ZPRÁVY

Začíná letní plavecká sezóna, láká na nové koupaliště

27. května 2014, 07:08, hap
Okres - Na nezvykle vysoké květnové teploty reagují provozovatelé letních koupališť a bazénů. Otevřít chtějí co nejdříve. Plavecký areál Zábřeh připravil na léto bohatý sportovní i kulturní program. Nově zrekonstruované koupaliště otevře Camp Mohelnice.

„Doufám, že se to podaří a bude přát počasí, abychom mohli už letos v červnu bazén otevřít. Do května budeme pracovat na finální verzi i s brouzdalištěm a celkovým zázemím pro personál i návštěvníky. Rádi bychom nabízeli i výjimečné večerní plavání,“ hlásil už v zimních měsících Petr Kuba z Campu Mohelnice. V současné době se tu dolaďují poslední úpravy. Mohelničtí se tak po letech mohou těšit na vodní radovánky pod širým nebem. „Slavnostní otevření koupaliště připravujeme na pátek 20. června,“ potvrdila Michaela Kepprtová z campu.

Plavecký areál Zábřeh otevře venkovní bazén poprvé v neděli 1. června. V rámci Mezinárodního dne dětí tu budou mít nejmenší v tento den vstup za korunu a skákací hrad nebo aquazorbing pro ně bude zdarma. V letní sezóně nabídne zábřežský venkovní areál také spoustu sportovních i kulturních akcí. První z nich bude už v pátek 13. června festival irské, skotské a dobové hudby Moravský mumraj. Zřejmě jako úplně první v nastupující letní sezóně otevře šumperský Bratrušák v sobotu 31. května.

Menší koupaliště otevřou většinou až na začátku prázdnin. „Pokud nenastane nějaká zcela výjimečná situace, otevřeme tradičně 1.července,“ potvrdila Marie Valentová z Rudy nad Moravou. Také místní koupaliště prošlo v minulých letech celkovou rekonstrukcí a bazény mají nově plastový povrch.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.