KULTURA

Zádušní oběť uvidí Zábřežané jako první

15. března 2017, 09:00, tyč
Zádušní oběť uvidí Zábřežané jako první Zábřeh - Režisér Jiří Svoboda se po třiceti letech spojil s proslulým scenáristou Vladimírem Körnerem, aby spolu natočili televizní film Zádušní oběť. Kriminální drama z počátku 20. století, ve kterém hlavní roli policejního komisaře Mondla ztvárnil slovenský herec Milan Kňažko, představí zábřežským divákům v kině Retro tvůrci filmu spolu s hereckou delegací v sobotu 18. března.

 Jiří Svoboda a Vladimír Körner se tímto filmem vrátili ke spolupráci poprvé od oceňovaného snímku Zánik samoty Berhof z roku 1983. Příběh nového kriminálního thrilleru začíná v roce 1915, na začátku světové války, kdy komisař Mondl přijíždí z Vídně do českého městečka, aby tu vypátral sériového zabijáka mladých mužů. Příběh o násilí, které plodí zase jen násilí, přibližuje režisér citací z Körnerova textu. „Jedna postava říká, že mír trval příliš dlouho a lidé se už nemohli dočkat, až budou zabíjet. Zapomněli, že budou i zabíjeni. V tom je látka aktuální, vždy přijde generace, jež si z dějin nebere poučení,“ uvedl Svoboda.

Setkání s tvůrci

Film Zádušní oběť byl natočený pro Českou televizi. Fanoušci kinematografie jej mohou vidět pouze ve dvou kinech, v Třebíči, kde se film z velké části natáčel, a v Zábřehu, odkud pochází autor scénáře Vladimír Körner. „Ten přijede do našeho biografu film osobně uvést spolu s režisérem Jiřím Svobodou a také herci Tomášem Töpferem, Václavem Jiráčkem, Petrem Motlochem a Kajetánem Písařovicem,” zve na výjimečné setkání vedoucí kina Retro Věra Smrčková.
Snímek Zádušní oběť uvede zábřežský biograf od 17.30 hodin, vstupné činí příznivých 70 korun, a to včetně sklenky kvalitního vína.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.