SPORT

Zase mistři! Vítej, zlatý hattricku

10. září 2014, 09:00, Petr Fišer
Zase mistři! Vítej, zlatý hattricku Ředhošť - Zase si mohli notovat hlasité MISTŘI! Už potřetí za sebou. Pohár pro republikové šampióny v sidecarcrossové kategorii družstev se stal opět kořistí týmu, který sestával z bratrů Rozehnalových z Troubelic, zábřežsko-příbramského tandemu Diblík – Gábor a šumperských sourozenců Vejchodových. Titul z Ředhoště putoval na Moravu. Vítej, zlatý hattricku!

 Těžko byste v sidecarcrossu hledali ošidnější závod. Protože se o všem rozhoduje v jediný den, nikdo nemá nic jisté. Na rozdíl od dlouhodobého celosezónního seriálu mezinárodního mistrovství se může přihodit cokoliv, v čáru přes rozpočet se častokrát mění i sebemenší chyba. Zvlášť když se chvíli před startem ostrých jízd spustí nekompromisní liják, který z nuceně pokrácené trati vytvoří krajně nepříjemnou bahenní lázeň. Utopily se v ní ambice nejednoho výběru.
U Lovosic se sešla nabitá konkurence. Velkou atrakcí byla přítomnost australských reprezentantů Robinsona a Anthonyho, kteří zapojením se do nelítostné bitvy deseti tříčlenných družstev navázali na předchozí účast ve Švýcarsku. V zemi helvétského kříže si odbyli premiéru v rámci světového šampionátu. Na extrémně náročném ředhošťském okruhu propůjčili své služby sebevědomému Jawa Racing teamu, kde dělali společnost Černému s Musilem a Vrátnému se Šnévajsem.
Favorizované trio z Moravy, které válčilo pod hlavičkou STR teamu Rozehnal, šlo od počátku tvrdě za svým cílem. Rozehnalové podle očekávání vyhráli první jízdu, Diblík je podpořil třetím místem. Zábřežský rychlík přidal ve druhé rundě stříbrný výsledek, Vejchoda byl bronzový.
Na dalším triumfu obhájců titulu pak už nic nezměnily ani komplikace v průběhu třetího dílu severočeského dramatu. Vedoucím Rozehnalům se v jedné pravotočivé zatáčce svezla motorka v koleji a spolujezdec Marek se obloučkem poroučel k zemi. Využili toho Černý a Musil, kteří si „dosprintovali“ pro plný počet bodů a několikanásobné mistry odsunuli na nepříliš častou druhou pozici. Ještě hůře dopadli smolaři Vejchodové. Jejich naděje na druhý příznivý result odvál stávkující motor. Službu jim vypověděl v nepravý čas.
Pro Tomáše Vejchodu je zlatý úspěch v atraktivní soutěži družstev vítanou vzpruhou. Po ošklivém pádu v Krásné Lípě totiž kromě soupeřů hodně zápolil s vlastním závodnickým já. „Mám ze všeho strach a nejezdím tak, jak bych chtěl. Všechno je to o hlavě. Až povolí, tak i ruka na plynu přidá,“ svěřoval se před dvěma týdny v Dlouhé Loučce. Na Hané přes veškerý splín a přítomné obavy tehdy vydřel věnec za třetí místo.

ŠAMPIONÁT DRUŽSTEV

ZLATO: 1. STR team Rozehnal: Rozehnalové, Vejchodové, Diblík - Gábor.
STŘÍBRO: 2. QAMA Motorsport club: Pudlo – Sejk, Morch – Godau, Vošahlík – Ochtábec.
BRONZ: 3. JAWA Racing team: Černý – Musil, Robinson – Anthony, Vrátný – Šnévajs.


Foto: map

Vydatný slejvák udělal z dobře připravené trati bahenní kolbiště.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).