KULTURA

Zábřežský kulturák zahájil prodej vstupenek na atraktivní divadelní představení

3. srpna 2016, 10:00, Ondřej Polák
Zábřežský kulturák zahájil prodej vstupenek na atraktivní divadelní představení Zábřeh - Početnou plejádu oblíbených hereckých tváří zahrnuje poprázdninová nabídka divadelních představení v zábřežském kulturním domě. Vrcholem zdejšího divadelního podzimu bude nepochybně vystoupení Dejvického divadla v čele s Ivanem Trojanem a Miroslavem Krobotem. Předprodej vstupenek na vybrané pořady již začal.

 Podzimní sezóna odstartuje 29. září představením Bratislavského hudebního divadla Mandarínková izba, které do Zábřeha přiveze herecky náročnou komedii v hlavní roli s Marošem Kramárem. „Inscenace nabízí zajímavé příběhy lidí v krátkých jednoaktovkách někdy přímo s detektivním koncem. Všechny se odehrávají v malém pařížském hotelu v záhadném pokoji, kterému se říká Mandarinkový a který má svůj vlastní příběh,“ popisuje představení produkční Vratislav Jarmar.

Dvojrole Báry Hrzánové

Součástí divadelního předplatného na rok 2016 je rovněž titul Začínáme končit, který kulturní dům uvede 10. října. Komedii vévodí výkony jedné z nejoblíbenějších hereckých dvojic současnosti, Barbory Hrzánové a Radka Holuba. „Hra nabízí výjimečnou hereckou příležitost zejména pro Báru Hrzánovou, která ztvárňuje dvojroli,“ uvedl Jarmar.
Na černou grotesku ze života spodiny Ucpanej systém v podání herců Dejvického divadla se mohou zábřežští diváci těšit v pátek 11. listopadu. Mistrovský kousek, který se stal nejlepší inscenací roku 2012 a přinesl Ivanu Trojanovi cenu Alfréda Radoka a nominaci na Cenu Thálie, nabídne také excelentní herecké výkony Miroslava Krobota, Martina Myšičky, Jaroslava Plesla, Hynka Čermáka, Kláry Melíškové či Lenky Krobotové.
„Zatímco vstupenky na zářijový a říjnový titul jsou již nyní v prodeji, lístky na Ucpanej systém budou k mání až během září. Doporučujeme sledovat naše webové stránky nebo Facebook. Držitelé abonentek na letošní divadelní sezónu mají svoje místa samozřejmě zaručena,“ dodal na závěr Vratislav Jarmar.


Foto: archiv

Součástí divadelního podzimu v Zábřeze je rovněž komedie Začínáme končit, které vévodí výkony jedné z nejoblíbenějších hereckých dvojic současnosti, Barbory Hrzánové a Radka Holuba.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).