SPORT

Zase mistři! Vítej, zlatý hattricku

10. září 2014, 09:00, Petr Fišer
Zase mistři! Vítej, zlatý hattricku Ředhošť - Zase si mohli notovat hlasité MISTŘI! Už potřetí za sebou. Pohár pro republikové šampióny v sidecarcrossové kategorii družstev se stal opět kořistí týmu, který sestával z bratrů Rozehnalových z Troubelic, zábřežsko-příbramského tandemu Diblík – Gábor a šumperských sourozenců Vejchodových. Titul z Ředhoště putoval na Moravu. Vítej, zlatý hattricku!

 Těžko byste v sidecarcrossu hledali ošidnější závod. Protože se o všem rozhoduje v jediný den, nikdo nemá nic jisté. Na rozdíl od dlouhodobého celosezónního seriálu mezinárodního mistrovství se může přihodit cokoliv, v čáru přes rozpočet se častokrát mění i sebemenší chyba. Zvlášť když se chvíli před startem ostrých jízd spustí nekompromisní liják, který z nuceně pokrácené trati vytvoří krajně nepříjemnou bahenní lázeň. Utopily se v ní ambice nejednoho výběru.
U Lovosic se sešla nabitá konkurence. Velkou atrakcí byla přítomnost australských reprezentantů Robinsona a Anthonyho, kteří zapojením se do nelítostné bitvy deseti tříčlenných družstev navázali na předchozí účast ve Švýcarsku. V zemi helvétského kříže si odbyli premiéru v rámci světového šampionátu. Na extrémně náročném ředhošťském okruhu propůjčili své služby sebevědomému Jawa Racing teamu, kde dělali společnost Černému s Musilem a Vrátnému se Šnévajsem.
Favorizované trio z Moravy, které válčilo pod hlavičkou STR teamu Rozehnal, šlo od počátku tvrdě za svým cílem. Rozehnalové podle očekávání vyhráli první jízdu, Diblík je podpořil třetím místem. Zábřežský rychlík přidal ve druhé rundě stříbrný výsledek, Vejchoda byl bronzový.
Na dalším triumfu obhájců titulu pak už nic nezměnily ani komplikace v průběhu třetího dílu severočeského dramatu. Vedoucím Rozehnalům se v jedné pravotočivé zatáčce svezla motorka v koleji a spolujezdec Marek se obloučkem poroučel k zemi. Využili toho Černý a Musil, kteří si „dosprintovali“ pro plný počet bodů a několikanásobné mistry odsunuli na nepříliš častou druhou pozici. Ještě hůře dopadli smolaři Vejchodové. Jejich naděje na druhý příznivý result odvál stávkující motor. Službu jim vypověděl v nepravý čas.
Pro Tomáše Vejchodu je zlatý úspěch v atraktivní soutěži družstev vítanou vzpruhou. Po ošklivém pádu v Krásné Lípě totiž kromě soupeřů hodně zápolil s vlastním závodnickým já. „Mám ze všeho strach a nejezdím tak, jak bych chtěl. Všechno je to o hlavě. Až povolí, tak i ruka na plynu přidá,“ svěřoval se před dvěma týdny v Dlouhé Loučce. Na Hané přes veškerý splín a přítomné obavy tehdy vydřel věnec za třetí místo.

ŠAMPIONÁT DRUŽSTEV

ZLATO: 1. STR team Rozehnal: Rozehnalové, Vejchodové, Diblík - Gábor.
STŘÍBRO: 2. QAMA Motorsport club: Pudlo – Sejk, Morch – Godau, Vošahlík – Ochtábec.
BRONZ: 3. JAWA Racing team: Černý – Musil, Robinson – Anthony, Vrátný – Šnévajs.


Foto: map

Vydatný slejvák udělal z dobře připravené trati bahenní kolbiště.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.