SPORT

Zamýšlená kulišárna, nebo rande se slečnou Štěstěnou? Bohdíkov spasila v Leštině lahůdka servírovaná Petrem Vokurkou

10. října 2018, 17:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Zamýšlená kulišárna, nebo rande se slečnou Štěstěnou? Bohdíkov spasila v Leštině lahůdka servírovaná Petrem Vokurkou Leština – Čekání leštinských fotbalistů na první výhru za tři body se mění v nekončící telenovelu. Nadějně rozehrané derby s Bohdíkovem nedovedli do vítězného konce zaslouženě, ve druhém poločase totiž vyklidili pole. Čtvrthodinu před koncem je vytrestal spektakulárním způsobem Petr Vokurka.

LEŠTINA – BOHDÍKOV
1:1 (1:0)
4:1 na penalty
I. A TŘÍDA A


Aktérům víkendového střetnutí chvíli trvalo, než upustili od přílišné opatrnosti. Zpočátku to bylo oboustranně ospalé a fotbalově mrtvé. Diváky donutil k potlesku až střelecký pokus Hatoně, s nímž si bezpečně poradil brankář Majstršin. Stejný forvard to zkoušel i o chvíli později, místo nejjednoduššího možného řešení ale zbytečně vymýšlel a na úkor pohotové střelby celou akci překombinoval zbytečnou přihrávkou.
Leština se poprvé připomněla ve 20. minutě. A hned z toho byl gól! Karel Lukas si naběhl na parádní kolmici za obranu, z levého křídla poslal míč do prostoru malého vápna a zbytek zařídil hodně důrazně doklepávající Tomáš Balcárek – 1:0.
Hostitelé ožili a za další čtvrthodinu nebyli daleko od toho, aby přidali druhou branku. Přestože Martin Gruntorád na zajímavý projektil v podání jmenovce Puchra nedosáhl, obešlo se to bez další bohdíkovské újmy. Herní náčiní proletělo o fous vedle pravé tyče.
Leštinští fotbalisté si ve druhém dějství tak dlouho koledovali, až za svoji pasivitu po právu zaplatili nejtvrdší daň. Po přestávce zalezli do defenzivních zákopů a nejhubenější vedení se rozhodli bránit s pomocí takzvaného prešovského betonu. Nebyla to dobrá volba. Protože se v mnoha případech nerozpakovali míče pouze odkopávat, dostávali se pod tlak. Z něj se mimo jiné rekrutovalo nadprůměrné množství standardních situací, jimž museli čelit. Bylo to čekání na smrt.
Paní Zubatá se dostavila v 75. minutě. Bohdíkovský spasitel Vokurka se na pravé straně odhodlal k přímému ohrožení brány a neskutečně provedenou kulišárnou vymetl vzdálenější šibenici. Jestli to takhle doopravdy zamýšlel, nebo mu klaplo rande se slečnou Štěstěnou, to ví jen on sám.
Pozápasové penalty se nesly ve znamení velkého trápení hostujících paličů. Jako jediný překonal Jana Majstršina jeho brankářský kolega Gruntorád, jenž se nemohl dívat na střeleckou neplodnost svých spoluhráčů. Všechny ostatní exekuce se v případě Bohdíkova minuly účinkem.

BRANKY
20. T. Balcárek – 75. Vokurka.

LEŠTINA
Majstršin – Kotrle, Král, Žváček, J. Hobler ml., Jurenka, Šafář, Smékal, Lukas, T. Balcárek, M. Puchr. Střídali: 40. M. Kejík, 84. P. Žák, 85. Ohrablo.

BOHDÍKOV
M. Gruntorád – P. Janků, Pavel Šárník, Vokurka, Diviš, Losenický, L. Reichl, Zugar, Sikora, M. Vinkler, Hatoň. Střídali: 46. A. Krňávek, 60. M. Kvapilík.


Foto: Petr Fišer

Obránce Král se v tomto případě s bohdíkovským Vinklerem vůbec nemazlil. Hrálo se pěkně od podlahy.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.