Záchranářské drama: Zábřeh dohonil Losiny, Dubicku s Rapotínem zvoní umíráček

6. června 2018, 13:00, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Záchranářské drama: Zábřeh dohonil Losiny, Dubicku s Rapotínem zvoní umíráček Morava – Fotbalisté Zábřeha se po víkendovém kole krajského přeboru dostali na stejnou bodovou úroveň jako okresní rival z Velkých Losin. Dopomohlo jim k tomu vítězství, které se rodilo ve velkých porodních bolestech.

KRAJSKÝ PŘEBOR
ZÁBŘEH - KRALICE 3:1 (1:1)

S úvodním gólem přitom dlouho neotáleli. Už ve čtvrté minutě zatáhl míč po levé straně Michal Sitta a Tomáš Sládek nekompromisní ránou uklidil herní náčiní k bližší tyči.
Kdo si myslel, že se Sulko rychlou brankou uklidní, krutě se přepočítal. Stal se pravý opak. Herně se nemohlo najít, zbytečně ztrácelo balóny a ke všemu jej postihl určitý druh drobného podcenění. Trest se dostavil ve 35. minutě, kdy prodloužený rohový kop doklepával mezi tři tyče neobsazený Halenka. „Inkasovaný gól pramenil z nedisciplinovanosti a nesoustředěnosti na hru. O přestávce jsme si museli v kabině spoustu věcí vyříkat. Domluva splnila svůj účel, stejně jako prostřídání sestavy. Čerství hráči nakopli náš výkon na vyšší otáčky,“ pochvaloval si trenér zábřežského týmu Jaroslav Appl.
Nejcennější služby odváděl pro svoje mužstvo Jiří Maistryzsin. Po jeho příchodu na trávník se hostitelům dařilo ve větší míře podržet míč na útočné polovině. Důrazný bijec se po střele Krále prodral k dorážce a donutil jednoho z obránců zahrát rukou. Kopala se penalta, kterou proměnil exekutor Sládek. Čas? 83. minuta!
Zábřeh nechtěl ponechat nic náhodě a pro jistotu skóroval ještě jednou. Lukáš Okleštěk při zahrávání standardní situace vypálil ze svého kanónu povedenou jedovku, která z dobrých pětadvaceti metrů přeletěla přes zeď a skončila v síti. „Boj o záchranu nekončí. Dál musíme sbírat co možná nejvíce bodů. Vyhrát chceme i sobotní derby s Dubickem,“ zmínil jméno dalšího protivníka kouč Appl.
BRANKY: 4. a 83. Sládek, 89. Okleštěk – 35. Halenka. Diváci: 220.
ZÁBŘEH: Toman – Schwab, Lepka, Laštůvka, Žanda – Marek Sitta, Král, Okleštěk, Šincl, Michal Sitta – Sládek. Střídali: 46. Marada, 65. Maistryzsin, 79. Ratiborský, 86. Čulík, 91. K. Appl.

ČERNOVÍR – DUBICKO 6:1 (2:1)

Je to špatné. Fotbalisté Dubicka po několika solidních výkonech zabředli do herní i výsledkové krize, která začíná narůstat. Po domácím výbuchu proti Přerovu schytali šestigólový ranec i v neděli dopoledne na stadiónu v Černovíru.
Náladu jim kazil nejen nepříznivý vývoj, ale i rozhodcovský metr, který nastavil hlavní zápasový arbitr Jiří Perutka. „Jeho výkon byl mírně řečeno hodně diskutabilní. Za to, co předváděl, se styděli oba lajnoví kolegové. Několikrát nás citelně poškodil,“ pokáral muže s píšťalkou dubický obránce Erik Skácel.
Hosté se ve čtvrté minutě dopustili faulu, který spáchali na hranici pokutového území. Sudí Perutka ukázal na značku penaltového kopu a dělostřelec Zachar mohl rozehrát svůj velký víkendový koncert.
Podruhé skóroval o pouhých sedm minut později. Černovírský útočník Kundrt se dostal do souboje s brankářem Urbánkem, a přestože strážce hostující svatyně zůstal po tvrdém střetu ležet s bolestivou grimasou na trávníku, podle rozhodčího se o nedovolený zákrok nejednalo. Zachar tak lehce navyšoval na 2:0.
Dubicko se dopracovalo ke kontaktnímu gólu po půlhodině hry. Po prodlouženém nákopu Bartošíka utekl stoperům Zdeněk Zmeškal a znovu bylo o co hrát.
Mužstvo kolem ostříleného kapitána Lubomíra Pinkavy ožilo a zkušeného brankáře Blahu překonalo podruhé. Jenže mělo smůlu, balón se zastavil o tyčku.
Chleba se lámal v otevírací minutě druhé půle. Stoper Dubicka si neodpustil obrovskou minelu a Zachar si musel připadat jako u vánočního stromku. Ze tří gólových dárečků zkompletoval jeden z nejsnadnějších hattricků v dosavadní kariéře.
Naděje dubického týmu zlikvidovaly dva slepené zásahy z 58. a 59. minuty. Hosté se marně dožadovali odmávání autu a po zbytečném inkasování doplatili na nával rozčílení a následnou nekoncentrovanost. Po gólu, který podle nich neměl platit, rychle kapitulovali popáté. V úplném závěru je pak vniknutím do otevřené obrany definitivně doklepl Bořivoj Petrů.
BRANKY: 4., 11., 46. a 59. Zachar, 58. a 90. Petrů – 30. Zmeškal. Diváci: 160.
DUBICKO: Urbánek – Hroch, Skácel, Najman, Večeřa – Kopa, Pinkava, Němec, Malínek – Bartošík, Zmeškal. Střídali: 38. Cejpek, 62. Pur.

RAPOTÍN – HNĚVOTÍN 0:2 (0:1)

Pochmurná atmosféra panovala po skončení víkendového střetnutí i v Rapotíně. Okresní zástupce, kterého nemine sestup do I. A třídy, nestačil na Hněvotín. Klub z Hané, jenž se přes zimu vydatně posílil, sbírá na jaře jedno vítězství za druhým.
Nedělní duel názorně ukázal, že ne náhodou. Sebevědomí hosté hráli pod taktovkou hlavního dirigenta Petra Kobylíka zdravě agresivně, rychle, přímočaře a velmi dobře kombinačně. „Vesměs jsme se jen bránili. Byl to jeden z nejlepších soupeřů, na kterého jsme letos narazili. Ne-li vůbec nejlepší. Klobouk dolů,“ uznale pokyvoval hlavou rapotínský bek Viktor Mošonec.
Defenzíva domácího mužstva osudově selhala hned ve druhé minutě. Na zpětnou přihrávku do šestnáctky si naběhl Ondřej Valsa, jehož čistý průstřel proletěl kolem Mošoncovy nohy a zamotal se do sítě.
Obdobná akce se udála i ve druhé půli. Jakub Gottwald se s míčem nepáral a vymetl s ním horní kout.
Domácí fotbalisté se za celé utkání neprobili do žádné vyloženější příležitosti. Dalekonosné pokusy, které směřovaly do prostoru brány, s přehledem zlikvidoval jinak se nudící strážce Jaroslav Běhalík.
BRANKY: 2. Valsa, 56. Gottwald. Diváci: 130.
RAPOTÍN: L. Hajtmar – B. Hudec, V. Mošonec, Morong, Michal Kocourek, Z. Horák, Hymr, T. Valenta, Pham Duc, Indra, Dušek. Střídali: 46. Vacátko, 72. P. Žerníček, 83. Koziel.

V základní sestavě Zábřeha nechyběl vytáhlý stoper Martin Lepka.

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na animovanou komedii ASTERIX A TAJEMSTVÍ KOUZELNÉHO LEKTVARU, kterou promítá šumperské kino Oko v pátek 4. ledna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Kdo střeží recept na výrobu kouzelného nápoje v galské vesničce?

A) Magistrix
B) Lektvarik
C) Panoramix

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

Dvě vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince, vyhráli Pavel Kubíček z Bohuslavic a Ladislav Ondráček ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v den akce přímo u vstupu.