mně neměl na lavičce co dělat.Uvědomuje si tento člověk jak nepříjemný a protivný je svému oklí?
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Do kin míří film Yesterday. Víte jaké to je, když jste jediný člověk na světě, který zná písničky The Beatles? Dvě legendy britského filmu, oscarový režisér Danny Boyle a scenárista legendárních komedií Richard Curtis, spojili síly a natočili originální a hravou komedii o muzice a lásce. Šunmerské kino OKO ho promítne ve čtvrtek 27. června. Tři z vás mohou být u toho, když správně odpoví na soutěžní otázku a budou mít kapku štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Jaký film nenatočil režisér Danny Boyle?
a) Milionář z chatrče
b) Trainspotting
c) Jobs

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Tři volné vstupenky na divadelní představení Manželství v kostce, které uvede zábřežský kulturní dům v pátek 21. června od 19 hodin zcela netradičně v kině RETRO, vyhrávají: Květa Dvořáková z Velkých Losin, Petra Brachtlová z Libiny a Bronislava Nečesaná z Mohelnice. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně Kulturního domu.