SPORT

Zábřežský plavec se podílel na přeplavbě La Manche

3. září 2012, 16:36, téma PLAVÁNÍ, Michal Šíma
Zábřeh – Zábřežský dálkový plavec Milan Štencl se stal součástí štafety, která přeplavala slavný kanál La Manche. Třiatřicet kilometrů pokořili střídající se závodníci 23. srpna.

Zábřežský plavec se při dvanáct hodin a dvanáct minut dlouhé plavbě z anglického Doveru k francouzskému pobřeží střídal s dalšími šesti kolegy. „Měnili jsme se po hodině. Plaval jsem dva úseky bez výraznějšího problému. Voda měla sice jen šestnáct stupňů, ale díky zkušenostem ze zimního plavání mi to ani nepřišlo," vysvětluje Štencl, jenž začal s otužileckým sportem před čtyřmi lety. Díky zimnímu plavání se dala sedmička plavců dohromady. Kromě zábřežského sportovce totiž tým tvořili zimní plavci z České republiky a z polských Katowic, kteří shodně závodí za východočeský Náchod. 

Jak ale probíhal samotný pokus o dosažení břehů u francouzského města Cap-Griz Nez? „Několik dní jsme čekali na vhodné počasí. Ve čtvrtek 23. srpna jsme konečně dostali povolení a krátce po čtvrté hodině ráno byl ve vodě první plavec," říká vytrvalec. Vzhledem ke střídání lidí ve vodě a na doprovodné lodi nemuseli Češi a Poláci řešit zvláštní stravování, pitný režim nebo speciální mast proti účinkům slané vody. „Všechno jsme zvládli na lodi. Přestávky byly dost dlouhé na odpočinek. Jediný problém se vyskytnul těsně před cílem, když začaly působit silné mořské proudy," popisuje člen Plaveckého klubu Zábřeh. 

Členové uskupení Two Nations Team by si rádi velký úspěch při prvním pokusu o zdolání kanálu zopakovali. „Zvažujeme, že zkusíme přeplavat La Manche v zimě. Pravidla oficiálních organizátorů při přeplavbách jsou však velice striktní a zatím nemáme povolení. Vše je proto ještě v teoretické rovině," uzavírá Milan Štencl. 

Two Nations Team, Milan Štencl první zprava


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.