KULTURA

Začíná boj o bluesovou slávu

7. listopadu 2018, 10:00, Ondřej Polák
Začíná boj o bluesovou slávu Šumperk – Letošní 24. ročník věhlasného festivalu Blues Alive se sice uskuteční až příští týden ve dnech 15.-17. listopadu, pořadatelé však už nyní vybízejí amatérské bluesové kapely, aby se přihlásily do soutěže Blues Aperitiv 2019 a zkusily si „vyhrát“ účast na Blues Alive s pořadovým číslem 25.

Do mezinárodní soutěže Blues Aperitiv se mohou kapely hlásit odteď až do 11. ledna. Minimálně dvěma vítězným kapelám zaručí pořadatelé účast v hlavním programu největší středoevropské přehlídky bluesové muziky.
„Soutěžní festival Blues Aperitiv hledá nové talenty v oblasti blues mezi evropskými kapelami. Dvěma souborům garantujeme postup na Blues Alive 2019, kde dostanou tradičně příležitost uvítat posluchače koncertem ve foyer Domu kultury,“ vysvětlil ředitel festivalu Vladimír Rybička.
Šanci podívat se na festival získá rovněž kapela, která dostane nejvíce hlasů posluchačů. Termín pro jubilejní dvacátý ročník soutěže Blues Aperitiv je stanoven na sobotu 9. března. Soutěžní koncerty se odehrají ve velkém sále DK Šumperk.
„Veškeré informace o způsobu podání přihlášky najdou muzikanti na webových stránkách BluesAlive.cz,“ doplnil Rybička.

Postoupí šťastná sedmička

Do soutěže mohu poslat přihlášku i kapely, které absolvovaly Blues Aperitiv už v minulosti, ale na Blues Alive nepostoupily.
„Ze všech přihlášených kapel bude vybrána sedmička postupujících a jeden náhradník. Pak už je vše na kapelách, jak se budou naživo prezentovat před odbornou mezinárodní porotou sestavenou z hudebních publicistů, hudebníků a před diváky,“ uzavřel Rybička.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 5 vstupenek na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále 22 filmů studia Marvel zvaném Avengers: Endgame sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder.

Poslední díl série se jmenuje:

A) Avengers: Endgame
B) Avengers: Infinity War
C) Avengers: Intimity bar

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volné vstupenky na velikonočně laděný den v šumperském muzeu ve čtvrtek 18.dubna od 9 do 16 hodin vyhráli: Lucie Šafářová z Brníčka a Lenka Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den konání akce na recepci muzea.