SPORT

ZÁPAS PODZIMU: Kamarádství půjde stranou, ujišťuje před derby s Velkými Losinami šumperský fotbalista Martin Macek

15. října 2014, 16:41, téma FOTBAL, Petr Fišer
ZÁPAS PODZIMU: Kamarádství půjde stranou, ujišťuje před derby s Velkými Losinami šumperský fotbalista Martin Macek Šumperk, Velké Losiny - Zábřeh vévodí třetiligovému pelotonu a má zaděláno na historicky nejúspěšnější sezónu v klubové historii. Mohelnice se zase pere o nejvyšší příčky v divizi a může si pohrávat s postupovými myšlenkami. Přesto zápasy okresní fotbalové elity nemohou konkurovat speciální záležitosti z nižší soutěže, která se blíží mílovými kroky. Největší hit celé podzimní části je za dveřmi. Velké Losiny versus Šumperk. Už v neděli od 15 hodin!

 Bydlí spolu v jednom bytě, jsou nejlepší kamarádi, většinu věcí dělají společně. Vzácně připomínají králíky z klobouku. V nedělním odpoledni ale příjemné souznění minimálně na dvě hodiny skončí. Postaví se totiž proti sobě jako soupeři. Petr Linet na losinské straně, Martin Macek jako součást hostující armády. Během devadesátiminutového boje si nic nedarují. „Na hřišti půjde naše kamarádství stranou. V tomto případě neznám bratra,“ ujišťuje druhý jmenovaný.
Rychlonohý obránce je jedním z mnoha fotbalistů, kteří si prošli oběma kluby. I proto bude populární derby opravdovým svátkem. Zvláště šumperská klika ve Velkých Losinách je hodně výrazná. „Mají tam výbornou partu, trenér Mika dokáže navodit až rodinnou pohodu. Půlrok, kdy jsem jim vypomáhal, protože jich bylo málo, jsem si moc užil,“ svěřoval se Macek, jenž by se delšímu setrvání v lázeňské obci nebránil. „Šumperk mi ale předložil nabídku, která se mi docela zamlouvala. Navíc mu pořád patřím. Po letních změnách tady hrají výhradně místní kluci a atmosféra v kabině je daleko lepší, než když sem jezdili borci odjinud. Třeba z Olomouce. Vzduch se pročistil, všechno bylo ku prospěchu věci,“ pochvaloval si současný stav.
Od víkendového šlágru očekává velkou fotbalovou jízdu. „Podle mě to bude vypjaté a hodně vyhrocené utkání se spoustou faulů a ostřejších zákroků. Nic čistého nečekám. Doufejme, že nedojde na žádné záludnosti a zákeřnosti. Už kvůli divákům bych si přál, aby padlo co nejvíc gólů. Raději 3:3 než 0:0. Do Losin jedeme vyhrát,“ hlásil odhodlaně pohodář, který dá v příštím měsíci Petrovi Linetovi jako spolubydlícímu sbohem. „Stěhuju se s přítelkyní do Olomouce,“ přispěchal s bleskovým vysvětlením.
Okresní derby na krajském poli je u nich velmi častým tématem. „Řešit jsme ho začali od doby, co jsem se z Losin vrátil do Šumperka. V posledních týdnech jsou naše debaty stále intenzivnější. Pořád mi vyhrožuje, že do mě bude zajíždět a něco mi zlomí. Hecujeme se při každé příležitosti, užíváme si u toho spoustu srandy. Zvlášť když někdo zaváhá a neboduje naplno,“ prozradil Macek. „Teď Peťovi trochu sklaplo. Už nemůže machrovat tolik, jako když byli před námi,“ připomněl Martin Macek fakt, že právě šumperští fotbalisté půjdou do zápasu roku z vyššího tabulkového místa než jejich zlobivý soused.


Foto: Petr Fišer

Martin Macek si znovu navléká žlutý dres. V neděli se jeho mateřský klub vydá na horkou losinskou půdu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).