SPORT

Zápas, který se nepovedl. Házenkáři na druholigového favorita nestačili

17. února 2016, 12:00, téma HÁZENÁ, Petr Fišer
Zápas, který se nepovedl. Házenkáři na druholigového favorita nestačili Šumperk - Bez šance. Házenkáři Šumperka drželi krok s favorizovanou Velkou Bystřicí jen v prvním poločase. Ve druhé části prvního „jarního“ utkání byli odsunuti na vedlejší kolej, prohráli ji propastným desetigólovým rozdílem. Na soupeře, jenž se v zimní přestávce posílil a nijak se netají postupovými ambicemi, v žádném ohledu nestačili. Byla to nerovná hra kočky s myší.

 DRUHÁ LIGA
TJ ŠUMPERK – VELKÁ BYSTŘICE 17:30 (10:13)


Hosté dobře věděli, kde jim hrozí největší nebezpečí. Proto nebylo žádným překvapením, že se podle toho zařídili. Na nejgólovější spojky soupeře – Tomáše Laštůvku a Martina Vobořila – nasadili osobní strážce. Zodpovědnost tak zpočátku utkání ležela převážně na dalším bombarďákovi Petrtýlovi, který se jí sice nebál, dost často ale narážel na nesporné umění bystřického brankáře. Strážce hanácké svatyně všechny v hale názorně přesvědčoval o tom, že nenosí dobře viditelnou jedničku na zádech náhodou. Likvidovat dokázal i nejvyloženější příležitosti.
Velká Bystřice postavila pevné základy pozdějšího úspěchu na skálopevné defenzívě. Střelcům na straně protivníka toho dovolila proklatě málo. Hostující skvadra působila po všech stránkách kompaktnějším dojmem, mimo jiné využívala ve větší míře křídelních prostorů. Šumperk to až na malé výjimky tlačil výhradně středem, čímž se sám odsuzoval do role lehce čitelného mužstva. Po přestávce navíc začal kupit chyby, jichž rapidně přibývalo. Zbytečnými ztrátami a nepřesně zakončenými útoky pouštěl druhý celek tabulky do smrtících brejků, které se vzápětí měnily v gólové pohromy. V době největší krize byl zralý na ručník, vůbec se totiž nestačil vracet. Jeho brankáři čelili nadprůměrnému množství těžko řešitelných situací. „Každá porážka samozřejmě zamrzí, z té dnešní bych ale nedělal žádnou velkou vědu. To, že budou lepší, jsme věděli dopředu. Důležité zápasy teprve přijdou,“ bral všechno s nadhledem hrající trenér šumperských házenkářů Petr Korec. „Spíš mě mrzí, že jsme jako mančaft působili odevzdaným dojmem. Bohužel to v celkovém součtu dopadá i na ty, kteří se snažili a dávali do toho maximum. Velká Bystřice nás předčila úplně ve všem. Byla sehranější, týmovější, atletičtější,“ uznal sportovně kormidelník domácího mužstva.

TJ ŠUMPERK

Ošťádal, Příhoda – Vobořil 5, Petrtýl 4, Korec 3/2, Laštůvka 2, Bartl 1, Hejný 1, Nuc 1, Drechsler, M. Kučera, Hromek. Gólový průběh – 1:3, 2:5, 5:6, 8:11, 11:16, 13:19, 15:24, 16:29.

NEJBLIŽŠÍ PROGRAM

NEDĚLE 28. ÚNORA: 10.30 Šumperk – Lesana Zubří (SH na gymnáziu).


Foto: Petr Fišer

Probíjet se nekompromisně fungující bystřickou obranou nebylo vůbec jednoduché. Tomáš Laštůvka by o tom mohl zasvěceně povídat dlouhé hodiny.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.