ZPRÁVY

Zájem o značku Regionální potravina vzrostl téměř o čtvrtinu

5. srpna 2012, 11:00, redakce
Zájem o značku Regionální potravina vzrostl téměř o čtvrtinu Kraj, ČR – Dalších 104 výrobků získalo koncem července prestižní značku Regionální potravina. Soutěž vyvrcholila v Moravskoslezském kraji, kdy hodnotitelská komise uzavřelaposuzování přihlášených produktů ve třinácti krajích České republiky. Do letošního kola se přihlásilo přes tisíc výrobků.

Ze šumperského regionu získaly značku Regionální potravina dva produkty. V kategorii sýry včetně tvarohu uspěl sýr Brníčko zrající Michala Hrdličky a v kategorii ovoce a zelenina v čerstvé nebo zpracované formě šípkový džem společnosti Designfoods ze Zábřeha.

„Letošní třetí ročník soutěže přinesl rekordní počet přihlášených producentů i výrobků. To je pro stále ještě mladou značku dobrá zpráva. Vzrůstající zájem ze strany regionálních farmářů a sedláků ukazuje, že jdeme dobrým směrem a že jim značka Regionální potravina pomáhá. Ať už v marketingu nebo při vyjednávání s obchodními řetězci,“ uvedl ministr zemědělství Petr Bendl. Projekt Regionální potravina je zaměřen především na podporu malých a středních zemědělců a producentů potravin.

Oproti loňskému roku se letos přihlásilo o 23 % žadatelů více, celkem 347 producentů. Do soutěže vyslali 1021 výrobků, což znamená 29% nárůst. Rok 2012 tak přináší nejlepší čísla v krátké historii soutěže.

Logo se symbolicky zobrazenou krajinou tak budou moci spotřebitelé od letošního podzimu vidět již na 274 výrobcích, což představuje celkový počet oceněných regionálních produktů za tříletou existenci soutěže. I když vítězné výrobky znají v současné době již ve všech krajích, některé na konečné potvrzení ministrem zemědělství ještě čekají. „Hodnotitelské komise pouze doporučují ministrovi nejlepší kandidáty pro udělení značky Regionální potravina. On pak svým podpisem jejich výběr oficiálně potvrdí,“ vysvětluje proces udílení značky náměstek ministra zemědělství Martin Hlaváček.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).