ZPRÁVY

Začíná letní plavecká sezóna, láká na nové koupaliště

27. května 2014, 07:08, hap
Okres - Na nezvykle vysoké květnové teploty reagují provozovatelé letních koupališť a bazénů. Otevřít chtějí co nejdříve. Plavecký areál Zábřeh připravil na léto bohatý sportovní i kulturní program. Nově zrekonstruované koupaliště otevře Camp Mohelnice.

„Doufám, že se to podaří a bude přát počasí, abychom mohli už letos v červnu bazén otevřít. Do května budeme pracovat na finální verzi i s brouzdalištěm a celkovým zázemím pro personál i návštěvníky. Rádi bychom nabízeli i výjimečné večerní plavání,“ hlásil už v zimních měsících Petr Kuba z Campu Mohelnice. V současné době se tu dolaďují poslední úpravy. Mohelničtí se tak po letech mohou těšit na vodní radovánky pod širým nebem. „Slavnostní otevření koupaliště připravujeme na pátek 20. června,“ potvrdila Michaela Kepprtová z campu.

Plavecký areál Zábřeh otevře venkovní bazén poprvé v neděli 1. června. V rámci Mezinárodního dne dětí tu budou mít nejmenší v tento den vstup za korunu a skákací hrad nebo aquazorbing pro ně bude zdarma. V letní sezóně nabídne zábřežský venkovní areál také spoustu sportovních i kulturních akcí. První z nich bude už v pátek 13. června festival irské, skotské a dobové hudby Moravský mumraj. Zřejmě jako úplně první v nastupující letní sezóně otevře šumperský Bratrušák v sobotu 31. května.

Menší koupaliště otevřou většinou až na začátku prázdnin. „Pokud nenastane nějaká zcela výjimečná situace, otevřeme tradičně 1.července,“ potvrdila Marie Valentová z Rudy nad Moravou. Také místní koupaliště prošlo v minulých letech celkovou rekonstrukcí a bazény mají nově plastový povrch.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.