KULTURA

Zádušní oběť uvidí Zábřežané jako první

15. března 2017, 09:00, tyč
Zádušní oběť uvidí Zábřežané jako první Zábřeh - Režisér Jiří Svoboda se po třiceti letech spojil s proslulým scenáristou Vladimírem Körnerem, aby spolu natočili televizní film Zádušní oběť. Kriminální drama z počátku 20. století, ve kterém hlavní roli policejního komisaře Mondla ztvárnil slovenský herec Milan Kňažko, představí zábřežským divákům v kině Retro tvůrci filmu spolu s hereckou delegací v sobotu 18. března.

 Jiří Svoboda a Vladimír Körner se tímto filmem vrátili ke spolupráci poprvé od oceňovaného snímku Zánik samoty Berhof z roku 1983. Příběh nového kriminálního thrilleru začíná v roce 1915, na začátku světové války, kdy komisař Mondl přijíždí z Vídně do českého městečka, aby tu vypátral sériového zabijáka mladých mužů. Příběh o násilí, které plodí zase jen násilí, přibližuje režisér citací z Körnerova textu. „Jedna postava říká, že mír trval příliš dlouho a lidé se už nemohli dočkat, až budou zabíjet. Zapomněli, že budou i zabíjeni. V tom je látka aktuální, vždy přijde generace, jež si z dějin nebere poučení,“ uvedl Svoboda.

Setkání s tvůrci

Film Zádušní oběť byl natočený pro Českou televizi. Fanoušci kinematografie jej mohou vidět pouze ve dvou kinech, v Třebíči, kde se film z velké části natáčel, a v Zábřehu, odkud pochází autor scénáře Vladimír Körner. „Ten přijede do našeho biografu film osobně uvést spolu s režisérem Jiřím Svobodou a také herci Tomášem Töpferem, Václavem Jiráčkem, Petrem Motlochem a Kajetánem Písařovicem,” zve na výjimečné setkání vedoucí kina Retro Věra Smrčková.
Snímek Zádušní oběť uvede zábřežský biograf od 17.30 hodin, vstupné činí příznivých 70 korun, a to včetně sklenky kvalitního vína.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert kapely TURBO, která vystoupí v DK Šumperk v pátek 26. října. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce vydala kapela Turbo první album?

A) 1981
B) 1987
C) 1984

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na beznadějně vyprodaný festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 19. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Mirka Jílková z Libiny a Vladimír Urbanec ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.