ZPRAVODAJSTVÍ

Zábřežský parkovací dům dostává reálnou podobu

14. února 2017, 13:00, Vladimíra Bartoňová
Zábřeh - Moderní dvoupodlažní objekt využívající výškový rozdíl mezi ulicí Postřelmovská a současným parkovištěm. Takovou představu má zábřežská radnice o parkovacím terminálu, který chce vybudovat v prostorách za kulturním domem. V suterénu mají být parkovací místa pro osobní auta a motorky, v přízemí zase mohou zastavit autobusy. Pro stavbu, jejíž cena se odhaduje na desítky miliónů korun, chce město využít připravované podzimní dotace.

 „Máme k tomuto neutěšenému prostoru velký dluh,“ zdůvodnil starosta nejnovější rozhodnutí radních. „Jako neoficiální parkovací plocha je plný štěrku, prachu a kaluží, čímž trpí zvláště děti z blízké mateřské školky,“ vysvětluje John a dodává: „Zároveň je to jedno z mála míst, na jejichž přebudování se ještě dá od státu získat dotace.“ Pokud radnice uspěje s žádostí o dotace, může se začít stavět už příští rok.
Studie, která k záměru vzniká, mění prostor za kulturním domem k nepoznání. Kromě parkování aut a možné autobusové točny na střeše budovy, se v prostoru počítá s umístěním stojanů na kola, čekárnami se zázemím pro řidiče autobusů nebo bezbariérovým propojením se suterénem. Součástí je i odpovídající napojení pro pěší ve směru ke zdravotnímu středisku, školám i k centru města a kulturnímu domu.
„Realizací záměru se konečně vyřeší stav tohoto prostoru, který má ale vzhledem k jeho strategickému umístění velký potenciál. Kapacita podzemního parkoviště bude asi 95 míst, na ploše autobusové dopravy bude i místo pro odstavení autobusů dopravujících sportovce na přilehlý stadión,“ sdělil k záměru města starosta František John.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 14.2.2017 15:51
Titulek: A prostor pro atrakce?
Autor: Zábřežanka
20
bude kde? Kolotoče, cirkus...
Reagovat
Datum: 14.2.2017 18:14
Titulek: Re: A prostor pro atrakce?
Autor: zina
15
No přece na městském parkovišti TGM.
Reagovat
Datum: 14.2.2017 19:40
Titulek: Re: A prostor pro atrakce?
Autor: Moris
28
Tam bude bista Johna :)
Reagovat
Datum: 17.2.2017 00:41
Titulek: Bez dotací ani ho.no ! Re: A prostor pro atrakce?
Autor: Vemeno
87
Frantílek Hov.nů má již bustu za zámkem. A je taky ču.ák.

Reagovat
Datum: 17.2.2017 15:02
Titulek: Re: Bez dotací ani ho.no ! Re: A prostor pro
Autor: Nanosekunda ®
28
čumák?
Reagovat
Datum: 14.2.2017 21:55
Titulek: Re: A prostor pro atrakce?
Autor: Bohumil Stejskal
18
To je nápad! Kolotoč kúpim!
Reagovat
Datum: 16.2.2017 12:52
Titulek: Re: A prostor pro atrakce?
Autor: Občan
20
Jsou důležitější autobusy a parkoviště nebo 1x ročně cirkus?
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).