ZPRÁVY

Zakázaný prodej bují v plné síle

12. srpna 2014, 08:25, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Vykutálení prodejci našli způsob, jak obejít nařízení města, které zakazuje podomní prodej zboží a služeb na území Šumperka. Podle informací Týdne se maskují za pracovníky plynáren a elektráren, aby mohli proniknout až do domů svých obětí. Tam jim rafinovaně podstrčí nevýhodnou smlouvu na odběr plynu nebo elektřiny.

„Tito prodejci lidem například řeknou, že jim budou hlídat jejich smlouvy na dodávku energií do domácnosti. K tomu potřebují jejich písemné svolení, místo toho jim však k podpisu podstrčí návrh smlouvy s jinou dodavatelskou firmou. Pak ještě přidají zdarma podřadné LED žárovky, k nim předávací protokol, který je vlastně kupní smlouvou,“ vysvětluje jeden z triků obchodníků Ladislav Sebök z energetické konzultační agentury.

Jen v Šumperku podvodníkům naletělo nejméně šest lidí, další hlásí Ruda nad Moravou, Zábřežsko a Mohelnicko. Autoři nemorálních obchodních praktik se maskují jak za pracovníky EON a RWE, tak státního ČEZ. Všechny zmiňované firmy však od zakázaného podomního prodeje dávají ruce pryč. „Naše společnost žádné prodejce do terénu nevysílá, nemáme s tím nic společného,“ distancoval se ČEZ od pouličních šmelinářů prostřednictvím tiskové mluvčí Alice Lutišanové.

Podvodníci i tipaři

Za pracovníky elektráren se často maskují obyčejní zloději, kteří dokážou během několika minut ukradnout z bytu nemalé finanční částky. Policisté nevylučují, že mezi podomními prodejci mohou být i tipaři, kteří informace o cennostech předávají dál organizovaným partám lupičů. „Doporučujeme, aby si lidé nikoho cizího domů nepouštěli, a to ani v případě, že se dotyčná osoba prokazuje nějakými legitimacemi. V případě jakýchkoli pochyb mohou občané zavolat policii na lince 158,” dodává mluvčí krajské policie Marta Vlachová. V Šumperku mohou občané využít i služeb městské policie, která v minulosti několik podomních prodejců pokutovala.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 13.8.2014 22:03
Titulek: Zrušit všechny " výběrčí" na Hlavní třídě v Šumperku
Autor: Anonym
95
Nejen podomní prodej, ale také vybírání peněz různými charitativními organizacemi by se na Hlavní třídě v Šumperku měl zakázat. Občané jsou neustále obtěžováni, aby dávali příspěvky. Když jdete od Pošty k OD Jednota a zpět, tak se na vás nalepí aspoň 6 " výběrčích". Ať si o mě myslí kdo chce co chce, ale nehodlám přispívat na ohrožená zvířata a jejich útulky, na zdravotní klauny a podobně. Myslím, že na tyto organizace by měl přispívat stát.
Reagovat
Datum: 13.8.2014 23:17
Titulek: Re: Zrušit všechny " výběrčí" na Hlavní třídě v
Autor: aNONYM
86
Nejhorší je tříkrálová sbírka. Tři fakani vám krákají před brankou tak dlouho, dokud po nich nehodíte aspoň pětikorunu. A pak vám ještě počmárají dveře.
Reagovat
Datum: 14.8.2014 07:26
Titulek: Re: Zrušit všechny " výběrčí" na Hlavní třídě
Autor: Anonym
75
163
se neposer
Reagovat
Datum: 14.8.2014 10:29
Titulek: Re: Zrušit všechny " výběrčí" na Hlavní
Autor: aNONYM
69
144
Neklej, přijdeš do pekla a čerti ti budou do zadnice cpát rozžhavené šišky ;-)
Reagovat
Datum: 18.8.2014 18:26
Titulek: Bez titulku
Autor: joe
77
A proto jsem prestal chodit pres mesto,holt, obchodnici maji smulu, ale opravdu uz to obtezuje a kazi den.
Reagovat

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.