ZPRÁVY

Zájem o značku Regionální potravina vzrostl téměř o čtvrtinu

5. srpna 2012, 11:00, redakce
Zájem o značku Regionální potravina vzrostl téměř o čtvrtinu Kraj, ČR – Dalších 104 výrobků získalo koncem července prestižní značku Regionální potravina. Soutěž vyvrcholila v Moravskoslezském kraji, kdy hodnotitelská komise uzavřelaposuzování přihlášených produktů ve třinácti krajích České republiky. Do letošního kola se přihlásilo přes tisíc výrobků.

Ze šumperského regionu získaly značku Regionální potravina dva produkty. V kategorii sýry včetně tvarohu uspěl sýr Brníčko zrající Michala Hrdličky a v kategorii ovoce a zelenina v čerstvé nebo zpracované formě šípkový džem společnosti Designfoods ze Zábřeha.

„Letošní třetí ročník soutěže přinesl rekordní počet přihlášených producentů i výrobků. To je pro stále ještě mladou značku dobrá zpráva. Vzrůstající zájem ze strany regionálních farmářů a sedláků ukazuje, že jdeme dobrým směrem a že jim značka Regionální potravina pomáhá. Ať už v marketingu nebo při vyjednávání s obchodními řetězci,“ uvedl ministr zemědělství Petr Bendl. Projekt Regionální potravina je zaměřen především na podporu malých a středních zemědělců a producentů potravin.

Oproti loňskému roku se letos přihlásilo o 23 % žadatelů více, celkem 347 producentů. Do soutěže vyslali 1021 výrobků, což znamená 29% nárůst. Rok 2012 tak přináší nejlepší čísla v krátké historii soutěže.

Logo se symbolicky zobrazenou krajinou tak budou moci spotřebitelé od letošního podzimu vidět již na 274 výrobcích, což představuje celkový počet oceněných regionálních produktů za tříletou existenci soutěže. I když vítězné výrobky znají v současné době již ve všech krajích, některé na konečné potvrzení ministrem zemědělství ještě čekají. „Hodnotitelské komise pouze doporučují ministrovi nejlepší kandidáty pro udělení značky Regionální potravina. On pak svým podpisem jejich výběr oficiálně potvrdí,“ vysvětluje proces udílení značky náměstek ministra zemědělství Martin Hlaváček.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

CD FLEKSIBLE ZADARMO


Hrajte s REJEM o debutové album skupiny FLEKSIBLE, které muzikanti pokřtí tento týden ve středu před šumperským divadlem. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jméno šťastlivce, který získá podepsané CD zadarmo.

Soutěžní otázka:

Podle čeho vznikl název kapely Fleksible?

A) podle hudebního stylu ze 70. let
B) podle příjmení zpěváka Radka Fleka
C) podle slavné písně Deep Purple

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na YOUSHOW s DenisemTV, Pjayem a Naty, která se uskuteční v KD Zábřeh v sobotu 16. prosince, vyhráli Filip Drozd ze Šumperka, Vendula Chlupová z Libiny, Josef Haramia ze Šumperka a Radek Vevoda z Chromče.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).