ZPRAVODAJSTVÍ

Začíná velký jarní úklid přírody

3. dubna 2018, 17:00, hap
Začíná velký jarní úklid přírody Okres - Obce, spolky i jednotlivci se už od 7. dubna vrhnou na velký jarní úklid v rámci celorepublikové akce „Ukliďme Česko“. Například v Lošticích se bude uklízet hned na několika místech, když tu úklid organizují skauti, turisti i sama starostka města.

 „Jako město se letos zapojujeme poprvé. Plánujeme hlavně úklid kolem zdejší naučné stezky. Jde nám o to, abychom vytvářeli sounáležitost lidí s tímto prostorem, který rozhodně není jen lákadlem pro turisty,“ říká starostka Loštic Šárka Havelková Seifertová. Předpokládá, že většina lidí přijde až na místo a i pro ty, kteří si s sebou nevezmou vůbec nic, budou připraveny sběrné pytle a potřebné nářadí.
Loštičtí skauti už se do akce „Ukliďme Česko“ pouštějí opakovaně. Na starost si berou především břehy řeky Třebůvky. Pozadu nezůstává ani zdejší pobočka Klubu českých turistů, její členové pravidelně smýčí místní turistické trasy. Velký úklid v Lošticích vypukne už v sobotu 7. dubna, turisté mají sraz v 8 hodin na náměstí. „Ti, kteří chtějí pomoci s úklidem naučné stezky, se sejdou u jejího vstupu u koupaliště v 9 hodin. Čeká nás úklid odpadu, spadaných větví, hrabání listí, dosypání štěpky pod herní prvky, doplnění materiálů do stezky. Akci zakončíme společným táborákem s opékáním buřtů. Dobrovolníky prosíme, aby si vzali s sebou hrábě, lopaty a jiné vhodné nářadí,“ připomíná starostka. Místní skauti se sejdou o den později v neděli 8. dubna v 9 hodin u skautské chaty.
Počet lidí, kteří se dobrovolně rozhodli udělat něco pro své životní prostředí, rok od roku stoupá. Svou účast na celorepublikovém úklidu hlásí nejrůznější organizace na dalších místech regionu, například v Mírově a v dalších termínech i v Zábřeze a v Šumperku. Organizátoři celorepublikové akce doufají, že letošní ročník přiláká zase o něco větší počet dobrovolníků než loni.
Patronem projektu je letos biatlonová hvězda, sportovkyně roku 2017 Gabriela Koukalová. Přesné informace, kde se úklidy v jednotlivých obcích konají, najdou zájemci na www.uklidmecesko.cz.


Foto: red

Od 7. dubna budou dobrovolníci pod heslem „Ukliďme Česko“ smýčit turistické a naučné stezky, břehy potoků a řek i městská prostranství.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 4.4.2018 23:20
Titulek: Připojte se k sobotní úklidové akci v Šumperku!
Autor: Pro Šumperk
17
Pokud chcete pomoci naší přírodě v Šumperku, připojte se k sobotní úklidové akci, start na parkovišti u vjezdu do Sanatorky v 10 hodin. Více informací na http://www.uklidmecesko.cz/event/18743
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na narozeninový koncert svébytné a originální DYING PASSION. Umí být náladoví, zahrát na city či se opřít do strun; současně jsou však hraví a uvolnění. V H-clubu na Rooseveltově ulici v Šumperku to předvedou v pátek 29. března a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kteří půjdou na koncert zadarmo, vyrozumíme sms v den konání koncertu.

Soutěžní otázka:

Kolik řadových desek vydala šumperská skupina Dying Passion a jak se jmenuje ta poslední.

a) 8 alb, Black Threads
b) 9 alb, Transient
c) 7 alb, Amplify

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na premiéru hry Mandragora v podání Divadla Václav, o které jsme soutěžili minule, vyhráli Marcela Haramiová ze Šumperka, Alice Kaplová ze Zábřeha a Marie Navrátilová z Mohelnice. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.