KULTURA

Začíná minifestival Alfreda Hitchcocka

4. září 2013, 12:00, redakce
Šumperk - V měsíci září nabídne Filmový klub (FK) Šumperk minifestival Alfreda Hitchcocka. Každá středa v měsíci ve 20 hodin bude v Oku vyhrazena pro fanoušky tohoto kultovního tvůrce, který utkvěl většině lidí v hlavě jako „mistr hororu“.
"Ve středu 4. září nemůžeme začít ničím jiným než filmem Psycho, následovat pak budou další klubové středy s filmy Vražda na objednávku a Cizinci ve vlaku. Poslední středu v září si promítneme poslední životopisný film Hitchcock s Antony Hopkinsem a Helen Mirrenovou, popisující zákulisí a intriky vzniku kultovního snímku Psycho," uvedl ředitel kina Oko Kamil Navrátil.

Každá projekce zahájí krátkým odborným úvodem, který pro FK Šumperk chystá student Katedry divadelních, filmových a mediálních studií Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci Jan Haluza. Festival vyvrcholí v pátek 27. září v 19.30 hodin v Divadle Šumperk na Hrádku, kde vystoupí divadelní soubor Buchty a loutky s představením - Psycho Reloaded - Matko, cos to provedla?!

Jedná se o první inscenaci čtyřdílného cyklu, inspirovaného americkými kvalitními filmy. Loutkové divadlo na motivy slavného hororu. Dle vyjádření souboru je to poklona dobrému filmu, poklona špatnému humoru a poklona loutkové tradici.

Vstupné na filmová představení činí 80 korun a pro členy FK 60 korun, divadlo stojí 100 korun a  členové  FK  zaplatí 80 korun. Průkazky jsou stále v prodeji na pokladně kina Oko za 60 korun. Tento projekt byl podpořen městem Šumperk.
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.