ZPRAVODAJSTVÍ

Zábřežský parkovací dům dostává reálnou podobu

14. února 2017, 13:00, Vladimíra Bartoňová
Zábřeh - Moderní dvoupodlažní objekt využívající výškový rozdíl mezi ulicí Postřelmovská a současným parkovištěm. Takovou představu má zábřežská radnice o parkovacím terminálu, který chce vybudovat v prostorách za kulturním domem. V suterénu mají být parkovací místa pro osobní auta a motorky, v přízemí zase mohou zastavit autobusy. Pro stavbu, jejíž cena se odhaduje na desítky miliónů korun, chce město využít připravované podzimní dotace.

 „Máme k tomuto neutěšenému prostoru velký dluh,“ zdůvodnil starosta nejnovější rozhodnutí radních. „Jako neoficiální parkovací plocha je plný štěrku, prachu a kaluží, čímž trpí zvláště děti z blízké mateřské školky,“ vysvětluje John a dodává: „Zároveň je to jedno z mála míst, na jejichž přebudování se ještě dá od státu získat dotace.“ Pokud radnice uspěje s žádostí o dotace, může se začít stavět už příští rok.
Studie, která k záměru vzniká, mění prostor za kulturním domem k nepoznání. Kromě parkování aut a možné autobusové točny na střeše budovy, se v prostoru počítá s umístěním stojanů na kola, čekárnami se zázemím pro řidiče autobusů nebo bezbariérovým propojením se suterénem. Součástí je i odpovídající napojení pro pěší ve směru ke zdravotnímu středisku, školám i k centru města a kulturnímu domu.
„Realizací záměru se konečně vyřeší stav tohoto prostoru, který má ale vzhledem k jeho strategickému umístění velký potenciál. Kapacita podzemního parkoviště bude asi 95 míst, na ploše autobusové dopravy bude i místo pro odstavení autobusů dopravujících sportovce na přilehlý stadión,“ sdělil k záměru města starosta František John.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 14.2.2017 15:51
Titulek: A prostor pro atrakce?
Autor: Zábřežanka
18
bude kde? Kolotoče, cirkus...
Reagovat
Datum: 14.2.2017 18:14
Titulek: Re: A prostor pro atrakce?
Autor: zina
14
No přece na městském parkovišti TGM.
Reagovat
Datum: 14.2.2017 19:40
Titulek: Re: A prostor pro atrakce?
Autor: Moris
25
Tam bude bista Johna :)
Reagovat
Datum: 17.2.2017 00:41
Titulek: Bez dotací ani ho.no ! Re: A prostor pro atrakce?
Autor: Vemeno
86
Frantílek Hov.nů má již bustu za zámkem. A je taky ču.ák.

Reagovat
Datum: 17.2.2017 15:02
Titulek: Re: Bez dotací ani ho.no ! Re: A prostor pro
Autor: Nanosekunda ®
27
čumák?
Reagovat
Datum: 14.2.2017 21:55
Titulek: Re: A prostor pro atrakce?
Autor: Bohumil Stejskal
17
To je nápad! Kolotoč kúpim!
Reagovat
Datum: 16.2.2017 12:52
Titulek: Re: A prostor pro atrakce?
Autor: Občan
19
Jsou důležitější autobusy a parkoviště nebo 1x ročně cirkus?
Reagovat

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).