KULTURA

Začíná minifestival Alfreda Hitchcocka

4. září 2013, 12:00, redakce
Šumperk - V měsíci září nabídne Filmový klub (FK) Šumperk minifestival Alfreda Hitchcocka. Každá středa v měsíci ve 20 hodin bude v Oku vyhrazena pro fanoušky tohoto kultovního tvůrce, který utkvěl většině lidí v hlavě jako „mistr hororu“.
"Ve středu 4. září nemůžeme začít ničím jiným než filmem Psycho, následovat pak budou další klubové středy s filmy Vražda na objednávku a Cizinci ve vlaku. Poslední středu v září si promítneme poslední životopisný film Hitchcock s Antony Hopkinsem a Helen Mirrenovou, popisující zákulisí a intriky vzniku kultovního snímku Psycho," uvedl ředitel kina Oko Kamil Navrátil.

Každá projekce zahájí krátkým odborným úvodem, který pro FK Šumperk chystá student Katedry divadelních, filmových a mediálních studií Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci Jan Haluza. Festival vyvrcholí v pátek 27. září v 19.30 hodin v Divadle Šumperk na Hrádku, kde vystoupí divadelní soubor Buchty a loutky s představením - Psycho Reloaded - Matko, cos to provedla?!

Jedná se o první inscenaci čtyřdílného cyklu, inspirovaného americkými kvalitními filmy. Loutkové divadlo na motivy slavného hororu. Dle vyjádření souboru je to poklona dobrému filmu, poklona špatnému humoru a poklona loutkové tradici.

Vstupné na filmová představení činí 80 korun a pro členy FK 60 korun, divadlo stojí 100 korun a  členové  FK  zaplatí 80 korun. Průkazky jsou stále v prodeji na pokladně kina Oko za 60 korun. Tento projekt byl podpořen městem Šumperk.
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).