ZPRAVODAJSTVÍ

Začíná velký jarní úklid přírody

3. dubna 2018, 17:00, hap
Začíná velký jarní úklid přírody Okres - Obce, spolky i jednotlivci se už od 7. dubna vrhnou na velký jarní úklid v rámci celorepublikové akce „Ukliďme Česko“. Například v Lošticích se bude uklízet hned na několika místech, když tu úklid organizují skauti, turisti i sama starostka města.

 „Jako město se letos zapojujeme poprvé. Plánujeme hlavně úklid kolem zdejší naučné stezky. Jde nám o to, abychom vytvářeli sounáležitost lidí s tímto prostorem, který rozhodně není jen lákadlem pro turisty,“ říká starostka Loštic Šárka Havelková Seifertová. Předpokládá, že většina lidí přijde až na místo a i pro ty, kteří si s sebou nevezmou vůbec nic, budou připraveny sběrné pytle a potřebné nářadí.
Loštičtí skauti už se do akce „Ukliďme Česko“ pouštějí opakovaně. Na starost si berou především břehy řeky Třebůvky. Pozadu nezůstává ani zdejší pobočka Klubu českých turistů, její členové pravidelně smýčí místní turistické trasy. Velký úklid v Lošticích vypukne už v sobotu 7. dubna, turisté mají sraz v 8 hodin na náměstí. „Ti, kteří chtějí pomoci s úklidem naučné stezky, se sejdou u jejího vstupu u koupaliště v 9 hodin. Čeká nás úklid odpadu, spadaných větví, hrabání listí, dosypání štěpky pod herní prvky, doplnění materiálů do stezky. Akci zakončíme společným táborákem s opékáním buřtů. Dobrovolníky prosíme, aby si vzali s sebou hrábě, lopaty a jiné vhodné nářadí,“ připomíná starostka. Místní skauti se sejdou o den později v neděli 8. dubna v 9 hodin u skautské chaty.
Počet lidí, kteří se dobrovolně rozhodli udělat něco pro své životní prostředí, rok od roku stoupá. Svou účast na celorepublikovém úklidu hlásí nejrůznější organizace na dalších místech regionu, například v Mírově a v dalších termínech i v Zábřeze a v Šumperku. Organizátoři celorepublikové akce doufají, že letošní ročník přiláká zase o něco větší počet dobrovolníků než loni.
Patronem projektu je letos biatlonová hvězda, sportovkyně roku 2017 Gabriela Koukalová. Přesné informace, kde se úklidy v jednotlivých obcích konají, najdou zájemci na www.uklidmecesko.cz.


Foto: red

Od 7. dubna budou dobrovolníci pod heslem „Ukliďme Česko“ smýčit turistické a naučné stezky, břehy potoků a řek i městská prostranství.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 4.4.2018 23:20
Titulek: Připojte se k sobotní úklidové akci v Šumperku!
Autor: Pro Šumperk
22
Pokud chcete pomoci naší přírodě v Šumperku, připojte se k sobotní úklidové akci, start na parkovišti u vjezdu do Sanatorky v 10 hodin. Více informací na http://www.uklidmecesko.cz/event/18743
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o dvě volné vstupenky do Šumperského muzea, kde 25. července proběhne Prázdninový den. Malé návštěvníky čekají vědomostní a dovednostní úkoly při dobrodružné cestě za pokladem ve Velké prázdninové herně. V rámci výstavy Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme také zjistí, jak šikovnými pomocníky v kuchyni jsou, a sami si vyzkoušejí, jaké to je být kuchařem. Společně nahlédneme pod pokličku nejenom české, ale také evropské kuchyně. Kdo chce čelit kulinářským výzvám a k tomu se skvěle bavit nesmí chybět. Můžete být se svými dětmi u toho, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

V jakém duchu se ponese letošní Prázdninový den v Muzeu Šumperk?
A. Historickém
B. Kulinářském
C. Elegantním

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné dvojvstupenky na koncert pokračujících Klášterních hudebních slavností, konaný 11. července v Rapotíně vyhráli: O. Dvořák z Velkých Losin, J. Holínová z Bludova, J. Haramia a J. Růžičková ze Šumperka. Blahopřejeme! Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.

Volné dvojvstupenky na závěrečný koncert v Šumperku, konaný 26. července v Klášterním kostele vyhráli: Jitka Klaclová, Marcela Haramiová a Martin Kulhaj ze Šumperka. Blahopřejeme! O výhru se přihlaste při vstupu do kostela.